19:05

19:05

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πλατανιά με 2-0.

19:03

90'+1: Ο Μουνάφο δοκιμάζει το πόδι του και στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:02

19:01

89': Κίτρινη στον Σολτάνι.

19:01

88': Τζιλβάν αντί Ανγκούλο για τον Πλατανιά.

18:57

86': Δοκιμάζει ένα σουτ ο Νιέτο, πέφτει και αποκρούει ο Σωτηρίου.

18:56

85': Κίτρινη στον Ράμος.

18:55

84': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τριάδη, πέφτει και αποκρούει ο Σωτηρίου.

18:54

Φλύαρη η Ξάνθη, έχει την μπάλα και δεν ξέρει τι να την κάνει.

18:50

80': Ο Τριάδης δοκιμάζει το πόδι του από μακριά και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:48

Εύκολα κόβουν τις περισσότερες επιθέσεις οι παίκτες του Πλατανιά.

18:46

74': Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη.

18:44

73': Στη θέση του Μιλούνοβιτς ο Ντίνας για τον Πλατανιά.

18:42

71': Δυνατό σουτ από τον Τριάδη από μέσα δεξιά, πέφτει και αποκρούει ο Σωτηρίου.

18:39

68': Κόρνερ για την Ξάνθη. Κακή η εκτέλεση του Τριάδη, διώχνει ο Στανισαβλιεβιτς.

18:38

67': Τριάδης αντί Ζαραδούκα για την Ξάνθη.

18:36

64': Ο Ανγκούλο από μέσα δεξιά κάνει αδύναμο σουτ και ο Τσέναμο μπλοκάρει.

18:32

Ο Ανγκούλο βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή, δεν το σκέφτεται, σουτάρει με τη μία με το αριστερό και νικά τον Τσέναμο.

18:32

60': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

18:31

60': Μπαίνει στην περιοχή ο Μιλούνοβιτς, πάει να σουτάρει και ο Φλίσκας τον κόβει.

18:28

Μάχες κέντρου στα τελευταία λεπτά.

18:24

53': Νιέτο αντί Ντιμιτρόφ για την Ξάνθη.

18:23

53': Δοκιμάζει δυνατό σουτ ο Ντιμιτρόφ και η μπάλα πάει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

18:21

Δεν έχει μπει καλά η Ξάνθη ούτε στο δεύτερο 45λεπτο.

18:21

46': Μία αλλαγή για την κάθε ομάδα, Ορφανίδη αντί Έλτον βάζει η Ξάνθη και Ιτούα αντί Σελίν ο Πλατανιάς.

18:17

18:15

18:02

18:02

17:58

42': Κόρνερ για την Ξάνθη. Ο Λουσέρο το εκτελεί και ο Μπανανά απομακρύνει.

17:56

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Σελίν.

17:54

Φλύαρη η Ξάνθη, υπάρχει γκρίνια και απο την κερκίδα σε κάθε λάθος που γίνεται.

17:50

Πολύ επικίνδυνος ο Πλατανιάς γιατί μπορεί να βγάζει γρήγορες επιθέσεις με τον Μιλούνοβιτς να είναι μέσα σε όλες τις φάσεις.

17:47

30': Ο Μουνάφο βγάζει σέντρα απο δεξιά, ο Μιλούνοβιτς πιάνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

17:45

Ο Κουλιμπαλί από δεξιά βγάζει τη σέντρα, ο Ράμος αφήνει την μπάλα και ο Μιλούνοβιτς από κοντά με γυριστό στέλνει την μπαλα στα δίχτυα.

17:44

28': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

17:42

Είναι η σειρά του Πλατανιά να κυκλοφορήσει την μπάλα. Κάθε ομάδα έχει τα δικά της διαστήματα.

17:40

24': Κόρνερ για την Ξάνθη, ο Λουσέρο το εκτελεί και ο Σωτηρίου διώχνει με γροθιές.

17:36

Προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα η Ξάνθη.

17:33

17': Ψαλιδάκι προσπαθεί να πιάσει ο Σολτάνι, εύκολα μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

17:31

16': Ο Ερέα δοκιμάζει το πόδι του εντός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:29

13': Αδύναμο σουτ από τον Ανγούλο, μπλοκάρει ο Τσέναμο χωρίς δυσκολία.

17:28

13': Ο Ανγκούλο με ωραία κάθετη βρίσκει τον Μιλούνοβιτς, εκείνος πατά περιοχή και το διαγώνιο σουτ του φεύγει ελάχιστα άουτ.

17:27

Πέρασε ένα τρίλεπτο πανικού η άμυνα της Ξάνθης, αλλά οι γηπεδούχοι δείχνουν να έχουν συνέλθει.

17:24

8': Ευκαιρία για τον Πλατανιά, ο Ράμος από κοντά παίρνει την κεφαλιά, αλλά ο Τσέναμο έχοντας βγει του κλείνει το οπτικό πεδίο και αποκρούει.

17:20

4': Γίνεται το λάθος από τον Σωτηρίου, ο Σολτάνι δίνει στον Ράνο, αλλά ο τερματοφύλακας του Πλατανιά βγαίνει έγκαιρα και παίρνει τελικά το φάουλ.

17:16

17:14

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:12

Δεν υπάρχει πολύς κόσμος στο γήπεδο.

17:08

Νίκησε μεσοβδόμαδα τον Απόλλωνα ο Πλατανιάς, ο οποίος στο τελευταίο του ματς πρωταθλήματος έμεινε στο 0-0 με τη Βέροια.

17:05

Από ήττα στο Κύπελλο κόντρα στην ΑΕΛ που προκάλεσε και αναταράξεις προέρχεται η Ξάνθη, η οποία είχε ηττηθεί και από τον Λεβαδειακό προηγουμένως.

17:01

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινά το ματς της Ξάνθης με τον Πλατανιά.

ΞΑΝΘΗ
Τσέναμο, Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Λισγάρας, Ζαραδούκας, Λουσέρο, Έλτον, Ντιμιτρόφ, Ερέα, Σολτάνι, Ράνος
Αναπ: Ζαρόπουλος, Τριάδης, Νιέτο, Ορφανίδης, Τόμιτς, Καπετάνος, Καρυπίδης
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Σελίν, Βάντερσον, Στανισάβλιεβιτς, Μενδρινός, Μουνάφο, Μιλούνοβιτς, Ανγκούλο, Ράμος
Αναπ: Κοκκαλάς, Γουνδουλάκης, Τζιλβάν, Ιτούα, Ντίνας, Πάγκαλος, Αποστολόπουλος
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Καραϊσαρίδης (Πιερίας) Τέταρτος: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)