16:54

16:54

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 2-1.

16:52

90'+3: Κίτρινη στον Άλμπι.

16:50

16:46

87': Καμαρά αντί Ντος Σάντος για τον Εργοτέλη.

16:46

86': Κίτρινη στον Κούρτι.

16:45

Γκολ η Ζάκυνθος στο άλλο ματς και φτάνει έτσι κι εκείνη τους 4 βαθμούς, όσους και ο Εργοτέλης.

16:44

Στο έδαφος ο Ντος Σάντος, προσωρινή διακοπή.

16:42

82': Πίτσος αντί Κούρτη για τον Εργοτέλη.

16:39

80': Κόρνερ για τον Εργοτέλη. Ο Αυγενικού το εκτελεί, η μπάλα πάει στο δεύτερο δοκάρι και ο Στεφάνοβιτς πιάνει εντελώς άστοχο σουτ στην κίνηση.

16:35

Ο Μπακασέτας με ωραία κάθετη βγάζει μόνο του τον Βιγιάλμπα, εκείνος με το που πατά περιοχή σουτάρει και νικά τον Δερμιτζάκη.

16:34

75': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

16:32

"Άντε, παίξτε λίγο, τι είναι αυτό το πράγμα;" φωνάζει ο Ουζουνίδης και δικαιολογημένα. Πολύ κακός ο Πανιώνιος στο δεύτερο ημίχρονο.

16:31

Χωρίς σκορ το άλλο ματς του ομίλου στη Ζάκυνθο.

16:30

71': Ανσαριφάρντ αντί Ντουρμισάι για τον Πανιώνιο.

16:29

70': Δοκιμάζει το πόδι του από απόσταση ο Κούρτης και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Παπαδόπουλου.

16:25

66': Κόρνερ κερδίζει ο Εργοτέλης. Ο Στεφάνοβιτς παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:23

64': Κόρμπος αντί Μητρόπουλου για τον Πανιώνιο.

16:20

60': Γαρεφαλάκης εκτός, Γενιτσαρίδης στη θέση του για τον Εργοτέλη.

16:16

56': Μπακασέτας αντί Τασουλή για τον Πανιώνιο. Αυτό σημαίνει ότι ο Ποζατζίδης θα περάσει ως αριστερό μπακ.

16:15

Ο Βραζιλιάνος σημαδεύει την αριστερή γωνία, σωστά πέφτει ο Παπαδόπουλος, αλλά δεν βρίσκει την μπάλα.

16:15

55': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

16:14

Υποβασταζόμενος αποχωρεί ο Τασουλής που δείχνει να πονάει αρκετά.

16:13

Πέναλτι για τον Εργοτέλη! Ο Ντος Σάντος πέφτει πάνω στον Τασουλή και ο διαιτητής δίνει πέναλτι! Απίστευτη απόφαση...

16:10

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

16:07

48': Μακρινό σουτ από τον Αυγενικού είναι εντελώς άστοχο.

16:05

16:04

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:48

15:46

"Έχουν γίνει πέντε κόρνερ και δεν έχετε διώξει ούτε μία φορά την μπάλα. Σε όλα έχουμε φάει φάση" φωνάζει έξαλλος ο Ουζουνίδης.

15:45

43': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Αυγενικού εκτελεί κόρνερ, ο Γρομητσάρης παίρνει την κεφαλιά και στη γραμμή ο Τασουλής απομακρύνει.

15:42

Μικρή διακοπή, βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου ο Ντος Σάντος για να του προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες.

15:40

Ο Καθάριος δίνει στον Χαλκιαδάκη, εκείνος τον ξαναβρίσκει και ο Δερμιτζάκης αποκρούει το πλασέ του. Η μπάλα όμως σταματά ξανά στο σώμα του Καθάριου κι εκείνος προ κενής εστίας σκοράρει.

15:40

38': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

15:36

34': Κόρνερ για τον Εργοτέλη, ο Δωματάς παίρνει την κεφαλιά και ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

15:32

"Κολλάς πίσω από τον παίκτη. Μπροστά θα πας ή πίσω; Μπροστά σε θέλω" οι παρατηρήσεις του Ουζουνίδη στον Χαλκιαδάκη.

15:31

28': Κόρνερ για τον Εργοτέλη, εκτελείται με πάσα, αλλά η σέντρα του Κούτρι δεν βρίσκει συμπαίκτη του.

15:28

26': Δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής ο Αυγενικού και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:26

24': Κόρνερ για τον Εργοτέλη, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:26

Στο άλλο ματς του ομίλου, το οποίο ενδιαφέρει τον Εργοτέλη, η Ζάκυνθος είναι στο 0-0 με τον Παναιτωλικό.

15:24

Έχει πάρει πλέον την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Πανιώνιος, κάθεται και περιμένει ο Εργοτέλης.

15:20

18': Ο Χαλκιαδάκης δίνει στον Βιγιάλμπα, εκείνος μπαίνει στην περιοχή, φέρνει την μπάλα στο αριστερό και τη στέλνει ψηλά.

15:17

Να πιέζουν ψηλά Ντουρμισάι και Χαλκιαδάκης θέλει ο Ουζουνίδης.

15:15

12': Περνά η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, στα σώματα το σουτ του Ποζατζίδη.

15:12

10': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Γίνεται η παράλληλη μπαλιά από αριστερά, ο Αυγενικού στο δεύτερο δοκάρι κάνει το σουτ αλλά αστοχεί από πολύ καλή θέση.

15:10

Αρκετά τα λάθη ως τώρα και για τις δύο ομάδες.

15:08

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά...

15:05

Από τα μεγάφωνα έγινε ειδικά αναφορά στην επιστροφή του Χαλκιαδάκη στο Ηράκλειο. Ο Ελληνοβραζιλιάνος, άλλωστε, μέχρι πέρυσι έπαιζε στον Εργοτέλη.

15:02

1: Σέντρα στο ματς.

14:59

Έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:56

Λίγος ο κόσμος στο Παγκρήτιο.

14:53

Ο Πανιώνιος είναι ήδη στην επόμενη φάση και με βαθμό παίρνει και την πρωτιά στον όμιλο.

14:49

Έναν βαθμό ψάχνει ο Εργοτέλης για να εξασφαλίσει και μαθηματικά την πρόκρισή του στην επόμενη φάση.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Εργοτέλη με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Δερμιτζάκης, Στεφάνοβιτς, Άλμπι, Γρομητσάρης, Κούτρης, Φουκαράκης, Κούρτι, Αυγενικού, Γαρεφαλάκης, Ντος Σάντος, Δωματάς
Αναπ: Μυλωνάκης, Γενιτσαρίδης, Κυριακόπουλος, Αχμ. Καμαρά, Πίτσος, Παμλίδης, Μάνος.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Πατσατζόγλου, Οικονόμου, Τασουλής, Μητρόπουλος, Καθάριος, Βιγιάλμπα, Χαλκιαδάκης, Ποζατζίδης, Ντουρμισάι
Αναπ: Γιαννιώτης, Πινιώτης, Ανσαριφάρντ, Ρισβάνης, Κόρμπος, Μπακασέτας, Πολίμος.
Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας) Βοηθοί: Καλφάκης, Μαρνέζος (Χανίων) 4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)