Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Κέρκυρα με 1-0.

16:51

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:48

88': Μακρίδης αντί Σουάνη για την Κέρκυρα.

16:44

85': Κρισμάρεβιτς και Κολόκας βγαίνουν, Λινάρδος και Γκούφας μπαίνουν για τον Παναιγιάλειο.

16:41

Ξέφρενοι οι πανηγυρισμοί.

16:40

Σκοράρει ο Ντιόγκο με πολύ έξυπνο συρτό φάουλ από το ημικύκλιο της περιοχής και λίγο δεξιά.

16:39

81': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

16:36

76': Κίτρινη στον Σπίνουλα.

16:31

70': Ο Ζορμπάς βγαίνει τετ α τετ με τον Πίτκα, αλλά τελευταίος αποκρούει το πλασέ του.

16:29

69': Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο, Σταμογιάννος αντί Σκαρτσίλα.

16:25

Έχει αλλάξει και ο σχηματισμός της Κέκρυρας στα τελευταία λεπτά με Καμπάνταη και Σουάνη να παίζουν μαζί και τον Ντουαλά από πίσω τους.

16:23

62': Κίτρινη στον Πέριτς.

16:20

60': Μετά από σύγχυση γίνεται σουτ από τον Παρασκευαΐδη εντός περιοχής και η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.

16:17

58': Καρντόσο και Καμπάνταης αντί Κόντου και Φάμπιο για την Κέρκυρα.

16:15

56': Κίτρινη στον Κρητικό.

16:11

51': Ο Σουάνης κάνει σουτ, η μπάλα κοντράρει και η Κέρκυρα κερδίζει κόρνερ. Από την εκτέλεσή του το σουτ του Ντιόγκο φεύγει άουτ.

16:09

49': Δοκιμάζει το πόδι του ο Κρητικός και ο Πίτκας μπλοκάρει.

16:05

16:03

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:47

15:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:44

44': Κάνει γύρισμα ο Γκόμες, αλλά κόβεται προ του Ντουαλά.

15:43

43': Πλασέ από τον Γκόμες, διώχνουν στη γραμμή οι παίκτες του Παναιγιαλείου.

15:39

Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς.

15:34

34': Επικίνδυνο φαλτσαριστό σουτ του Σκαρτσίλα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.

15:30

Ξεκάθαρο το πλάνο του Παναιγιάλειου, είναι καλά στημένος και ψάχνει τις αντεπιθέσεις με τον Πέριτς.

15:25

25': Κόρνερ από τον Ζορμπα, σουτάρει ο Γκόμες στην κίνηση, αλλά ο Πίτκας πραγματοποιεί πολύ καλή επέμβαση.

15:23

23': Σέντρα Ζορμπά, η μπάλα απομακρύνεται, ο Κριτικός κάνει το σουτ και ο Πίτκας μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

15:20

20': Φάουλ του Κολόκα, η μπάλα περνά απ' όλους, αλλά ο Μίλιτς αιφνιδιάζεται.

15:19

19': Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Πέριτς βγαίνει μόνος του με τον Κουτζαβασίλη, αλλά ο τελευταίος αποκρούει το πλασέ του.

15:18

Ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας προσπαθεί να παίξει η Κέρκυρα έως τώρα που ψάχνει να δημιουργήσει ρήγματα κυρίως από αριστερά.

15:15

15': Ο Κόντος εκτελεί φάουλ, ο Παρασκευαΐδης παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα κοντράρει και ο Πίτκας μπλοκάρει εύκολα.

15:11

11': Ο Πέριτς εκτελεί απευθείας φάουλ από καλό σημείο και στέλνει την μπάλα ψηλά.

15:07

7': Βγαίνει η σέντρα από τον Κρητικό, αλλά κόβεται προ του Σουάνη.

15:05

Υπάρχουν και οπαδοί του Παναιγιάλειου στο γήπεδο.

15:01

14:58

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:56

Με νίκη οι Φαίακες πηγαίνουν στο -1 από ΑΕΛ και Απόλλωνα και θα περιμένουν στη συνέχεια το ματς των Τρικάλων.

14:53

Μεγάλο διπλό πήρε στην Πάτρα ο Παναιγιάλειος την προηγούμενη αγωνιστική που παλεύει για να απομακρυνθεί από τη ζώνη του υποβιβασμού.

14:49

Συνέχεια στις νίκες θέλει να δώσει η Κέρκυρα μετά το διπλό στη Λάρισα.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Κέρκυρας με τον Παναιγιάλειο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Ντιόγκο, Γκόμεζ, Βενέτης, Παρασκευαΐδης, Κρητικός , Καρντόσο, Κόντος, Ζορμπάς, Ντουαλά, Σουάνης.
Αναπ: Αραμπατζής, Καραγιαννίδης, Μακρίδης, Καπάνταης, Ντατίδης, Γεωργακόπουλος, Φάμπιο
Πίτκας, Σανδραβέλης, Ομάρ, Ιωάννου, Κολόκας, Γκοτσούλιας, Κρισμάρεβιτς, Σπίνουλας, Σκαλτσίλας, Πέριτς, Μίλιτς.
Αναπ: Μπαλτιμάς, Ζαχαρόπουλος, Μπουρλάκης, Γκούφας, Λινάρδος, Σταμόγιαννος, Φωτιάς.
Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών) Βοηθοί: Λιαμπότης (Αθηνών), Διαμάντης (Ηπείρου) 4ος: Τάσης (Ηπείρου)