18:50

18:50

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

18:49

Ο Πράνιτς εκτελεί κόρνερ, ο Ταυλαρίδης παίρνει την πρώτη κεφαλιά και από κοντά ο Κλωναρίδης νικά τον Αραμπατζή.

18:48

90'+4: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:46

90'+1: ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Κλωναρίδης κάνει το γύρισμα προς το πέναλτι, ο Καλτσάς κάνει το δυνατό σουτ και τραντάζει το δεξί δοκάρι του Αραμπατζή.

18:45

18:44

90': Κίτρινη στον Λαγό.

18:41

Στο έδαφος ο Ντουαλά, προσωρινή διακοπή στο ματς.

18:40

86': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Κλωναρίδης αλλάζει πολύ ωραία την μπάλα με τον Καρέλη, κάνει και το σουτ και στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

18:40

Στο 1-4 είναι το άλλο ματς κι έτσι ο Λεβαδειακός θα περάσει αφήνοντας εκτός τους Φαίακες παρά τη νίκη τους.

18:39

84': Εντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Ατζαγκούν.

18:35

80': Πράνιτς αντί Αμπέντ για τον Παναθηναϊκό.

18:32

77': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό περνά ανεκμετάλλευτο.

18:28

73': Καρέλης αντί Νίνη για τον Παναθηναϊκό.

18:27

72': Στη θέση του Καμπάνταη ο Ντουαλά για την Κέρκυρα.

18:24

Έχει μικροενοχλήσεις ο Γεωργακόπουλος.

18:21

Στο 55% η κατοχή μπάλας για τον Παναθηναϊκό.

18:17

62': Ο Γκόμες κάνει ωραία ενέργεια, δίνει στον Γεωργακόπουλο και το σουτ του τελευταίου φεύγει ψηλά.

18:16

62': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Νίνης βγάζει ωραία πάσα για τον Καλτσά, εκείνος πιάνει δυνατό σουτ από μέσα δεξιά και ο Αραμπατζής αποκρούει.

18:15

61': Γκόμες αντί Βλάχου για την Κέρκυρα.

18:13

59': Στη θέση του Λουντ ο Καλτσάς για τον Παναθηναϊκό.

18:11

56': Ωραία προσπάθεια από τον Νίνη, στρώνει στον Λουντ, άστοχο το φαλτσαριστό σουτ του τελευταίου.

18:07

52': Κίτρινη στον Φάμπιο.

18:04

49': Γρήγορα βγαίνει ο Αραμπατζής προ του Κλωναρίδη και διώχνει.

18:01

46': Ζορμπάς αντί Κωτάτη για την Κέρκυρα.

18:01

18:01

17:45

17:43

17:40

42': Κλείνεται ο Κλωναρίδης, ξεμαρκάρεται με μία περιστροφή και κάνει αδύναμο πλασέ, εύκολα ο Αραμπατζής.

17:39

Προσπαθεί να ισορροπήσει η Κέρκυρα κυκλοφορώντας την μπάλα.

17:35

37': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναίκό! Ο Ατζαγκούν δίνει στον Αμπέντ, εκείνος κάνει καλό κοντρόλ, αλλά το τελείωμά του είναι πάνω στον Αραμπατζή.

17:33

35': Ο Χουχούμης δοκιμάζει το πόδι του από απόσταση και αστοχεί.

17:28

Έχει βελτιωθεί η εικόνα του Παναθηναϊκού χωρίς αυτό να σημαίνει πως έχουν λυθεί όλα τα προβλήματα.

17:24

26': Βγάζει σέντρα ο Χουχούμης, στην κίνηση ο Κλωναρίδης κάνει το πλασέ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:20

22': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, το εκτελεί ο Νίνης, ο Κλωναρίδης κάνει το γύρισμα και ο Αραμπατζής μπλοκάρει.

17:17

19': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Μετά το κόρνερ του Νίνη, η μπάλα μένει στην περιοχή, ο Ταυλαρίδης στρώνει στον Ατζαγκούν και το σουτ του τελευταίου φεύγει ελάχιστα έξω.

17:13

15': Ο Νίνης εκτελεί φάουλ με φάλτσο, αλλά ο Αραμπατζής μπλοκάρει εύκολα.

17:10

Αντίδραση προσπαθεί να βγάλει ο Παναθηναϊκός μετά το κακό ξεκίνημα.

17:06

8': Κίτρινη στον Λουντ.

17:05

Ο Ατζαγκούν ήταν ο παίκτης που τα άκουσε γιατί έχασε τον σκόρερ της Κέρκυρας στη φάση του γκολ.

17:02

Μακρινή μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, ο Βλάχος μπαίνει στην περιοχή και νικά από μέσα δεξιά τον Κοτσόλη.

17:02

3': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

16:59

16:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:53

Στην επόμενη φάση βρίσκεται ήδη ο Παναθηναϊκός με δύο νίκες σε ισάριθμα ματς.

16:49

Θεωρητικά οι Φαίακες έχουν ελπίδες πρόκρισης, αλλά πρακτικά αυτό φαντάζει αρκετά δύσκολο.

16:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Κέρκυρας με τον Παναθηναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Αραμπατζής, Βλάχος, Μεντής, Καραγιαννίδης, Μακρίδης, Ντατίδης, Κρητικός, Φάμπιο, Κωτάτης, Γεωργακόπουλος, Καμπάνταης
Αναπ: Τριαντάφυλλος, Γκόμες, Ντουαλά, Βενέτης, Μανωλάς, Κόντος, Ζομπάς
Κοτσόλης, Μαρινάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Ταυλαυρίδης, Χουχούμης, Λαγός, Αμπέντ, Λουντ, Νίνης, Ατζαγούν, Κλωναρίδης
Αναπ: Γιαννακόπουλος, Σάντσεθ, Πράνιτς, Καλτσάς, Καρέλης, Λάμπρου, Ευαγγέλου.
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας) 4ος: Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας)