0
19:54

Από τη Ριζούπολη, καλό σαββατόβραδο, ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας.

19:51

Έκανε το έξι στα έξι στις νίκες με τον Μπάμπη Τεννέ στον παγκο του ο Απολλων Σμύρνης, ο οποίος έπιασε στην κορυφή την ΑΕΛ και περιμένει να δει το αποτέλεσμα των Τρικάλων την Κυριακή με τη Λαμία για να δει αν θα παραμείνει εκεί ή αν θα είναι δεύτερος μετά από 12 αγωνιστικές. Δίκαιη η νίκη του Απόλλωνα απέναντι στην Καλλιθέα, η οποία όμως δεν ήταν για τρία γκολ και άξιζε να πετύχει έστω ένα.

19:49

Οι παίκτες της Καλλιθέας χαιρετούν τους περίπου 60 οπαδούς τους, που χειροκροτούν από το πέταλο. Το ίδιο και στην κεντρική θύρα της Ριζούπολης από τους 500 περίπου Απόλλωνιστές για την ομάδα τους.

19:49

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Απόλλων Σμύρνης - Καλλιθέα 3-0.

19:48

90'+3: Κίτρινη κάρτα στον Τζιώρα.

19:46

90'+1: Συρτό σουτ Κατσικογιάννη, δεν έχει δύναμη, εύκολα ο Ταΐρης.

19:45

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Μπήκαμε στις καθυστερήσεις... Τρία τα λεπτά.

19:37

82': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά με τον Μπούζα, απομακρύνουν εύκολα οι αμυντικοί του Απόλλωνα.

19:36

81': Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα. Ο Προκς έβγαλε για τον Φαριά, δυνατό διαγώνιο σουτ από θέση μέσα αριστερά, σωτήρια σε κόνερ ο Ταΐρης.

19:35

80': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Μπάμπης Τεννές για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Συμελίδης αντί του Φαρινόλα.

19:33

78': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Εκτελεί ο Βάντερσον από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ οι φιλοξενούμενοι. Από τα αριστερά αυτή φορά ο Παρπέξ. Και τρίτο κόρνερ στη σειρά για τον Απόλλωνα. Με τον ίδιο εκτελεστή στην ίδια πλευρά, διώχνουν οριστικά την μπάλα οι παίκτε της Καλλιθέας.

19:32

77': Ο Αρναρέλλης μπαίνει από τα δεξιά, βγαίνει και προλαβαίνει ο Ταΐρης

19:31

76': Σουτ Φαρινόλα μέσα από την περιοχή και δεξιά, άουτ.

19:26

71': Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Φαρία στη θέση του Μπέλη.

19:26

71': Ο Αρναρέλλης έβγαλε για τον Προκς, σουτ μέσα απο την περιοχή, η μπάλα άουτ.

19:21

66': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ψιάνος στη θέση του Πάνου.

19:20

65': Σουτ Αρναρέλλη από το ύψος της περιοχής και αριστερά του ημικύκλιου, η μπάλα πάνω από την εστία του Ταΐρη.

19:14

59': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Λαγός στη θέση του Κονέ.

19:12

57': Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Μπούζας στη θέση του Φράγκου.

19:11

56': Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθεα. Οι παίκτες της Καλλιθέας συνδυάζονται εξαιρετικά, σουτ Μπέλη στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

19:09

Ο Βάντερσον "χορεύει" όποιον βρίσκει μπροστά του και ανοίγει στον Τζιώρα, σουτ από το ύψος του πέναλτι και 3-0.

19:09

54': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

19:07

52': Ο Βάντερσον βγάζει από τα αριστερά συρτή μπαλιά στον Φαρινόλα, σουτ, άουτ.

19:01

46': Αλλαγή για την Καλλιθέα. Μπήκε ο Κατσικογιάννης, βγήκε ο Ρουσάκης.

18:45

Λήξη α' ημιχρόνου, Απόλλων Σμύρνης - Καλλιθέα στο 2-0.

18:44

Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 45'. Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.

18:44

45': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Φαρινόλα βγαίνει μόνος από τα δεξιά στην περιοχή, βιάζεται να πλασάρει και η μπάλα αργά περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κατσούλη και άουτ.

18:41

42': Κίτρινη στον Φατιόν.

18:37

38': Μακρινό σουτ Τεγούση, άουτ.

18:36

Εκτελεί το πέναλτι ο Βάντερσον... Στα αριστερά της εστία του Κατσούλη η μπάλα, στην άλλη πλευρά ο τερματοφύλακας της Καλλιθέας, 2-0 οι γηπεδούχοι.

18:36

37': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

18:35

36': Πέναλτι για τον Απόλλωνα. Σε ανατροπή του Βάντερσον από τον Φράγκο. Διαμαρτύρονται και πάλι οι φιλοξενούμενοι, αλλά δεν έχουν δίκιο, υπάρχει παράβαση.

18:33

33': Κίτρινη κάρτα στον Ρουσάκη.

18:31

32': Κακό σουτ Φράγκου από τα δεξιά της περιοχής, ψηλά η μπάλα...

18:24

25': ΔΟΚΑΡΙ για την Καλλιθέα. Εκτέλεση φάουλ για την Καλλιθέα από τα δεξιά, απομακρύνει προσωρινά ο Δεληζήσης, η μπάλα φτάνει στον Σταύρου, καλοτραβημένο σουτ από τα αριστερά του ημικύκλιου και 3-4 μέτρα πιο μακριά, η μπάλα σταματά στη συμβολή των δοκών του Απόλλωνα.

18:23

24': Κόρνερ για την Καλλιθέα... Με τον Μπέλη από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:21

22': Άνοιγμα Βάντερσον σε Κονέ, συρτό δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα μόλις άουτ.

18:19

Στην εκτέλεση του πέναλτι ο Τζιώρας, νικά τον Κατσούλη και κάνει 1-0.

18:18

19': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

18:18

19': Κίτρινη κάρτα στον Πίκολο.

18:18

19': Πέναλτι για τον Απόλλωνα! Σε πέσιμο του Παρπέξ από θέση μέσα αριστερά από τον Πίκολο. Έντονες διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους. Δεν φαίνεται με

18:14

15': Καλοτραβηγμένο σουτ Μπέλη, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ταΐρη.

18:13

14': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά με τον Κονέ, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:11

12': Κίτρινη κάρτα στον Λεβέντη.

18:09

10': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Εκτελεί ο Κονέ από τα δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Τζιώρα, επιχειρεί το γυριστό σουτ από το ύψος του πέναλτι, δεν έχει δύναμη, εύκολα ο Κατσούλης.

18:05

6': Εκτελείται από τα δεξιά το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Παρπέξ, που κάνει το μακρινό σουτ, άουτ.

18:04

5': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα! Εκτέλεση φάουλ του Κονέ έξω από την περιοχή, αποκρούει αρχικά ασταθώς ο Κατσούλης και ο Φατιόν από κοντά δεν μπορεί να τον κερδίσει, παίρνοντας κόρνερ.