16:57

16:57

Έξαλλοι οι παίκτες του Πλατανιά, έτρεξαν στον Μήτσιο να διαμαρτυρηθούν.

16:56

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για τον ΠΑΟΚ. Έντονες αποδοκιμασίες από τους οπαδούς του.

16:56

90'+4: Κίτρινη στον Μελίσσα.

16:55

90'+3: Σουτ εκτός περιοχής κάνει ο Πάγκαλος και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16:54

90'+2: Κίτρινη στον Λέοβατς.

16:53

16:51

Πιέζει συνεχώς στα τελευταία λεπτά ο Πλατανιάς.

16:49

87': Κίτρινη στον Τζαβέλλα.

16:48

86': Στη θέση του Μενδρινού ο Πάγκαλος για τον Πλατανιά.

16:47

85': Εντελώς άψυχο το σουτ του Ντίνα, εύκολα ο Μελίσσας.

16:46

84': Ο Ντίνας μπαίνει από δεξιά στην περιοχή έχοντας χορέψει την άμυνα του ΠΑΟΚ, κάνει και σέντρα-σουτ και ο Μελίσσας αποκρούει στην κλειστή του γωνία.

16:43

81': Ο Μενδρινός κάνει το γύρισμα, ο Ράμος αφήνει την μπάλα και το σουτ του Ανγκούλο κοντράρει.

16:43

81': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Ο Μενδρινός το εκτελεί και ο Μελίσσας διώχνει με γροθιές.

16:40

78': Ντίνας αντί Ιτούα για τον Πλατανιά.

16:37

75': Ο Μακ φεύγει στην πλάτη της άμυνας, κάνει και το διαγώνιο σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Μπανανά και φεύγει ελάχιστα έξω. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

16:36

74': Μπαίνει μόνος του στην περιοχή ο Μακ αλλά μπερδεύεται, στριφογυρίζει γύρω από τον εαυτό του και τελικά δεν κάνει ούτε σουτ.

16:33

Εκτός εαυτού ο Παράσχος λίγο πριν, δεν μπορούσε να πιστέψει την απόφαση του Μήτσιου για το πέναλτι.

16:33

71': Κίτρινη στον Μουνάφο.

16:32

70': Ανγκούλο αντί Μιλούνοβιτς για τον Πλατανιά.

16:31

70': Μπερμπάτοφ αντί Πέλκα για τον ΠΑΟΚ.

16:31

Ο Αθανασιάδης αναλαμβάνει την εκτέλεση, σημαδεύει την αριστερή γωνία και στέλνει από την άλλη τον Σωτηρίου.

16:30

68': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

16:29

67': Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Ο Τζαβέλλας μπαίνει στην περιοχή, ο Γκνιάτιτς πέφτει στα πόδια του ο διαιτητής δείχνει τη βούλα.

16:27

65': Εκτελείται κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, παίρνει το επιθετικό ο Σωτηρίου.

16:24

62': Μελίσσας αντί Όλσεν για τον ΠΑΟΚ.

16:23

Πέφτει στο έδαφος ο Όλσεν, δεν φαίνεται να μπορεί να συνεχίσει το ματς. Ζητάει αλλαγή.

16:23

61': Από πολύ μακριά κάνει σουτ ο Γκνιάτιτς, κανένα πρόβλημα για τον Όλσεν.

16:22

60': Την τελευταία στιγμή απομακρύνει ο Σκόνδρας προ του Μιλούνοβιτς από τη σέντρα του Αποστολόπουλου.

16:19

57': Ο Μακ κοντρολάρει ωραία και σουτάρει πάνω στον Σωτηρίου από μέσα αριστερά.

16:17

Ούτε έναν συνδυασμό δεν μπορούν να βγάλουν οι Θεσσαλονικείς και είναι λογικό να μη δημιουργούν φάσεις.

16:13

Χάνει εύκολα την μπάλα ο Πλατανιάς, πιάνουν οι παγίδες και το πρεσάρισμα των γηπεδούχων.

16:09

47': Ο Μιλούνοβιτς κάνει γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι, ο Αποστολόπουλος πιάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

16:08

Δυσάρεστα τα νέα για τον Κωνσταντινίδη, πρόβλημα στους χιαστούς είναι η πρώτη εκτίμηση του ιατρικού επιτελείου του ΠΑΟΚ.

