Καλή συνέχεια από εμάς.

21:50

Δεν μπορεί να το πανηγυρίσει ο Γλύκος που υποφέρει.

21:50

Τέλος αγώνα, νίκη για τον ΠΑΟΚ μέσα στη Βεστφαλία με 1-0! Πολύ μεγάλο αποτέλεσμα έστω κι αν οι Θεσσαλονικείς ήταν εξ αρχής αποκλεισμένοι.

21:49

Κάνει υπερπροσπάθεια ο Γλύκος που δεν μπορεί καν να πατήσει.

21:47

90'+1: Γλιστράει ο Ράμος, κακό το σουτ του.

21:46

21:46

Πονάει αρκετά, αλλά φαίνεται πως θα συνεχίσει καθώς δεν υπάρχουν αλλαγές.

21:45

Στο έδαφος ο Γλύκος, προσωρινή διακοπή στο ματς.

21:43

Πιέζει πολύ η Ντόρτμουντ.

21:39

83': Ο Στρέντσελ από δεξιά βγάζει σέντρα, ο Μχιταριάν αμαρκάριστος παίρνει κεφαλιά, αλλά σημαδεύει τον Γλύκο.

21:37

81': Δοκιμάζει το πόδι του από απόσταση ο Μχιταριάν και στέλνει την μπάλα ψηλά.

21:33

77': Ροντρίγκες αντί Μυστακίδη για τον ΠΑΟΚ.

21:32

76': ΔΟΚΑΡΙ ξανά για την Ντόρτμουντ! Ο Μχιταριάν βγάζει τη σέντρα, ο Ομπαμεγιάνγκ παίρνει την μπάλα και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Γλύκου.

21:27

71': Στη θέση του Μπερμπάτοφ ο Σάμπο για τον ΠΑΟΚ.

21:24

68': Σουτ από πολύ μακριά κάνει ο Στέντσελ και η μπάλα φεύγει ψηλά.

21:22

66': Λέοβατς αντί Μακ για τον ΠΑΟΚ.

21:22

66': Στη θέση του Καγκάουα ο Ομπαμεγιάνγκ για την Ντόρτμουντ.

21:20

Προσπαθεί με επιθέσεις από τα πλάγια να διασπάσει την άμυνα του ΠΑΟΚ η Ντόρτμουντ.

21:16

60': Δυνατό σουτ από τον Μχιταριάν, λίγο άουτ φεύγει η μπάλα.

21:12

56': Πάει να βγάλει αντεπίθεση ο ΠΑΟΚ, αλλά κόβεται ο Μυστακίδης.

21:08

52': Αυτό εκτελείται, ο Μχιταριάν βγάζει τη σέντρα, ο Γκίντερ παίρνει την κεφαλιά και ο Γλύκος μπλοκάρει.

21:08

52': Ο Παρκ βγάζει σέντρα από αριστερά, ο Καγκάουα παίρνει την κεφαλιά στη μικρή περιοχή και ο Γλύκος παραχωρέι κόρνερ.

21:07

Δυναμικά έχουν μπει οι Γερμανοί.

21:03

47': Μεγάλη ευκαιρία για την Ντόρτμουντ! Ωραία προσποίηση του Ράμος, ο Μχιταριάν μπαίνει ανενόχλητος στην περιοχή και ο Γλύκος πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση.

21:01

46': Μχιταριάν αντί Ρόις για την Ντόρτμουντ και Βάιγκλ αντί Μπέντερ..

21:01

21:01

20:45

20:42

42': ΔΟΚΑΡΙ η Ντόρτμουντ! Από λάθος του Μυστακίδη ο Γιανουζάι παίρνει την μπάλα, κάνει σουτ εκτός περιοχής, ο Γλύκος αποκρούει και με προβολή ο Ρόις στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι.

20:39

Προσπαθεί να βγάλει αντίδραση η Ντόρτμουντ.

20:36

36': Κίτρινη στον Κωνσταντινίδη.

20:35

Κράτησε στο παιχνίδι τόσο τον Μακ όσο και τον Μπερμπάτοφ ο Παρκ, ο οποίος ξεχάστηκε την ώρα που υπόλοιπη άμυνα της Ντόρτμουντ είχε ανεβεί ψηλά.

20:34

Στην πρώτη του οργανωμένη επίθεση ο ΠΑΟΚ σκοράρει! Εξαιρετική πάσα από τον Μυστακίδη, ο Μακ αμαρκάριστος περνά τον Βάιντενφελερ και σκοράρει από πλάγια.

20:33

33': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:30

Δεν πιέζει καθόλου ο ΠΑΟΚ, περιμένει στο δικό του μισό και προσπαθεί να κλείνει σωστά τους χώρους.

20:26

26': Ο Κάτσε εκτελεί φάουλ, ο Τζαβέλλας σκοράρει με δεύτερη προσπάθεια, αλλά σωστά ακυρώνεται το γκολ του ως οφσάιντ.

20:23

23': Πολύ ωραία αλλάζουν την μπάλα οι παίκτες της Ντόρτμουντ, ο Ρόις βγάζει στο δεύτερο δοκάρι μπαλιά αλλά ο Γκίντερ σουτάρει ψηλά.

20:22

22': Εξαιρετικό τάκλιν Μυστακίδη ακριβώς πριν σουτάρει ο Γιανουζάι εντός περιοχής.

20:20

Δεν μπορεί με τίποτα να κρατήσει την μπάλα στα πρώτα λεπτά ο ΠΑΟΚ και το αποτέλεσμα είναι να βρίσκεται διαρκώς σε θέση άμυνας.

20:17

16': Κάνει σουτ εκτός περιοχής ο Ρόις και η μπάλα κοντράρει στα σώματα.

20:14

Κυκλοφορεί καλά την μπάλα η Ντόρτμουντ, στάση αναμονής από τον ΠΑΟΚ.

20:10

10': Από μέσα αριστερά ο Καγκάουα κάνει το σουτ, κοντράρει η μπάλα και σταματά στην εξωτερική πλευρά του δεξιού δοκαριού.

20:07

7': Κόρνερ για την Ντόρτμουντ, εύκολα απομακρύνουν οι παίκτες του ΠΑΟΚ.

20:05

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

20:01

19:58

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:56

Εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα, γεμάτο το "Σίγκναλ Ιντούνα Παρκ"

19:52

Αντιθέτως, η Ντόρτμουντ έχει κίνητρο καθώς θέλει να βγει πρώτη στον όμιλο.

19:49

Αδιάφορο το ματς για τον ΠΑΟΚ βαθμολογικά, αλλά δεδομένα το κίνητρο για τους παίκτες του είναι μεγάλο λόγω αντιπάλου.

19:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΟΚ στη Γερμανία με την Ντόρτμουντ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.