Περνά ως δεύτερος στην επόμενη φάση ο ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ η ΑΣΑ αποχαιρετά τον θεσμό με ψηλά το κεφάλι.

16:49

Λήξη του ματς. 0-0.

16:48

90'+3: Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Εκτελείται, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

16:45

Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

16:41

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα στα τελευταία λεπτά, με τις δύο ομάδες, πάντως, να κυνηγούν τη νίκη, με τον ΠΑΣ σαφώς πιο δραστήριο.

16:38

84': Αλλαγή για την ΑΣΑ. Ο Τσούκαλος στη θέση του Σκαθαρούδη.

16:33

79': Μακρινό σουτ του Τσουκαλά, σκάει μπροστά στον Γεωργαντζά η μπάλα, αλλά μαζεύει.

16:32

78': Σουτ του Τζημόπουλου, κοντράρει η μπάλα, κόρνερ για τον ΠΑΣ. Εκτελείται από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:29

74': Αλλαγή για την ΑΣΑ. Ο Μαυριάς στη θέση του Πιτταρά.

16:28

73': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Τζημόπουλος στη θέση του Γαρουφαλιά.

16:27

72': Κόρνερ για την ΑΣΑ. Εκτελείται από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:24

70': Αλλαγή για την ΑΣΑ. Ο Υφαντής στη θέση του Κοντού.

16:24

70': Κίτρινη στον Γαρουφαλιά.

16:21

67': Εκτελείται κι αυτό, δεν αποφέρει κάτι.

16:21

66': Εκτελείται από τα δεξιά στο πρώτο δοκάρι, νέο κόρνερ.

16:20

66': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Εκτελείται από τα αριστερά, ο Σαπαλίδης πιάνει την κεφαλιά, διώχνει σε νέο κόρνερ ο Γεωργαντζάς.

16:18

64': Κίτρινη στον Δημόπουλο.

16:15

Είναι εμφανές πως ψάχνει το γκολ με τις αλλαγές του ο Πετράκης. Πατάει καλύτερα και ο ΠΑΣ πλέον.

16:13

58': Γιάκος αντί Φερφελή για τον ΠΑΣ.

16:12

57': Κίτρινη στον Αργυρίου.

16:10

55': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Πιτταράς, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι φεύγει η μπάλα.

16:07

53': Αλλαγή για τον ΠΑΣ, Λίλα αντί Ηλιάδη.

16:03

49': Ο Μοσχάκης εκτελεί κόρνερ, ο Πιτταράς παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα χτυπά στον Τσίτας και ο Περιστερίδης μπλοκάρει.

15:38

40': Δοκιμάζει το πόδι του από απόσταση ο Φερφελής και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

15:36

Δεν έχει σκορ ούτε το άλλο ματς του ομίλου, το οποίο ενδιαφέρει άμεσα τους Γιαννιώτες.

15:32

Χάνει εύκολα τις μονομαχίες στον χώρο του κέντρου ο ΠΑΣ, έχουν μεγαλύτερη διάθεση οι γηπεδούχοι.

15:29

Φρενήρης ήταν ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά, τώρα έπεσε λίγο.

15:25

26': Δοκιμάζει το πόδι του από απόσταση ο Ηλιάδης, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

15:23

24': Κίτρινη στον Φερφελή.

15:22

23': Μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση! Εκτελείται κόρνερ από τον Μοσχάκη, ο Ρούσσης παίρνει την κεφαλιά και ο Στρούνα πάνω στη γραμμή απομακρύνει.

15:21

22': Ο Σκαθαρούδης κάνει ωραία κούρσα από δεξιά, βγάζει τη σέντρα, ο Τσίτας παίρνει την κεφαλιά και ο Περιστερίδης αποκρούει.

15:19

Υπάρχουν στο γήπεδο και οπαδοί του ΠΑΣ Γιάννινα.

15:15

17': Κίτρινη στον Μιχαήλ.

15:14

16': Βγαίνει η σέντρα από δεξιά, ο Τσίτας παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

15:13

14': Αντεπίθεση για την Αναγέννηση, ο Τσίτας περνά τον Περιστερίδη, πέφτει και σωστά κιτρινίζεται για θεάτρο.

15:12

13': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Σαπαλίδης από το ύψος του πέναλτι κάνει το σουτ, ο Γεωργαντζάς αποκρούει και στη συνέχεια η μπάλα βρίσκει και στο δοκάρι.

15:10

12': Κάνει από μακριά το σουτ ο Τσουκαλάς, η μπάλα βρίσκει τον Σαπαλίδη και φεύγει εκτός.

15:08

9': ΔΟΚΑΡΙ για την Αναγέννηση! Ο Περιστερίδης αργεί να βγει, χάνει την μπάλα και προ κενής εστίας ο Δημόπουλος σημαδεύει το δεξί δοκάρι.

15:07

Έχει μπει καλύτερα η Αναγέννηση, κυκλοφορεί την μπάλα.

15:03

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά για τις δύο ομάδες.

14:59

14:57

14:55

Δεν έχει κόσμο το γήπεδο γενικά.

14:52

Με βαθμό εξασφαλίζει και μαθηματικά την πρόκρισή του ο ΠΑΣ. Μπορεί να μη χρειαστεί ούτε αυτός, αλλά οι φιλοξενούμενοι θέλουν τη νίκη για να τερματίσουν πρώτοι.

14:49

Αδιάφορο είναι το ματς για την ήδη αποκλεισμένη Αναγέννηση.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Αναγέννησης Καρδίτσας με τον ΠΑΣ Γιάννινα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Γεωργαντζάς, Αργυρίου, Δημόπουλος, Ρούσσης, Στάμος, Κοντός, Ακασσού, Σκαθαρούδης, Τσίτας, Μοσχάκης, Πιτταράς
Αναπ: Τσάμης, Μαυριάς, Καραχάλιος, Τσούκαλος, Μπιτέλης, Υφαντής, Μπλέντι
Περιστερίδης, Στρούνα, Σκόνδρας, Μιχαήλ, Ναδάλες, Καρανίκας, Γαρουφαλιάς, Σαπαλίδης, Ηλιάδης, Τσουκαλάς, Φερφελής
Αναπ: Βελλίδης, Κολιοφούκας, Λίλα, Γιάκος, Τζημόπουλος, Μανιάς, Μασούρας
Διαιτητής: Κύζας (Δράμας) Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Νατσιόπουλος (Μακεδονίας) 4ος: Σημαιάκης (Χαλκιδικής)