21:25

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-0 για τον Ολυμπιακό.

21:22

21:18

86': Μπαίνει στην περιοχή ο Γουερέ και τον σταματά ο Ντα Κόστα. Ο ίδιος θα εκτελέσει το κόρνερ και κερδίζει άλλο ένα, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

21:15

83': Ο Φουστέρ δοκιμάζει το πόδι του εντός περιοχής και ο Μαλλής μπλοκάρει.

21:14

82': Κολοβός αντί Ντομίνγκεζ για τον Ολυμπιακό.

21:14

82': ΔΟΚΑΡΙ για την Καλλονή! Ο Γουερέ εκτελεί φάουλ, κανείς δεν μπαίνει στην πορεία της μπάλας κι εκείνη σταματά στο δεξί δοκάρι του Ρομπέρτο.

21:12

80': Φουστέρ αντί Μιλιβόγεβιτς για τον Ολυμπιακό.

21:11

79': Γουερέ αντί Ξύδα για την Καλλονή.

21:10

78': Ο Μάρκοβιτς κοντρολάρει στην περιοχή, καταφέρνει να γυρίσει, αλλά ο Ρομπέρτο μπλοκάρει εύκολα το αδύναμο σουτ του.

21:09

76': Κάνει το γύρισμα ο Σαλίνο, βάζει την προβολή ο Ντομίνγκεζ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

21:06

73': Στη θέση του Ελαμπντελαουί ο Τσιμίκας για τον Ολυμπιακό.

21:06

73': Στη θέση του Ελλακόπουλου ο Γιουκαρής για την Καλλονή.

21:02

Εντυπωσιακή ντρίμπλα από τον Ντομίνγκεζ, η οποία θύμισε Ζιντάν.

20:58

Στο 63% η κατοχή μπάλας για τον Ολυμπιακό.

20:57

65': Ο Ιντέγιε μπαίνει από πλάγια στην περιοχή, κάνει και το τελείωμα και ο Μαλλής αποκρούει.

20:56

64': Ο Ντομίνγκεζ κάνει σουτ από μέσα δεξιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

20:54

62': Βγαίνει η σέντρα από τον Ντομίνγκεζ, ο Ιντέγιε παίρνει την κεφαλιά και ο Μαλλής αποκρούει.

20:53

61': Έξυπνη κομπίνα, ο Ντομίνγκεζ εκτελεί φάουλ συρτά, ο Μιλιβόγεβιτς κάνει το σουτ και ο Μαλλής μπλοκάρει.

20:52

60': Κίτρινη στον Κρολ.

20:49

Προσπαθεί να ισορροπήσει και κυκλοφορεί την μπάλα η Καλλονή χωρίς να γίνεται απειλητική.

20:45

53': Ο Φορτούνης βγάζει σέντρα, ο Ντομίνγκεζ πιάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:44

52': Κάνει μέτρα με την μπάλα, δοκιμάζει και το πόδι του ο Ντουρμάζ και αστοχεί.

20:41

49': Κλέβει ο Καμπιάσο, πηγαίνει κατά μέτωπο ο Ντομίνγκεζ και κόβεται την τελευταία στιγμή.

20:38

20:36

20:18

20:16

20:12

Να συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό οι παίκτες του ζητά ο Σίλβα. Η αλήθεια είναι πως έχουν κατεβάσει ταχύτητα.

20:08

Ο Φορτούνης επιλέξει ξανά τη δεξιά γωνία, από την άλλη πέφτει ο Μαλλής.

20:08

38': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:07

37': Στη θέση του Σάμπα ο Μαλλής.

20:05

Υπάρχει καθυστέρηση για να μπει ο Μαλλής, ο τρίτος τερματοφύλακας της Καλλονής.

20:03

33': Αποβάλλεται ο Δαύκος, καθώς ο Φορτούνης ήταν σε προφανή θέση για γκολ.

20:03

33': Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης πέφτει εύκολα στην επαφή του με τον Δαύκο. Ξεγελά τον διαιτητή ο παίκτης των φιλοξενούμενων.

20:02

32': Ευκαιρία για την Καλλονή! Ο Γεωργίου αποφεύγει Καμπιάσο, προσποιείται στον Ντα Κόστα και ο Ρομπέρτο αποκρούει.

20:01

30': Κίτρινη στον Μιλιβόγεβιτς.

19:59

29': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Ντουρμάζ το εκτελεί, ο Μιλιβόγεβιτς παίρνει την κεφαλιά και ο Δαύκος μπλοκάρει.

19:57

Την κατάλληλη στιγμή δείχνει να περιμένει ο Ολυμπιακός, που δεν φορτσάρει.

19:54

Στο 67% η κατοχή μπάλας για τον Ολυμπιακό.

19:51

21': Ο Σπυρόπουλος δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Ρομπέρο.

19:48

Κυκλοφορούν την μπάλα χωρίς να πιέζονται οι Πειραιώτες.

19:45

Με πολύ μεγάλη ευκολία χάνει την μπάλα η Καλλονή.

19:43

13': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Ελαμπντελαουί μπαίνει στην περιοχή, κάνει το γύρισμα, η μπάλα φτάνει στον Ντουρμάζ κι εκείνος προ κενής εστίας σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

19:39

Ο Φορτούνης εκτελεί εξαιρετικά το πέναλτι, στέλνει την μπάλα στο δεξί παραθυράκι και ο Δαύκος πάει από την άλλη.

19:39

9': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:39

9': Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης βγάζει τη σέντρα και η μπάλα χτυπά στο χέρι του Κρολ.

19:36

Χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό το παιχνίδι.

19:32

2': Ο Ντομίγνκεζ εκτελεί το κόρνερ, ο Ντα Κόστα παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:32

2': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Ντουρμάζ, πέφτει και παραχωρεί κόρνερ ο Δαύκος.

19:30

19:28

19:26

Και πέρυσι ήταν το τελευταίο ματς του χρόνου το Καλλονή-Ολυμπιακός, το οποίο είχε λήξει 0-5.

19:23

Μία ακόμη νίκη, τη 15η σερί, αναζητούν οι Πειραιώτες για να κλείσουν τον πρώτο γύρο χωρίς βαθμολογικές απώλειες.

19:19

Δύσκολο το έργο της Καλλονής, αλλά είναι υποχρεωμένη να αναζητά παντού βαθμούς ώστε να βγει από τον πάτο της βαθμολογίας.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Καλλονής με τον Ολυμπιακό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΑΛΛΟΝΗ
Δαύκος, Σπυρόπουλος, Ούκα, Αναστασιάδης, Κρολ, Καλτσάς, Ξύδας, Γεωργίου, Ελλακόπουλος, Σάμπα, Μάρκοβιτς
Αναπ: Μαλλής, Ευαγγελιδάκης, Χιντασέλι, Μπουρούς, Βαλιός, Γιούκαρης, Γουερέ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Ντα Κόστα, Μποτία, Μιλιβόγεβιτς, Καμπιάσο, Φορτούνης, Ντομίνγκεζ, Ντουρμάζ, Ιντέγιε
Αναπ: Καπίνο, Κασάμι, Φουστέρ, Κολοβός, Σιόβας, Τσιμίκας, Σεμπά
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας) Βοηθοί: Καραβασίλης (Καβάλας), Κουρέντας (Τρικάλων) 4ος: Παπαπέτρου (Αθηνών)