Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:21

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

21:19

90'+2: Σκοράρει ο Αραβίδης, αλλά το γκολ του ακυρώνεται. Είχε σφυρίξει ακριβώς πριν ο διαιτητής για επιθετικό φάουλ που κάνει ο Λαμπρόπουλος.

21:18

21:15

87': Κίτρινη στον Μάνταλο.

21:14

87': Μητρόπουλος αντί Κόρμπου για τον Πανιώνιο.

21:12

85': Στη θέση του Τζιμπούρ ο Σοϊλέδης. Αποθεώνεται ο Αλγερινός από τον κόσμο του Πανιωνίου.

21:11

83': Ωραία ο Ανσαφιράντ αδειάζει τον προσωπικό του αντίπαλο, κάνει φαλτσαριστό σουτ από το ημικύκλιο και αστοχεί.

21:10

Διαρκώς σε θέση άμυνας η ΑΕΚ.

21:08

80': Ο Σιώπης κάνει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Οικονόμου πιάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

21:06

79': Βιγιάλμπα αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο.

21:05

78': Βγάζει σέντρα από αριστερά ο Μασούρας, αιφνιδιάζεται ο Μπαρόχα, αλλά καταφέρνει να αποκρούσει στη συνέχεια.

21:02

Πιέζει πλέον αρκετά την ΑΕΚ ο Πανιώνιος παίζοντας κυρίως από τα αριστερά.

20:58

70': Λαμπρόπουλος αντί Μπαρμπόσα για την ΑΕΚ.

20:56

69': Με δέκα μένει η ΑΕΚ, ο Άρθο έκανε το μαρκάρισμα στον παίκτη του Πανιωνίου και με καθυστέρηση αποβάλλεται.

20:55

Σκληρό φάουλ στον Καραμάνο και διακοπή στο ματς.

20:51

64': Αντί Μπακασέτα ο Καραμάνος για τον Πανιώνιο.

20:50

Βρίσκει πιο πολλούς χώρους πλέον η ΑΕΚ.

20:46

59': Ο Οικονόμου παίρνει την κεφαλιά, ο Ανσαριφάρντ πιάνει διαγώνιο σουτ από μέσα αριστερά και ο Μπαρόχα παραχωρεί κόρνερ κι αφού η μπάλα χτύπησε στην εξωτερική πλευρά της οριζόντιας δοκού.

20:44

Διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι παίκτες του Πανιωνίου πιθανότατα γιατί ο Τζιμπούρ επηρεάζει τη φάση και ήταν σε οριακή θέση.

20:43

Ο Μπαρμπόσα από δεξιά συγκλίνει προς τα μέσα, κάνει σκαστό σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα περνά από τα σώματα και καταλήγει στα δίχτυα. Αιφνιδιάστηκε ο Διούδης.

20:43

56': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:41

54': Κίτρινη στον Μπουμάλ.

20:39

52': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκάλο κάνει συρτό γύρισμα, δεν διώχνουν σε πρώτη φάση οι αμυντικοί του Πανιωνίου, αλλά δεν το εκμεταλλεύεται ο Τζιμπούρ. Διώχνει ο Βλάχος.

20:36

Προσπαθεί να αλλάξει την μπάλα ο Πανιώνιος.

20:33

20:32

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:17

20:15

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:14

Κάνει λάθος ο Κολοβέτσιος στην απομάκρυνση, στέλνει την μπάλα πάνω στον Μπουμάλ, αλλά εκείνος δεν καταφέρνει να κάνει κοντρόλ.

20:12

Αμύνεται καλά ο Πανιώνιος που καταφέρνει να κρατάει την ΑΕΚ έξω από την περιοχή του.

20:08

Ένταση στις κερκίδες ανάμεσα σε μερικούς αστυνομικούς και 5-10 οπαδούς του Πανιωνίου.

20:07

Ο Μπουμάλ εκμεταλλεύεται το γκολ του Ντίντακ, περνάει τον Άρθο συγκλίνοντας προς τα μέσα, κάνει και ασύλληπτο σουτ εκτός περιοχής και σκοράρει.

20:06

37': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

20:05

35': Συρτό και αδύναμο σουτ εκτός περιοχής από τον Μάνταλο, εύκολα μπλοκάρει ο Διούδης.

20:03

Στο έδαφος ο Κόρμπος, προσωρινή διακοπή.

20:01

Έχει πάρει πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων η ΑΕΚ.

19:57

Διακοπή στο ματς, στο έδαφος ο Μάνταλος.

