16:49

16:48

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για τη Βέροια.

16:46

90'+1: Ο Γιουσούφ δίνει στον Καϊκούτ, εκείνος πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και με πλασέ στέλνει την μπάλα άουτ.

16:46

16:45

89': Σουτ στην κίνηση κάνει ο Ναζλίδης και μπλοκάρει την μπάλα ο Μιχελής.

16:44

89': Μπαίνει στην περιοχή ο Γιουσούφ, κάνει και το σουτ και η μπάλα σταματά στα σώματα.

16:40

86': Σουτ με δύναμη εκτός περιοχής κάνει ο Ναζλίδης και αποκρούει ο Μιχελής.

16:37

83': Εκτελεί απευθείας φάουλ ο Γεωργιάδης και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:35

81': Στη θέση του Μπατιόν ο Καρακώστας για τη Βέροια.

16:32

78': Κάνει το πλασέ ο Ναζλίδης από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα κοντράρει στον Σταύρου.

16:29

75': Τσίπρας αντί Μπούζα για την Καλλιθέα.

16:28

Δεν υπάρχει ρυθμός στο ματς στα τελευταία λεπτά.

16:24

70': Κίτρινη στον Μασένα.

16:21

67': Ναζλίδης και Μερεμπασβίλι αντί Κόλα και Μερεμπασβίλι.

16:19

65': ΔΟΚΑΡΙ για τη Βέροια! Με πολύ δυνατό σουτ ο Γεωργιάδης σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Μιχελή.

16:17

Προσπαθεί να γίνει απειλητική η Καλλιθέα, αλλά δεν είναι εύκολο από τη στιγμή που παίζει και με παίκτη λιγότερο.

16:15

Κυκλοφορεί την μπάλα η Βέροια.

16:11

57': Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια! Ο Μερεμπασβίλι μπαίνει στην περιοχή, κάνει παράλληλη μπαλιά, ο Πίκολο δεν διώχνει και από κοντά ο Καϊκούτ με προβολή στέλνει την μπάλα άουτ.

16:07

53': Ο Γεωργιάδης εκτελεί απευθείας φάουλ από πλάγια και ο Μιχελής αποκρούει.

16:03

49': Κόρνερ κέρδισε η Καλλιθέα, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.

16:01

46': Γκίνη και Μασένα αντί Σμυρλή και Προκς για την Καλλιθέα.

16:01

16:01

15:44

15:41

43': Από κάθετη του Γεωργιάδη ο Κόλα μπαίνει στην περιοχή, κάνει διαγώνιο σουτ και αστοχεί.

15:40

42': Σκοράρει ο Μαραγκός, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ. Σωστά ακυρώνεται το γκολ.

15:39

41': Δεύτερη κίτρινη μέσα σε τρία λεπτά για τον Κατσικογιάννη, με 10 η Καλλιθέα. Δικαιολογημένη η απόφαση αν και αυστηρή.

15:36

38': Κίτρινη στον Κατσικογιάννη.

15:34

36': Δύο διαδοχικά κόρνερ κέρδισε η Καλλιθέα χωρίς να απειλήσει από αυτά

15:32

34': Βγαίνει η σέντρα από τον Μαλόν, ο Κόλα πιάνει καρφωτή κεφαλιά και ο Μιχελής πραγματοποιεί πολύ καλή επέμβαση.

15:29

30': Ο Μαλόν βγάζει σέντρα, η μπάλα χτυπά σε χέρι παίκτη της Καλλιθέας, αλλά ο διαιτητής κρίνει ότι δεν υπάρχει πέναλτι. Θα μπορούσε να το δώσει.

15:25

27': Δυνατό σουτ από τον Κατσικογιάννη, η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

15:22

24': Ο Γεωργιάδης κάνει διαγώνιο σουτ, ο Μιχελής αποκρούει και από κοντά ο Κόλα αστοχεί.

15:19

21': Κίτρινη στον Ιμπραΐμ.

15:16

Ο Σιόντης από αριστερά βγάζει τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Γεωργιάδης παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα πηγαίνει στο απέναντι δοκάρι. Στην επαναφορά ο Μπατιόν από κοντά σκοράρει.

15:15

17': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

15:14

16': Κίτρινη στον Τεγούση.

15:11

13': Δοκιμάζει το πόδι του ο Κόλα και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

15:08

9': Βγαίνει η σέντρα από αριστερά, αλλά είναι λίγο πιο ψηλά απ' ό,τι θα την ήθελε ο Προκς που δεν παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι.

15:05

Έχει μπει πιο δυνατά στα πρώτα λεπτά η Βέροια.

15:01

3': Πέφτει στο έδαφος ο Κόλα, ο οποίος διαμαρτύρεται για πέναλτι. Υπάρχει κράτημα.

14:59

14:57

14:55

Όσο για την πρώτη αγωνιστική στο Κύπελλο, η Βέροια είχε πάρει ισοπαλία στο Περιστέρι έχοντας μάλιστα προηγηθεί με 0-2, ενώ η Καλλιθέα νίκησε τη Λαμία.

14:52

Μεγάλη νίκη στο Αίγιο έκανε πριν λίγες μέρες η Καλλιθέα στο δικό της πρωτάθλημα, αυτό της Β' Εθνικής.

14:48

Από λευκή ισοπαλία με τον Πλατανιά προέρχονται οι Ημαθιώτες.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Βέροιας με την Καλλιθέα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΒΕΡΟΙΑ
Καντιμοίρης, Μαλόν, Πούγγουρας, Μαραγκός, Σιώντης, Μπατιόν, Ιμπραΐμ, Γεωργιάδης, Μερεμπασβίλι, Καϊκούτ, Κόλα.
Αναπ: Βασιλειάδης, Καρακώστας, Μαγιέφσκι, Νέτο, Γιουσούφ, Ναζλίδης, Ξόμπλιος
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Μιχελής, Σταύρου, Νόνης, Πίκολο, Παγώνης, Τεγούσης, Κατσικογιάννης, Μπούζας, Αρναρέλλης, Σμυρλής, Προκς.
Αναπ: Κατσούλης, Τσώνης, Τσίπρας, Ευαγγέλου, Μασένα, Ιγνατίδης, Γκίνη
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων) Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Νικολαΐδης (Μακεδονίας) 4ος: Φωτιάδης (Καστοριάς)