16:56

16:56

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για την Καλλιθέα.

16:55

90'+6: Ο Αρναρέλλης δίνει στον Φράγκο, εκείνος κάνει το πλασέ και ο Αθανασίου αποκρούει.

16:55

90'+5: Ψηλοκρεμαστό σουτ από τον Μπουρσέλη, μπλοκάρει ο Κατσούλης.

16:54

Υπάρχει διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού παίκτη της Καλλιθέας.

16:50

90'+1: Κίτρινη στον Αρναρέλλη.

16:49

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:47

88': Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη και ο Μασένα.

16:44

84': Γκίνη αντί Μπέλη για την Καλλιθέα.

16:43

Ξεκινά και πάλι το ματς μετά από τετράλεπτη διακοπή.

16:39

Διακοπή στο ματς, έπεσαν δακρυγόνα και δεν μπορούν να πάρουν ανάσα οι παίκτες.

16:37

77': Ο Φράγκος στρώνε στον Μπέλλη, εκείνος κάνει σουτ στην κίνηση και αστοχεί.

16:36

77': Καλέ αντί Φουκαράκη για τον Εργοτέλη.

16:36

76': Κίτρινη στον Μπέλη.

16:32

73': Απευθείας φάουλ από τον Μασένα με δύναμη, η μπάλα πηγαίνει στις κερκίδες.

16:29

70': Κούτρης αντί Πίτσου για τον Εργοτέλη.

16:29

70': Πολύ καλό σουτ εκτός περιοχής από τον Μασένα, λίγο έξω περνά η μπάλα.

16:28

69': Ο Μπουρσέλης πατά περιοχή από αριστερά, κάνει κακό σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

16:27

68': Εξαιρετικό σουτ από τον Αρναρέλλη, πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση ο Αθανασίου.

16:26

67': Σταμόπουλος αντί Μπούζα για την Καλλιθέα.

16:24

65': Βρίσκει χώρους ο Σταύρου, κάνει και συρτό σουτ και ο Αθανασίου μπλοκάρει.

16:23

Αρκετά τα μαρκαρίσματα στα τελευταία λεπτά.

16:20

Ο Μπούζας σπάει στον Αρναρέλλη, εκείνος μπαίνει στην περιοχή, κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Φράγκος με προβολή από κοντά σκοράρει.

16:19

59': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ!

16:17

57': Αυγενικού αντί Κυριακόπουλου για τον Εργοτέλη.

16:17

57': Σουτ εκτός περιοχής από τον Μπουρσέλη, πάνω από τα δοκάρια φεύγει η μπάλα.

16:15

56': Βρίσκει χώρο εκτός περιοχής, κάνει και το σουτ ο Μπέλης και η μπάλα φεύγει ψηλά.

16:11

53': Αναρέλλης αντί Λουκάνοβιτς για την Καλλιθέα.

16:10

52': Αδύναμο σουτ από τον Μπούζα, εύκολα μπλοκάρει ο Αθανασίου.

16:09

51': Ο Σταύρου εντελώς ανενόχλητος από δεξιά κάνει παράλληλο γύρισμα, το κοντρόλ του Μπούζα δεν είναι καλό και το σουτ του κοντράρει.

16:07

49': Δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής ο Φουκαράκης και στέλνει την μπάλα ψηλά.

16:06

48': Κίτρινη στο Μπούζα.

16:04

16:02

15:47

15:47

45': Πολύ άστοχο το απευθείας φάουλ του Κυριακόπουλου.

15:43

42': Κίτρινη στον Άλμπι.

15:42

Αντεπιθέσεις προσπαθεί να βγάλει ο Εργοτέλης, η συγκεκριμένη κόπηκε από τον Πίκολο.

15:39

Πιέζει η Καλλιθέα όσο μπορεί, αλλά στην τελική προσπάθεια κάνουν εύκολα το λάθος οι παίκτες της.

15:36

35': Κίτρινη στον Μασένα.

