Κίτρινη στον Λόπεθ μετά το τέλος του ματς.

21:25

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για τον Παναθηναϊκό.

21:23

Έχει κάνει χέρι ο Τελάντερ σε σουτ του Ναζλίδη, αλλά είναι ακούσιο. Δεν υπήρχε πρόθεση και γι' αυτό δεν έδωσε πέναλτι ο Δελφάκης.

21:22

Πιέζει ασφυχτικά η Βέροια, διώχνουν όπως μπορούν την μπάλα οι "πράσινοι".

21:21

21:19

89': Μπερδεύεται ο Τελάντερ, αλλά παραχωρεί κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

21:18

88': Αλλαγή για τη Βέροια, ο Καϊκούτ αντί του Ιμπραΐμ.

21:16

Ο Πράνιτς εκτελεί φάουλ από αριστερά, ο Λόπεθ αποκρούει την κεφαλιά του Σάντσεθ, αλλά στη συνέχεια ο Καρέλης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

21:15

86': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:13

84': Γεωργιάδης αντί Μαγιέφσκι για τη Βέροια.

21:09

Ετοιμάζει αλλαγή και ο Γεωργιάδης.

21:06

77': Στη θέση του Αμπέντ ο Ατζαγκούν για τον Παναθηναϊκό.

21:03

Στο 51% η κατοχή για τη Βέροια.

20:59

Πατάει καλά στα τελευταία λεπτά η Βέροια.

20:55

66': Ο Εσιέν κλέβει την μπάλα, κάνει και δυνατό σουτ και αστοχεί.

20:53

64': Στη θέση του Πέτριτς ο Κλωναρίδης για τον Παναθηναϊκό.

20:50

60': Μπατιόν αντί Κόλα για τη Βέροια.

20:49

60': Εντελώς άστοχο το σουτ του Μαγιέφσκι από μέσα δεξιά.

20:46

Καλύτερος ο Παναθηναϊκός, αλλά και πάλι υπάρχουν προβλήματα στην ανάπτυξή του.

20:42

52': Λάθος ο Ετζενγκέλε, ο Πέτριτς δίνει στον Καρέλη, αλλά ο Λόπεθ αποκρούει το πλασέ του.

20:40

Πέφτει ο Γιαννούλης εντός περιοχής, διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι αλλά δεν έχουν δίκιο.

20:37

47': Ο Μαρινάκης βγάζει τη σέντρα, ο Πέτριτς παίρνει την κεφαλιά, ο Λόπεθ αποκρούει και στη συνέχεια προλαβαίνει και τον Πράνιτς που πήγε από κοντά να σκοράρει.

20:35

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

20:34

20:18

20:14

41': Ωραία αλλάζουν μπάλα οι γηπεδούχοι, άψυχο το σουτ του Άρτσε και μπλοκάρει ο Στιλ.

20:13

40': Κίτρινη στον Γιαννούλη.

20:11

39': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Μπαίνει από αριστερά στην περιοχή ο Πέτριτς, κάνει διαγώνιο πλασέ και αστοχεί για ελάχιστα εκατοστά.

20:10

38': Δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Κόλα χωρίς να ανησυχήσει τον Στιλ.

20:08

36': Σουτ από μακριά κάνει ο Νάνο, ψηλά φεύγει η μπάλα.

20:07

34': Κίτρινη στον Νέτο.

20:06

33': Ωραία κίνηση από τον Αμπέντ, εντελώς άστοχο το σουτ του.

20:05

Δεν έχει τελικές το ματς. Χωρίς φαντασία οι δύο ομάδες στο παιχνίδι τους, εύκολα αλληλοεξουδετερώνονται.

20:01

Έχει ανεβάσει στροφές ο Παναθηναϊκός.

19:57

24': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ο Εσιέν παίρνει την κεφαλιά και ο Λόπεθ μπλοκάρει εύκολα.

19:54

22': Κίτρινη στον Εσιέν.

19:51

Πολύν κακός ο Παναθηναϊκός, δεν λειτουργεί τίποτα στον χώρο του κέντρου για τους "πράσινους".

19:48

16': Κίτρινη στον Σάντσεθ.

19:46

14': Εκτελεί κόρνερ ο Μαγιέφσκι, ο Ιμπραΐμ παίρνει την κεφαλιά και ο Σάντσεθ διώχνει ξανά σε κόρνερ.

19:43

Καλύτερη η Βέροια έως τώρα, προσπαθεί να βγάλει και κάποιους συνδυασμούς.

19:39

6': Βγάζει σέντρα ο Γιουσούφ, ο Μαγιέφσκι θέλει να κάνει σουτ στην κίνηση, αλλά δεν πιάνει καλά την μπάλα.

19:37

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

19:33

19:29

19:25

Στις κερκίδες και ο Νίκος Νταμπίζας, πρώην τεχνικός διευθυντής του Παναθηναϊκού.

19:22

Νικηφόρο ήταν το παιχνίδι του Κυπέλλου και για τον Παναθηναϊκό κόντρα στην Παναχαϊκή, αλλά οι "πράσινοι" προέρχονται από ήττα στο πρωτάθλημα από τον Ηρακλή.

19:19

Νίκη για τη Βέροια στο Κύπελλο κόντρα στην Καλλιθέα μεσοβδόμαδα, ισόπαλο εκτός έδρας στον Πλατανιά το τελευταίο ματς της για τη Σούπερ Λίγκα.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Βέροιας με τον Παναθηναϊκό ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

ΒΕΡΟΙΑ
Λόπεθ, Νέτο, Ετζενγκέλε, Όστοϊτς, Γιαννούλης, Ιμπραΐμ, Άρτσε, Μαγιέφσκι, Γιουσούφ, Ναζλίδης, Κόλα
Αναπ: Καντιμοίρης, Σιόντης, Μπατιόν, Καϊκούτ, Μαραγκός, Πούγγουρας, Γεωργιάδης
Στιλ, Μαρινάκης, Τελάντερ, Σάντσεθ, Νάνο, Αμπέντ, Εσιέν, Πράνιτς, Ζέκα, Καρέλης, Πέτριτς
Αναπ: Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Τριανταφυλλόπουλος, Κλωναρίδης, Λαγός, Ατζαγκούν, Ταυλαρίδης
Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας) Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Μερκενίδης (Μακεδονίας) Τέταρτος: Φωτιάδης (Σερρών)