21:24

21:23

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-0 για τον Παναθηναϊκό.

21:23

Ο Καρέλης από δεξιά δίνει την κατάλληλη στιγμή στον Καλτσά και εκείνος στην κίνηση πλασάρει καλά για το 2-0.

21:22

90'+4: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:20

90'+2: ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα! Ο Μάσα από δεξιά σεντράρει, ο Κουρμπέλης από τη μικρή περιοχή πιάνει δυνατή κεφαλιά και τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Στιλ.

21:19

21:16

87': Ταυλαρίδης αντί Πέριτς για τον Παναθηναϊκό.

21:13

85': Ξανά η μπάλα αριστερά στον Καρέλη, νέο διαγώνιο σουτ από εκείνον αλλά αυτή τη φορά είναι άστοχο.

21:12

83': Ο Καλτσάς από κοντά σκοράρει, αλλά σωστά ακυρώνεται το γκολ του ως οφσάιντ.

21:09

Έχει αλλάξει ξανά τον σχηματισμό του ο Αστέρας, κάτι που είχε κάνει και με την είσοδο του Αλόκο. Με δύο μπροστά πλέον.

21:06

78': Μαρινάκης αντί Βέμερ για τον Παναθηναϊκό.

21:05

76': Παπαδόπουλος αντί Ντουντού για τον Αστέρα.

21:05

76': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μάσα με κάθετη βγάζει μόνο του από πλάγια τον Γιάννου, εκείνος κάνει το πλασέ και ο Στιλ αποκρούει.

21:02

Ο Πέτριτς κουβαλάει την μπάλα, δίνει στον Καρέλη κι εκείνος από μέσα αριστερά με διαγώνιο σουτ εκτελεί τον Μπαντή.

21:01

72': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:58

69': Αλόκο αντί Φερνάντες για τον Αστέρα.

20:56

67': Βγαίνει η σέντρα από δεξιά, ο Κουρμπέλης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

20:55

66': Κόρνερ για τον Αστέρα. Στο πρώτο δοκάρι εκτελείται και ο Εσιέν διώχνει.

20:51

62': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μάσα παίρνει την πρώτη κεφαλιά, ο Σανκαρέ από κοντά τη δεύτερη και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

20:48

59': Κίτρινη στον Χαμντανί.

20:48

59': Χαμντανί αντί Μπερτόλιο για τον Αστέρα.

20:47

58': Ο Καρέλης ψάχνει τον Καλτσά, αλλά ο τελευταίος δεν προλαβαίνει με προβολή.

20:44

55': Ο Πέτριτς κάνει δυνατό σουτ εκτός περιοχής και ο Μπαντής αποκρούει.

20:42

53': Με τακουνάκι ο Πέτριτς βρίσκει τον Καρέλη, αλλά το σουτ του τελευταίου φεύγει λίγο άουτ.

20:42

53': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Εσιέν κάνει ωραία μεταβίβαση, ο Σανκαρέ δεν υπολογίζει καλά, ο Καλτσάς κάνει σουτ και ο Μπαντής αποκρούει.

20:40

51': Σουτ από πολύ μακριά κάνει ο Λούι με το αριστερό και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:38

49': Βγάζει σέντρα ο Πράνιτς και ο Σανκαρέ απομακρύνει.

20:35

46': Καλτσάς αντί Αμπέντ για τον Παναθηναϊκό.

20:34

20:34

20:17

20:16

20:13

Απελπιστικά κακό το παιχνίδι, δεν μπορούν να βρεθούν μεταξύ τους οι "πράσινοι", που κάνουν το ένα λάθος μετά το άλλο.

20:10

40': Ο Γιάννου σουτάρει εκτός περιοχής και η μπάλα κοντράρει στα σώματα.

20:08

Συνεχίζονται οι μάχες στον χώρο του κέντρου.

20:05

35': Ο Νάνο εκτελεί φάουλ, περνά η μπάλα από τον Σανκαρέ, ο Σάντσεθ παίρνει αδύναμη κεφαλιά και ο Μπαντής μπλοκάρει.

20:04

34': Κίτρινη στον Λούι.

19:59

29': Επικίνδυνη σέντρα από τον Μάσα, δεν καταφέρνει να μπει στην πορεία της μπάλας ο Γιάννου.

19:59

Στο 59% η κατοχή μπάλας για τον Παναθηναϊκό.

19:57

Στο έδαφος ο Αμπέντ, προσωρινή διακοπή στο ματς.

19:53

Δεν μπορεί να λειτουργήσει ο σχηματισμός του Στραματσιόνι προς το παρόν.

19:50

Ακίνδυνος εντελώς και ο Αστέρας που προς το παρόν δεν ανεβάζει παίκτες.

19:47

Όταν κυκλοφορεί την μπάλα ο Παναθηναϊκός ο Αστέρας τον περιμένει στο μισό γήπεδο.

19:43

13': Ο Καρέλης δοκιμάζει το πόδι του και ο Μπαντής μπλοκάρει.

19:42

Πολύ αργός ο ρυθμός. Δεν έχει και κόσμο το ματς και θυμίζει φιλικό.

19:38

Ελαφρώς καλύτερος ο Παναθηναϊκός στα πρώτα λεπτά, τελικές δεν υπάρχουν με τις δύο ομάδες να κυκλοφορούν την μπάλα.

19:35

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του ματς.

19:31

19:29

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:27

Χωρίς κόσμο το ματς λόγω της τιμωρίας του Παναθηναϊκού.

19:23

Βαριά ήττα για τον Αστέρα από τη Σάλκε, είχε προηγηθεί εκείνη με τον Ηρακλή. Με νίκη πάντως προσπερνά τον Παναθηναϊκό.

19:19

Από νίκη στη Βέροια προέρχεται ο Παναθηναϊκός, που με τρίποντο μειώνει την απόστασή του από την ΑΕΚ και προσπερνά τον Πανιώνιο.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Αστέρα Τρίπολης ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Στιλ, Βέμερ, Σάντσεθ, Κουτρουμπής, Νάνο, Εσιέν, Ζέκα, Αμπέντ, Πράνιτς, Πέτριτς, Καρέλης
Αναπ: Κοτσόλης, Χουχούμης, Λαγός, Μαρινάκης, Ατζαγκούν, Ταυλαρίδης, Καλτσάς
Μπαντής, Λούι, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Γιαννούλης, Κουρμπέλης, Ντούντου, Φερνάντες, Μπερτόλιο, Μάσα, Γιάννου
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Αλόκο, Δημούτσος, Παπαδόπουλος, Λανθαρότε, Χαμντανί, Ιγκλέσιας
Διαιτητής: Κουκουλάκης (Ηρακλείου) Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Κούλα (Ξάνθης) 4ος: Κιοτζένης (Ξάνθης)