15:33

32': Αδύναμο σουτ από τον Μπέλλη, μπλοκάρει εύκολα ο Αθανασίου.

15:31

"Μεγάλο λάθος είναι αυτό ρέφερι" φωνάζει ο Λαμπράκης που διαμαρτύρεται για την απόφαση.

15:30

29': Αποβάλλεται ο Καμαρά, ο οποίος παίρνει δεύτερη κίτρινη για σκληρό φάουλ.

15:27

26': Ο Κυριακόπουλος εκτελεί απευθείας φάουλ, η μπάλα περνά από το τείχος, αλλά ο Κατσούλης μπλοκάρει.

15:25

24': Ξανά από δεξιά ο Φράγκος συγκλίνει, αυτή τη φορά πατά περιοχή και ο Αθανασίου μπλοκάρει το σουτ του.

15:23

22': Ωραία αντεπίθεση για την Καλλιθέα, ο Φράγκος από δεξιά συγκλίνει και σουτάρει ψηλά.

15:21

20': Κόρνερ για την Καλλιθέα. Ο Μπούζας το εκτελεί και ο Άλμπι τελικά απομακρύνει.

15:18

17': Κίτρινη από τον Καμαρά.

15:16

15': Μακρινό συρτό σουτ από τον Κυριακόπουλο, εύκολα μπλοκάρει την μπάλα ο Κατσούλης.

15:14

Πολλά τα λάθη στα τελευταία λεπτά. Ο ένας δίνει την μπάλα στον άλλον.

15:10

Έχει μπει καλύτερα η Καλλιθέα που προσπαθεί με ηρεμία να χτίσει επιθέσεις από πίσω.

15:06

5': Ο Μπέλης από αριστερά κάνει το γύρισμα, η μπάλα φτάνει στον Μπούζα, εκείνος καθυστερεί να σουτάρει και έτσι το σουτ του κοντράρει. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

15:05

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

15:01

14:58

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:55

Η μεγάλη είδηση της χθεσινής μέρας ήταν η παραίτηση Παντελή λόγω προσωπικού προβλήματος. Στον πάγκο ο Λουκάς Καραδήμος για την Καλλιθέα.

14:51

Εντός έδρας ήττα για τον Εργοτέλη από τον Αγροτικό για το πρωτάθλημα, αλλά μεγάλη νίκη στο Κύπελλο επί του Παναιτωλικού τα τελευταία αποτελέσματα των Κρητικών.

14:48

Από ήττα στο Κύπελλο στη Βέροια προέρχεται η Καλλιθέα, η οποία όμως είχε προηγουμένως πάρει μεγάλο διπλό στο Αίγιο.

14:44

Ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους οι παίκτες του Εργοτέλη, κάνουν κάποιες ασκήσεις ακόμα εκείνοι της Καλλιθέας.

14:40

Καλησπέρα σας από το "Γρ. Λαμπράκης", είμαι ο Αντώνης Τσιράκης και θα σας μεταφέρω την εξέλιξη στο παιχνίδι της Καλλιθέας με τον Εργοτέλη.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Κατσούλης, Λεβέντης, Μούκταρης, Πίκολο, Σταύρου, Ρουσάκης, Μπέλης, Μπούζας, Φράγκος, Μασένα, Λουκάνοβιτς
Αναπ: Μιχελής, Τσώνης, Γκίνη, Αρναρέλλης, Προκς, Τσίπρας, Σταμόπουλος
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Αθανασίου, Ρέντζας, Άλμπι, Γρομητσάρης, Πίτσος, Κυριακόπουλος, Φουκαράκης, Καμαρά, Μάνος, Παμλίδης, Μπουρσέλης
Αναπ: Δερμιτζάκης, Γιαλούσης, Ίνιατς, Κούτρης, Αυγενικού, Έλτον, Κούρτι
Διαιτητής: Μανούρας (Τρικάλων) Βοηθοί: Πολυχρονιάδης (Αν. Αττικής), Φαρμάκης (Δυτ. Αττικής) Τέταρτος: Φώτης (Ευβοίας)