16:07

16:06

15:50

15:48

Με μεγάλες μπαλιές ψάχνουν Μακ και Αθανασιάδη οι συμπαίκτες τους και έτσι η άμυνα του Πλατανιά δεν συναντά καμία δυσκολία.

15:44

15:40

Στο έδαφος ο Όλσεν, μία ακόμη διακοπή στο παιχνίδι...

15:37

36': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:34

Στο 60% η κατοχή μπάλας για τον ΠΑΟΚ.

15:33

Στο έδαφος ο Πέλκας, βγάζουν την μπάλα εκτός οι συμπαίκτες του.

15:31

Δεν υπάρχουν τελικές στο παιχνίδι και αυτό γιατί ο Πλατανιάς είναι πολύ καλά στημένος αμυντικά και μπλοκάρει τον ΠΑΟΚ.

15:27

Νέα διακοπή, στο έδαφος ο Μπανανά.

15:24

24': Σκόνδρας αντί Κωνσταντινίδη για τον ΠΑΟΚ.

15:23

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Κωνσταντινίδης. Δεν μπορεί να συνεχίσει.

15:21

20': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας κάνει ό,τι θέλει την άμυνα του Πλατανια, περνά από Γκνιάτιτς και Μπανανά, τραβάει πάνω του και τον Ιτούα, γυρνά στον Αθανασιάδη και το πλασέ του τελευταίου φεύγει ψηλά, αφού προηγουμένως κόντραρε η μπάλα.

15:20

Παίζει ψηλά η άμυνα του Πλατανιά προσπαθώντας να βγάλει εκτός θέσης τους επιθετικούς του ΠΑΟΚ.

15:18

17': Μία ακόμη λανθασμένη υπόδειξη από τους βοηθούς, από κανονική θέση φεύγει ο Μιλούνοβιτς.

15:15

15': Λανθασμένη υπόδειξη για οφσάιντ στον Αθανασιάδη, ο οποίος είχε κοντρολάρει την μπάλα και είχε μπροστά του τον Μπανανά.

15:13

Ισορροπεί ο ΠΑΟΚ, ο οποίος δυσκολεύεται πάντως να δημιουργήσει έως τώρα και να παίξει με κάτω την μπάλα.

15:09

Έχουν μπει καλύτερα οι Χανιώτες, στο μισό γήπεδο περιμένει ο ΠΑΟΚ.

15:06

Φαίνεται πως έχει τραυματιστεί ο Μπανανά, ο οποίος βρίσκεται στο έδαφος.

15:05

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά. Προσπαθεί να κυκλοφορήσει μπάλα ο Πλατανιάς.

15:01

14:58

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:57

Στις εξέδρες και ο Ζβόνιμιρ Βούκιτς, πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ και της Βέροιας.

14:55

Εξαιρετικός ο καιρός, δεν υπάρχει πολύς κόσμος στην Τούμπα.

14:52

Δύο σερί ήττες για τον Πλατανιά μετά το διπλό στην Ξάνθη με ΠΑΣ Γιάννινα εντός και Παναιγιάλειο εκτός.

14:49

Από την ισοπαλία στο αδιάφορο για εκείνον ματς Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό Βόλου προέρχεται ο ΠΑΟΚ, ο οποίος προηγουμένως είχε κολλήσει στο μηδέν στη Λιβαδειά.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τον Πλατανιά ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Όλσεν, Κωνσταντινίδης, Μαλεζάς, Τζαβέλλας, Μυστακίδης, Λέοβατς, Τζιόλης, Τσίμιροτ, Πέλκας, Μακ, Αθανασιάδης
Αναπ: Μελισσάς, Σκόνδρας, Γκολάσα, Μπερμπάτοφ, Κάτσε, Κοροβέσης, Σάμπο
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Σωτηρίου, Μπανανά, Ιτούα, Σελίν, Αποστολόπουλος, Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Μουνάφο, Μενδρινός, Μιλούνοβιτς, Ράμος
Αναπ: Κοκκαλάς, Γουνδουλάκης, Ντίνας, Πάγκαλος, Μαχαμάτ, Στανισάβλιεβιτς, Ανγκούλο
Διαιτητής: Μήτσιος (Ηπείρου) Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Φραγκιαδάκης (Δωδ/σου) 4ος: Σημαιάκης (Χαλκιδικής)