16:55

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Ηρακλή με 2-1.

16:51

16:51

90': Δύο διαδοχικά κόρνερ για τον Αστέρα περνούν ανεκμετάλλευτα.

16:48

87': Ο Φούντας βγάζει από δεξιά τη σέντρα, ο Δημούτσος παίρνει την κεφαλιά και ο Χουάντερσον μπλοκάρει εύκολα.

16:45

Στο μισό γήπεδο παίζεται πλέον το ματς, πιέζει ο Αστέρας ασφυκτικά.

16:42

82': Δημούτσος αντί Κουρμπέλη για τον Αστέρα.

16:40

80': Χαντί αντί Περόνε για τον Ηρακλή.

16:39

Στο έδαφος ο Ζαμπάζης, προσωρινή διακοπή.

16:36

75' Κίτρινη στον Περόνε.

16:32

72': Παπαδόπουλος αντί Λανθαρότε για τον Αστέρα.

16:32

71': Ο Βέλλιος από μέσα δεξιά κάνει διαγώνιο σουτ και ο Μπαντής αποκρούει.

16:30

70': Κοντράρει το σουτ του Ντουντού, μπλοκάρει ο Χουάντερσον.

16:29

68: Με 10 ο Ηρακλής λόγω αποβολής του Μπουλούτ, ο οποίος διαμαρτύρεται έξαλλα. Τραβηγμένο να πάρει δεύτερη κίτρινη μέσα σε ένα λεπτό.

16:28

67': Κίτρινη στον Μπουλούτ.

16:27

Ο Περόνε μπαίνει από αριστερά, βγάζει εξαιρετική πάσα με το εξωτερικό και ο Μπουλούτ σκοράρει από κοντά με κεφαλιά.

16:26

66': ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

16:25

65': Κίτρινη στον Κουρμπέλη.

16:23

63': Φούντας αντί Φερνάντες για τον Αστέρα.

16:19

Ο Βέλλιος κλέβει την μπάλα από τον Ζησόπουλο, μπαίνει στην περιοχή, κερδίζει την κόντρα από τον Κουρμπέλη και πλασάρει ωραία νικώντας τον Μπαντή.

16:19

58': ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

16:16

56': Ζαμπάζης αντί Καρασαλίδη για τον Ηρακλή.

16:14

54': Ο Μάσα εκτελεί φάουλ, ο Σανκαρέ παίρνει την κεφαλιά και ο Χουάντερσον αποκρούει.

16:13

53': Κίτρινη στον Μάσα.

16:12

51': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Λανθαρότε κάνει κάθετη, από τις κόντρες η μπάλα πηγαίνει στον Γιάννου, εκείνος πλασάρει με τη μία και ο Χουάντερσον πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

16:11

51': Απευθείας φάουλ απο τον Μάσα, αλλά επιλέγει τη γωνιά του Χουάντερσον που αποκρούει.

16:08

48': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ηρακλή! Ο Πασάς εκτελεί κόρνερ, ο Περόνε παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Μπαντή. Δεν μπορεί στη συνέχεια ο Βέλλιος.

16:07

46': Καρλίτος αντί Σαραμαντά για τον Ηρακλή.

16:06

16:04

15:49

15:46

Ο Γιάννου το εκτελεί, ο Χουάντερσον αποκρούει, αλλά η μπάλα παίζει περίεργο παιχνίδι, φεύγει κάτω από τα χέρια του και καταλήγει στα δίχτυα.

15:46

44': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

15:44

43': Πέναλτι για τον Αστέρα! Ο Λανθαρότε κάνει το γύρισμα και η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Ζιαμπάρη.

15:43

Στο 62% η κατοχή μπάλας για τον Αστέρα.

15:41

40': Κίτρινη στον Ντουντού.

15:40

39': Κίτρινη στον Καρασαλίδη.

15:38

37': Ο Γιάννου στρώνει στον Φερνάντες, εκείνος πιάνει εξαιρετικό σουτ και ο Χουάντερσον αποκρούει.

15:36

35': Ο Περόνε από απόσταση προσπαθεί να κρεμάει τον Μπαντή και αστοχεί.

15:34

32': Κακή σέντρα από τον Λούι, φεύγει απευθείας άουτ η μπάλα.

15:32

Σταθερά καλύτερος ο Αστέρας στα τελευταία λεπτά, ελέγχει το ματς.

15:29

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Χουάντερσον.

15:26

Πιέζει συνεχώς και περισσότερο ο Αστέρας και αυτό έχει αποτέλεσμα καθώς δυσκολεύονται πολύ οι φιλοξενούμενοι να βγάλουν την μπάλα από την περιοχή τους.

15:23

21': Συγκλίνει ο Λανθαρότε από δεξιά, κάνει και το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει λίγο έξω. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

15:21

Χάνει την μπάλα ο Μπαντής, αλλά απομακρύνουν οι αμυντικοί του.

15:17

15': Κόρνερ για τον Αστέρα. Ο Λανθαρότε το εκτελεί και ο Χουάντερσον μπλοκάρει.

15:15

13': Σουτάρει ο Μάσα εκτός περιοχής, πέφτει και αποκρούει ο Χουάντερσον.

15:12

Προσπαθεί να ισορροπήσει στο ματς ο Αστερας, που πιέζει ψηλά όταν χάνει την μπάλα για να την ανακτήσει.

15:09

7': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Παντελιάδης βγάζει τη σέντρα, ο Πασάς παίρνει καρφωτή κεφαλιά και παρα λίγο να βάλε αυτογκόλ. Εξαιρετική επέμβαση ο Χουάντερσον.

15:07

5': Ο Μπουκουβάλας δοκιμάζει το πόδι του ακριβώς έξω από την περιοχή και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:05

Ελαφρώς καλύτερα έχει μπει ο Ηρακλής, ο οποίος κυκλοφορεί την μπάλα.

15:02

15:01

Οι δύο ομάδες έκαναν την επίσημη εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο...

14:53

Εύκολη νίκη επί της Καρδίτσας για τον "Γηραιό"στο Κύπελλο, ενώ οι Θεσσαλονικείς είχαν κάνει και κάμψει προηγουμένως την αντίσταση του Παναθηναϊκού για το πρωτάθλημα.

14:49

Από νίκη στο Κύπελλο αλλά ήττα κόντρα στον Ολυμπιακό για το πρωτάθλημα προέρχονται οι Αρκάδες.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον Ηρακλή ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Μπαντής, Λούι, Ζησόπουλος, Σανκαρέ, Παντελιάδης, Ντουντού, Κουρμπέλης, Φερνάντες, Μάσα, Λανθαρότε, Γιάννου
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Γκόιαν, Δημούτσος, Τσοκάνης, Χαμντανί, Παπαδόπουλος, Φούντας
ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Καρασαλίδης, Ζιαμπάρης, Πασάς, Ιντζόγλου, Μπουλούτ, Περόνε, Βέλλιος
Αναπ: Περνίς, Τσιλιανίδης, Ζαμπάζης, Χαντί, Πουρτουλίδης, Στάμου, Καρλίτος
Διαιτητής: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας) Βοηθοί: Καρατζίκας, Δόσης (Αθηνών) Τέταρτος: Φουκάκης (Ηρακλείου)