19:06

19:05

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 6-2 για τον ΠΑΟΚ.

19:03

90'+2: Λίγο άουτ το πολύ δυνατό σουτ του Άντονις.

19:03

90'+1: Πολύ καλή επέμβαση Πρίφτη σε προβολή του Μυστακίδη.

19:01

90': Φοβερή κίνηση από Μυστακίδη που αδειάζει τον αντίπαλό του αλλά αστοχεί.

19:01

18:57

Εξαιρετικός συνδυασμός του Σάμπο με τον Αθανασιάδη, ο πρώτος εντός περιοχής κάνει το πλασέ και νικά τον Πρίφτη.

18:56

86': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:55

84': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λέοβατς βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Αθανασιάδης βάζει την προβολή και ο Πρίφτης αποκρούει.

18:52

Ο Λίτα εκτελεί το πέναλτι και σκοράρει. Έπεσε σωστά στα δεξιά ο Όλσεν, ακούμπησε την μπάλα αλλά δεν τα κατάφερε.

18:51

80': ΓΚΟΛ για τον ΑΟΧ!

18:51

80': Κίτρινη στον Όλσεν.

18:51

80': Τσιμπάει ο Λίτα την μπάλα, τον γκρεμίζει ο Όλσεν και κάνει πέναλτι.

18:49

78': Ο Σάντερσον δίνει στον Λίτα, εκείνος από μέσα δεξιά κάνει διαγώνιο σουτ και ο Όλσεν αποκρούει.

18:48

77': Διαγώνιο σουτ στην κίνηση από τον Λέοβατς που αστοχεί.

18:46

75': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σάμπο κάνει το σουτ, ο Πρίφτης πέφτει και αποκρούει και στη συνέχεια λέει "όχι" και σε πλασέ του Αθανασιάδη.

18:46

75': Εντυπωσιακή επέμβαση του Όλσεν σε κεφαλιά του Καρτσαμπά.

18:44

73': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Μακρινό σουτ από τον Άντονις τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

18:43

71': Λέοβατς αντί Κοροβέση για τον ΠΑΟΚ.

18:42

70': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Τσίμιροτ κάνει το πλασέ από τη σέντρα του Ζάιρο και σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Πρίφτη. Στη συνέχεια αστοχεί από κοντά ο Μυστακίδης.

18:40

Στο 68% η κατοχή μπάλας για τους φιλοξενούμενους.

18:36

65': Δεινόπαπας αντί Σαϊν για τον ΑΟΧ.

18:36

65': Αθανασιάδης αντί Πέλκα για τον ΠΑΟΚ και ο Άντονις αντί του Γκολάσα.

18:36

Ο Ζάιρο δίνει την κατάλληλη στιγμή στον Πέλκα κι εκείνος εντός περιοχής εκτελεί τον Πρίφτη έχοντας όλη την άνεση να σκεφτεί πού να πλασάρει.

18:36

64': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:33

Με εξαιρετική κάθετη ο Τσίμιροτ εξουδετερώνει όλη την άμυνα του ΑΟΧ και ο αμαρκάριστος Μυστακίδης σκοράρει με πλασέ.

18:33

61': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:32

60': Ο Ζάιρο βγάζει μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά το πλασέ του Κοροβέση στέλνει την μπάλα παράλληλα με την εστία.

18:29

Συνεχίζει να κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΟΚ και να μην πιέζεται καθόλου.

18:25

54: Μπουζούκης αντί Παγώνη για τον ΑΟΧ.

18:25

54': Γίνεται η σέντρα από αριστερά, ο Ζάιρο πετιέται και παίρνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

18:23

Νέα διακοπή στο ματς, στο έδαφος αυτή τη φορά ο Παγώνης.

18:20

Στο έδαφος ο Ζάιρο, προσωρινή διακοπή.

18:18

47': Ωραία συνεργασία Ζάιρο και Γκολάσα, μπαίνει στην περιοχή ο τελευταίος αλλά δεν πλασάρει.

18:17

46': Διαμαντόπουλος αντί Νύκταρη για τον ΑΟΧ.

18:17

18:15

17:59

17:59

45'+1: Ο Πέλκας αναλαμβάνει την εκτέλεση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:57

45': Δεύτερη κίτρινη για τον Μπριλάκη που γκρεμίζει τον Γκολάσα. Μάλλον μέσα ήταν ο Ισραηλινός, πέναλτι θα έπρεπε να δοθεί.

17:54

Ο Τσίμιροτ ανοίγει στον Ζάιρο, εκείνος κάνει το γύρισμα από δεξιά και ο Σάμπο από κοντά χωρίς πίεση σκοράρει.

