2
21:29

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, καλή συνέχεια!

21:26

Με αυτή τη νίκη ο Παναθηναϊκός εξασφάλισε την πρόκρισή του στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

21:24

Λήξη της αναμέτρησης. Παναχαϊκή - Παναθηναϊκός 1-2.

21:22

Το κόρνερ εκτελείται, κεφαλιά από το πρώτο δοκάρι του Κάργα, η μπάλα κατευθύνεται προς τα δίχτυα, θα βρει πρώτα στον Ζέκα και στη συνέχεια στον Στεργίδη και θα καταλήξει στα δίχτυα για το 1-2.

21:21

90'+2: ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

21:21

90'+1: Κόρνερ για την Παναχαϊκή με τον Λαμπρόπουλο.

21:21

21:20

89': Κίτρινη κάρτα στον Κάργα.

21:18

88': Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά, κεφαλιά Τζίλας, η μπάλα κατευθύνεται προς το δεξί παραθυράκι του Κοτσόλη, που εντυπωσιακά διώχνει και κρατά το μηδέν.

21:17

86': Κίτρινη κάρτα στον Τζίλας.

21:17

86': Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή.

21:14

84': Συρτό σουτ Σιατραβάμνη έξω από την περιοχή, άουτ.

21:13

83': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Μητρόπουλος αντί του Μιγκέλ Πέδρο.

21:12

82': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Λάμπρου αντί του Κλωναρίδη.

21:10

80': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί με κομπίνα ο Νάνο, μπλοκάρει ο Στρέζος.

21:06

76': Ο Στρέζος πρόλαβε τον Καρέλη, που μπήκε από τα αριστερά και επιχείρησε το σουτ.

20:59

69': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό με τον Αμπέντ. Περνά ανεκμετάλλευτο.

20:57

67': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Αμπέντ αντί του Νίνη.

20:55

64': Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό με τον Νίνη από τα δεξιά, διώχνουν οι αμυντικοί της Παναχαϊκής.

20:54

63': Ο Πράνιτς κάνει την ντρίμπλα, αποφεύγει τον Στεργίδη και μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, πιάνει το σουτ, κόντρα και κόρνερ.

20:48

58': Ο Σάντσεθ προσπαθεί να αιφνιδιάσει τον Στρέζο, που είναι εκτός θέσης, και επιχειρεί να τον κρεμάσει με φάουλ που εκτελεί από τα 40 μέτρα και δεξιά, ωστόσο η μπάλα φεύγει άουτ.

20:46

56': Αναγκαστική αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Τρίγκας αντί του Ντελέκου.

20:45

Προσωρινά με 10 η Παναχαϊκή, καθώς βγήκε ο Ντελέκος, που δεν μπορεί να συνεχίσει.

20:44

54': Το κόρνερ εκτελέστηκε, σε νέο κόρνερ ο Στρέζος. Εκτελείται με τον Νάνο, χωρίς καμία τύχη.

20:42

52': Κάθετη Νίνη, ο Κλωναρίδης μπαίνει από τα αριστερά στην περιοχή, σουτάρει, σε ετοιμότητα ο Στρέζος, διώχνει σε κόρνερ.

20:41

51': Ο Καρέλης άνοιξε από τα αριστερά για τον Κλωναρίδη, που έκανε το πλασέ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα χτύπησε στον Ασίγκμπα και κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

20:36

Έναρξη β' ημιχρόνου.

20:35

46': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Ντελέκος αντί του Πινδώνη.

20:20

Λήξη α' ημιχρόνου, Παναχαϊκή - Παναθηναϊκός 0-2.

20:19

45': Ατομική προσπάθεια Στεργίδη από τα δεξιά, σέντρα-σουτ, κανένα πρόβλημα για τον Κοτσόλη.

20:15

Παίζουν το ένα-δύο οι Πράνιτς - Κλωναρίδης, ο δεύτερος ξεφεύγει από τον Ασίγκμπα από τα αριστερά, διαγώνιο σουτ και 0-2!

20:15

41': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:14

40': Σύγκρουση Σιατραβάνη - Κουτρουμπή σε μπάσιμο του παίκτη της Παναχαϊκής που φωνάζει για πέναλτι, δεν έχει δίκιο όμως.

20:10

37': Κακό μακρινό σουτ Νίνη από τα αριστερά, απελπιστικά άουτ, σε σημείο που ο άσος του Παναθηναϊκού ζητά συγγνώμη από τους συμπαίκτες του!

20:05

32': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης έβγαλε από τα αριστερά, ο Πράνιτς πλάσαρε μόνος μπροστά από τον Στρέζο από θέση μέσα δεξιά και πλάγια, η μπάλα μισό μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:01

27': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά με τον Ζέκα, πλασαριστά για τον Νίνη και νέο κόρνερ. Ίδιος ο εκτελεστής και ίδια πλευρά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:58

25': Σουτ Σιατραβάνη, η μπάλα αρκετά μέτρα μακριά από την εστία του Παναθηναϊκού.

19:58

25': Ο Χούσα στο κόρνερ για την Παναχαϊκή, η μπάλα απομακρύνεται.

19:56

23': Σουτ Νίνη από θέση μέσα αριστερά, δεν έχει πρόβλημα ο Στρέζος.

19:56

23': Σουτ Κάργα μέσα από την περιοχή και ανάμεσα σε πολλά πόδια, μπλοκάρει ο Κοτσόλης.

19:54

21': Σουτ στην κίνηση από τον Νίνη, η μπάλα βρίσκει τον Καρέλη, νέο σουτ μέσα από την περιοχή, άουτ.

19:53

Η βαθμολογία πριν από το ματς έγραφε στον 4ο όμιλο: 1) Παναθηναϊκός 3, 2) Λεβαδειακός 3, 3) Παναχαϊκή 1, 4) Κέρκυρα 1. Με Λεβαδειακό και Κέρκυρα να έχουν παίξει δύο ματς.

19:51

Διάταση στο δεξί δικέφαλο η πρώτη διάγνωση για τον Μπεργκ.

19:48

16': Ο Μπεργκ δεν μπορεί να συνεχίσει. Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό λόγω ενοχλήσεων. Στη θέση του ο Καρέλης.

19:43

10': Ο Τζίλας βγάζει στον Στεργίδη, που μπαίνει από τα αριστερά και κάνει ένα αδύναμο πλασέ, ίσα του φτάνει στα χέρια του Κοτσόλη.

19:41

7': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά και νέο κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

19:40

Ο Κλωναρίδης μπαίνει παλικαρίσια στην περιοχή της Παναχαϊκής και από τα αριστερά κερδίζοντας με δύναμη τον Ασίγκμπα που τον καταδιώκει, γεμάτο σουτ και η μπάλα στα δίχτυα.

19:40

6': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:36

3': Καλή στιγμή για την Παναχαϊκή. Σουτ Στεργίδη από θέση μέσα αριστερά, σε κόρνερ διώχνει ο Κοτσόλης, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο στην εξέλιξη της φάσης.

19:35

2': Σέντρα Στεργίδη από τα δεξιά, κεφαλιά Τζίλας, η μπάλα πάνω από την εστία του Κοτσώλη.

19:33

1': Έναρξη αναμέτρησης.