19:55

25': Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Σιώπη, η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

19:54

25': Κίτρινη σε Άρθο και Μπακασέτα.

19:52

23': Κίτρινη στον Τζιμπούρ για σκληρό φάουλ στον Μπακασέτα.

19:51

Εκτός παιχνιδιού έως τώρα ο Μάνταλος, δεν καταλαβαίνει τις πάσες του Μπακασέτα και καθυστερεί να κάνει κίνηση.

19:48

Μετά από αρκετή πίεση ο Πανιώνιος για ένα δίλεπτο επιχείρησε να κρατήσει την μπάλα. Έχουν πρόβλημα στην κυκλοφορία οι Νεοσμυρνιώτες.

19:45

15': Εξαιρετικό σουτ από τον Μπαρμπόσα, πέφτει και απομακρύνει ο Διούδης. Όλα άρχισαν από λάθος του Κόρμπου.

19:44

14': Σουτ από μακριά κάνει ο Σιμόες, αλλά είναι εντελώς άστοχο.

19:42

12': Ο Γιόχανασον μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, δέχεται ένα μαρκάρισμα από τον Κόρμπο και ο διαιτητής δεν δίνει κάτι. Έντονες διαμαρτυρίες από Πογιέτ και Μάνταλο.

19:40

10': Ο Αραβίδης βγάζει σέντρα για τον Τζιμπούρ, εκείνος παίρνει αδύναμη κεφαλιά και ο Διούδης μπλοκάρει με άνεση.

19:39

Αρκετές οι βεβιασμένες μεταβιβάσεις από τους ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων.

19:36

Ιδιαίτερη προσοχή έχει ζητήσει ο Πογιέτ από τους παίκτες του για τον Μπουμάλ, τον οποίο θεωρεί ως μεγαλύτερο κίνδυνο για την ομάδα του.

19:33

Προσεκτικά έχουν μπει στο παιχνίδι και οι δύο ομάδες.

19:30

19:27

"Σμύρνη γερά, παίξε για την πάρτη μας και για την προσφυγιά" το πανό που σηκώθηκε από τη Θύρα 3.

19:27

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

19:24

Περισσότερους από 2.000 θεατές πρέπει να έχει αυτή τη στιγμή το γήπεδο.

19:20

Δύο αλλαγές κάνει και ο Πογιέτ συγκριτικά με την άνετη νίκη επί της Καλλονής. Μπαρμπόσα και Μάνταλος πήραν φανέλα βασικού αντί των Πλατέλλα και Μπουονανότε.

19:16

Δύο αλλαγές συγκριτικά με την ήττα από τον ΠΑΟΚ για τον Ουζουνίδη, Μπακασέτας πίσω από τον Ανσαριφάρντ καθώς εξέτισε την ποινή του και Βλάχος αντί Αργυρόπουλου Ο δεύτερος δεν είχε πάει καλά και ήταν ο κύριος υπεύθυνος για το γκολ του Τζαβέλλα με το οποίο ηττήθηκαν οι Νεοσμυρνιώτες.

19:13

Ολοκληρώνεται το ζέσταμα των παικτών της ΑΕΚ που μπαίνουν ξανά στα αποδυτήρια. Αποδοκιμασίες για όλους, χειροκροτήματα για Τζιμπούρ.

19:07

Οι παίκτες των δύο ομάδων εξακολουθούν να κάνουν ζέσταμα κι ενώ συνεχίζεται και η προσέλευση του κόσμου.

19:01

Καλησπέρα σας από τη Νέα Σμύρνη, είμαι ο Αντώνης Τσιράκης και θα σας μεταφέρω την εξέλιξη στο παιχνίδι του Πανιωνίου με την ΑΕΚ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διούδης, Βλάχος, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Οικονόμου, Σιώπης, Κόρμπος, Μπουμάλ, Μπακασέτας, Μασούρας, Ανσαριφάρντ
Αναπ: Παπαδόπουλος, Χαλκιαδάκης, Μητρόπουλος, Τασουλής, Καραμάνος, Αργυρόπουλος, Βιγιάλμπα
ΑΕΚ
Μπαρόχα, Γκάλο, Άρθο, Κολοβέτσιος, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλος, Μπαρμπόσα, Αραβίδης, Τζιμπούρ
Αναπ: Ανέστης, Σοϊλέδης, Λαμπρόπουλος, Κορδέρο, Βάργκας, Πλατέλλας, Μπουονανότε
Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας) Βοηθοί: Μαγιάννης (Άρτας), Χαρίσης (Γρεβενών) 4ος: Σπάθας (Πειραιά)