17:53

41': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:51

Επέστρεψε ο Χατζηηλιάδης, που είχε βγει προσωρινά έξω με μικροπρόβλημα.

17:48

36': Κίτρινη στον Κωνσταντινίδη.

17:46

33': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Τραγικό γύρισμα από τον Καρτσαμπά προς τον Πρίφτη, ο τελευταίος προλαβαίνει τον Ζάιρο, και το σουτ του Μυστακίδη φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

17:42

30': Κίτρινη στον Μπριλάκη

17:42

29': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Χάνουν την μπάλα οι γηπεδούχοι, μπαίνει στην περιοχή ο Μυστακίδης και το γύρισμά του για τον Πέλκα κόβεται την τελευταία στιγμή.

17:38

25': Μόνος του βγαίνει ο Μυστακίδης, νέα λανθασμένη υπόδειξη από τον βοηθό.

17:37

Ωραία σέντρα στο ύψος της μικρής περιοχής από τον Ζάιρο, ο Σάμπο παίρνει την κεφαλιά και εκτελεί τον Πρίφτη.

17:36

23': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:33

Από εξαιρετική πάσα του Γκολάσα ο Ζάιρο βγαίνει μόνος του με τον Πρίφτη, εκείνος αποκρούει το πλασέ του, αλλά ο φορ του ΠΑΟΚ σκοράρει στην επαναφορά.

17:33

20': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:31

19': Γίνεται η σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Μυστακίδης παίρνει την κεφαλιά και ο Πρίφτης μπλοκάρει.

17:30

17': Ο Πέλκας βγαίνει μόνος του με τον Πρίφτη, ο οποίος αποκρούει το πλασέ του. Σηκώνει λανθασμένα για οφσάιντ ο βοηθός.

17:29

Στο μισό γήπεδο περιμένει τους Θεσσαλονικείς ο ΑΟΧ, όταν δεν έχει την μπάλα.

17:27

Έχει τον έλεγχο στο ματς ο ΠΑΟΚ, κυκλοφορεί την μπάλα και ψάχνει διαδρόμους.

17:24

12': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας δίνει στον Μυστακίδη, εκείνος βγαίνει μόνος του με τον Πρίφτη, ο οποίος αποκρούει το πλασέ του.

17:22

Ψάχνει τα πατήματά του ο ΠΑΟΚ, ο οποίος έχει πολλές αλλαγές στη σύνθεσή του.

17:19

7': Δεν πιάνει όπως θα ήθελε το σουτ ο Πέλκας και αστοχεί.

17:16

Ο Σαΐν από δεξιά βγάζει ωραία σέντρα, ο Σταματής πιάνει πλασέ στην κίνηση όντας αμαρκάριστος και εκτελεί τον Όλσεν.

17:16

3': ΓΚΟΛ για τον ΑΟΧ!

17:13

17:12

17:11

Στους 17 βαθμούς η θερμοκρασία στα Χανιά αυτή τη στιγμή.

17:09

Υπενθυμίζεται ότι την πρώτη αγωνιστική ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Πανθρακικό και ο ΑΟΧ τον Ολυμπιακό στον Βόλο.

17:07

Διπλό στην Καλλονή έκανε τη Δευτέρα ο ΠΑΟΚ που ψάχνει αποτελέσματα για να φτιάξει ξανά η ψυχολογία.

17:05

Από ήττα στα Τρίκαλα προέρχεται ο ΑΟΧ, που έλυσε και τη συνεργασία του με τον Γράφα. Ντεμπούτο κάνει ο Λυρώνης.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΑΟΧ με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΧΑΝΙΑ
Πρίφτης, Παγώνης, Καρτσαμπάς, Μπριλάκης, Χατζηηλιάδης, Σάντερσον, Νυκτάρης Ν., Ρίκκα, Σταμάτης, Σαΐν, Λίτα
Αναπ: Βλαχάκης, Νύκταρης, Δεινόπαπας, Διαμαντόπουλος, Μπουζούκης, Γκέσιος, Μέμμος.
Όλσεν, Κωνσταντινίδης, Μαλεζάς, Τζαβέλλας, Σαμπό, Κοροβέσης, Τσίμιροτ, Γκολάσα, Ζάιρο, Μυστακίδης, Πέλκας
Αναπ: Σιαμπάνης, Τσελεπίδης, Άντονις, Λέοβατς, Δημητριάδης, Αθανασιάδης, Σαββίδης
Διαιτητής: Κουκουλάκης (Ηρακλείου) Βοηθοί: Βλάσσης (Λασιθίου), Νικολακάκης (Ηρακλείου) 4ος: Αντωνίου (Αθηνών)