1
19:56

Από το a-sports.gr καλό σας βράδυ. Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας.

19:55

Νέα απώλεια για την ΑΕΛ μετά την ήττα από την Κέρκυρα την προηγούμενη αγωνιστική. Σημαντικός βαθμός για την ΑΣΑ, που πάλεψε. Δίκαιο το αποτέλεσμα.

19:50

Λήξη αναμέτρησης, λήξη αναμέτρησης Αναγέννηση Κερδίτσας - ΑΕΛ 1-1.

19:45

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:41

87': Κίτρινη κάρτα στον Κουτσιανικούλη, που είναι στον πάγκο (για διαμαρτυρία)

19:39

85': Κίτρινη κάρτα στον Μαρουκάκη (για διαμαρτυρία επειδή δεν δόθηκε κόρνερ όπως έπρεπε στην προηγούμενη φάση, αλλά άουτ).

19:39

85': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ! Γέμισμα από τα αριστερά στα καρέ της ΑΣΑ, δυνατό σουτ Μαρουκάκη, η μπάλα χτυπά στο αριστερό δοκάρι με τη συμμετοχή και του Κουτσόπουλου που βρίσκει την μπάλα.

19:36

82': Επικίνδυνη στιγμή στα καρέ της ΑΣΑ. Ο Λαμπρόπουλος έβγαλε τη σέντρα, επειχειρεί την κεφαλιά Μαρουκάκη, ο Κουτσόπουλος ελέγχει την μπάλα στη γραμμή, ο επιθετικός της ΑΕΛ τον σπρώχνει και σε δεύτερο χρόνο με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Έγκαιρα ο διαιτητής έχει διακόψει το ματς, καθώς υπάρχει επιθετικό φάουλ. Σωστή απόφαση.

19:33

79': Ο Γκόλιας κόβει καθαρά και σωτήρια τον Μαρουκάκη πριν σουτάρει... Το κόρνερ για την ΑΕΛ περνά ανεκμετάλλευτο.

19:32

78': Τρίτη αλλαγή και για τον Ράτκο Ντόστανιτς. Ο Λαμπρόπουλος αντί Ναγιάρ.

19:29

75': Ολοκληρωνεί τις αλλαγές του ο Σάκης Θεοδοσιάδης. Ο Ακασού στη θέση του Πιτέλη.

19:26

72': Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Ουρτάδο από τα δεξιά έβγαλε για τον Μπόγιοβιτς, πλασέ από το ύψος του πέναλτι και σε θέση τετ α τετ από τον Κουτσόπουλο, στέλνει την μπάλα ένα μέτρο έξω από το αριστερό δοκάρι!

19:26

71': Απευθείας εκτέλεση φάουκ από τον Μονιάκη από τα αριστερά, κακή επιλογή, πολλά μέτρα άουτ.

19:25

71': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μπόγιοβιτς στη θέση του Μπουντόπουλου.

19:25

Στο 70' πλέον... Καλύτερη η ΑΣΑ από την αρχή του β' ημιχρόνου.

19:22

67': Εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά ο Πιτταράς, περνά ανεκμετάλλευτο...

19:22

67': Ξαφνικό σουτ Μαυριά, σε κόρνερ δύσκολα ο Ξενοδόχοφ.

19:16

Ο Μπλέντι βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά, οι αμυντικοί της ΑΕΛ δεν διώχνουν, ο Κομεσίδης δεν πιάνει καλά τη κεφαλιά και ουσιαστικά στρώνει για τον Μαυριά, ο οποίος με δυνατό σουτ από θέση μέσα δεξιά φέρνει το ματς στα ίσα.

19:15

61': ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση Καρδίτσας!

19:12

58': Διπλή αλλαγή για την ΑΣΑ. Μοσχάκης και Πιτταράς αντί του Υφαντή και του Δημόπουλου.

19:10

56': Ο Μπουντόπουλος άφησε για τον Μαρουκάκη, κακό σουτ έξω από την περιοχή, στο ημικύκλιο, απελπιστικά ψηλά άουτ.

19:04

49': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΣΑ. Ο Τσούκαλος πιέζει και κλέβει την μπάλα από θέση μέσα αριστερά, επιχειρεί το πλασέ μπροστά από τον Ξενοδόχοφ, που με διπλή προσπάθεια και μετά από κόντρα θα απομακρύνει οριστικά τον κίνδυνο.

19:02

48': Σουτ Ροβίδη από την αριστερή διαγώνιο της περιοχής, άουτ.

19:01

46': Έναρξη β' ημιχρόνου. Χωρις αλλαγές στο ξεκίνημα οι δύο ομάδες.