16:52

16:51

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 2-1.

16:50

90'+2: Διαγώνιο σουτ από τον Ροντρίγκες, άουτ φεύγει η μπάλα.

16:48

90'+1: Ο Ανσαριφάρντ κάνει συρτό σουτ εκτός περιοχής και ο Γλύκος μπλοκάρει.

16:48

16:47

90': Κίτρινη στον Τζιόλη.

16:47

89': Αμαρκάριστος ο Μακ κάνει με τη μία σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

16:44

86': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, ο Βιγιάλμπα το εκτελεί και ο Μαλεζάς απομακρύνει.

16:43

Στο έδαφος ο Μαλεζάς, προσωρινή διακοπή.

16:40

83': Βιγιάλμπα αντί Κόρμπου για τον Πανιώνιο.

16:37

Ο Κωνσταντινίδης βγάζει τη σέντρα προς το δεύτερο δοκάρι, ο Τζαβέλλας αμαρκάριστος παίρνει την κεφαλιά και σκοράρει. Τον έχασε εντελώς ο Αργυρόπουλος που τον επιτηρούσε στη φάση.

16:37

79': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

16:35

78': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ο Κάτσε το εκτελεί, ο Αθανασιάδης κάνει το πλασέ και ο Αργυρόπουλος διώχνει.

16:32

75': Καθάριος αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο.

16:31

73': Κοφτές ντρίμπλες από τον Ανσαριφάρντ, κοντράρει το σουτ του ο Μαλεζάς.

16:29

72': Ο Κάτσε από το ημικύκλιο κάνει πολύ καλό σουτ και ο Διούδης καταφέρνει να αποκρούει.

16:26

69': Πολύ κακό σουτ από τον Χαλκιαδάκη, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Γλύκο.

16:26

68': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Κάτσε και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16:25

67': Κίτρινη στον Χαλκιαδάκη.

16:24

66': Κίτρινη στον Διούδη.

16:22

Δεν μπορεί να βγάλει τελική ο ΠΑΟΚ, που έχει πρόβλημα στον τρόπο ανάπτυξής του.

16:18

61': Κωνσταντινίδης αντί Βίτορ για τον ΠΑΟΚ.

16:16

Πολύ νευρικοί οι γηπεδούχοι, κάνουν εύκολα το λάθος.

16:12

55': Σάμπο αντί Πέλκα για τον ΠΑΟΚ.

16:12

54': Τώρα βγαίνει ο παίκτης του Πανιωνίου, στη θέση του ο Χαλκιαδάκης.

16:11

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Καραμάνος, εξακολουθεί να πονά.

16:09

Γρήγορα προσπαθεί να απαντήσει ο ΠΑΟΚ που πήρε αμέσως τα ηνία του ματς.

16:06

Ο Οικονόμου εκτελεί απευθείας φάουλ ελάχιστα έξω από το ημικύκλιο και νικά τον Γλύκο που είχε πάρει κατεύθυνση για την άλλη πλευρά.

16:05

47': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

16:03

46': Κάτσε αντί Γκολάσα για τον ΠΑΟΚ.

16:03

16:01

15:46

15:45

45'+1: Κίτρινη στον Ρισβάνη.

15:45

15:43

44': Κίτρινη στον Τζαβέλλα.

15:41

42': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ο Πέλκας το εκτελεί, ο Βίτορ παίρνει την πρώτη κεφαλιά και οι φιλοξενούμενοι διώχνουν.

15:40

Κυκλοφορεί συνεχώς την μπάλα ο Πανιώνιος αλλά δείχνει εντελώς ακίνδυνος.

15:36

37': Άστοχο μακρινό σουτ από τον Ανσαριφάρντ, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Γλύκο.

15:33

34': Από απόσταση δοκιμάζει το πόδι του ο Μασούρας και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:31

31': Κίτρινη στον Χατζηισαΐα.

15:29

30': Ο Γκολάσα δοκιμάζει το πόδι του χωρίς να βάλει δύναμη και ο Διούδης μπλοκάρει.

15:26

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Γκολάσα.

15:24

Προσπαθεί να παίξει με την μπάλα κάτω και ο Πανιώνιος.

15:21

Στο 73% η κατοχή μπάλας.

15:19

20': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:16

17': Κάνει το σουτ ο Καραμάνος, κοντράρει η μπάλα στον Βίτορ και ο Γλύκος μπλοκάρει.

15:14

15': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, ο Αθανασιάδης απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι.

15:11

Ο Ροντρίγκες κάνει γύρισμα προς το πέναλτι, ο Μακ τσιμπάει την μπάλα προ του Σιώπη και στη συνέχεια σκοράρει από κοντά.

15:11

12': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

15:07

8': Εκτελεί κόρνερ ο Μπουμάλ, ο Οικονόμου βάζει την προβολή και αστοχεί.

15:05

6': Ο Μπουμάλ εκτελεί απευθείας φάουλ και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

15:04

5': Κίτρινη στον Γκολάσα.

15:04

Έχει μπει δυνατά ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά.

15:01

14:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:53

Από νίκες με ΠΑΣ Γιάννινα και Ζάκυνθο εντός έδρας προέρχονται οι Νεοσμυρνιώτες που έχουν κάνει εξαιρετική αρχή στη φετινή Σούπερ Λίγκα.

14:49

Από διπλά σε Καλλονή και ΑΟΧ προέρχονται οι Θεσσαλονικείς που στα τελευταία τους ματς στην Τούμπα δεν έχουν τα επιθυμητά αποτελέσματα.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Γλύκος, Μαλεζάς, Βίτορ, Τζαβέλλας, Τζιόλης, Λέοβατς, Γκολάσα, Ροντρίγκες, Πέλκας, Μακ, Αθανασιάδης
Αναπ: Όλσεν, Τσίμιροτ, Ζάιρο, Κωνσταντινίδης, Κάτσε, Μυστακίδης, Σάμπο
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διούδης, Αργυρόπουλος, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Οικονόμου, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας, Μπουμάλ, Καραμάνος, Ανσαριφάρντ
Αναπ: Παπαδόπουλος, Βιγιάλμπα, Τασουλής, Χαλκιαδάκης, Βλάχος, Μητρόπουλος, Καθάριος
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής) Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Ποντίκης (Πρέβεζας) Τέταρτος: Φωτιάδης (Καστοριάς)