21:29

21:29

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 4-0 για τον Ολυμπιακό.

21:28

90'+3: Άστοχο το μακρινό σουτ του Γκοτσούλια.

21:28

90'+2: Λάθος από τον Αυλωνίτη, παίρνει την μπάλα ο Ομάρ αλλά το σουτ του φεύγει ψηλά.

21:26

21:24

Ο Σαλίνο βγάζει κάθετη, ο Ομάρ κρατάει στο παιχνίδι τον αμαρκάριστο Ερνάνι κι εκείνος χωρίς κανένα πρόβλημα σκοράρει.

21:24

89': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:22

87': Κίτρινη στον Σπίνουλα.

21:21

Από εκπληκτική μπαλιά του Καμπιάσο ο Κολοβός φεύγει στην πλάτη της άμυνας, και με πλασέ - λόμπα νικάει τον Πίτκα.

21:21

86': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:20

85': Ο Μπουρλάκης κάνει το σουτ από μέσα αριστερά και στέλνει την μπάλα άουτ.

21:16

81': Σεμπά αντί Φουστέρ για τον Ολυμπιακό.

21:15

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ολυμπιακός δείχνοντας διάθεση να ροκανίσει τον χρόνο μέχρι να τελειώσει το ματς και να κρατήσει έτσι μακριά από την εστία του τον Παναιγιάλειο.

21:11

76': Κίτρινη στον Ομάρ.

21:09

Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς.

21:06

71': Στη θέση του Κρτσμάρεβιτς ο Ρέλλας για τον Παναιγιάλειο, ενώ σε αυτή του Πέριτς ο Μαυρόπουλος.

21:05

69': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:02

66': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Φινμπόγκασον βγαίνει μόνος του απέναντι στον Πίτκα, κάνει το πλασέ, αλλά τον νικάει ο τερματοφύλακας του Παναιγιαλείου.

20:59

64': Αντί του Πέρεθ ο Μπουρλάκης για τον Παναιγιάλειο.

20:58

63': Βούρος και Κολοβός αντί Ντα Κόστα και Ντομίνγκεζ για τον Ολυμπιακό.

20:55

61': Νέα φάση με τον Φουστέρ, ο Πίτκας μπλοκάρει εύκολα την κεφαλιά του.

20:54

60': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, Η εξαιρετική κάθετη του Ντομίνγκεζ περνάει, από πλάγια ο Φουστέρ βρίσκεται μόνος του, αλλά ο Πίτκας αποκρούει.

20:51

57': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, ο Ντομίνγκεζ το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

20:48

53': Φάουλ σε καλό σημείο για σέντρα κέρδισαν οι γηπεδούχοι, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο όπως και 1-2 αντίστοιχες φάσεις που είχαν στο πρώτο ημίχρονο.

20:44

49': Δύο οριακές φάσεις μόλις, αρχικά ανακόπηκε για οφσάιντ ο Φινμπόγκασον και στη συνέχεια ο Μίλιτς. Διαμαρτυρίες κυρίως από τους γηπεδούχους στη δεύτερη φάση.

20:40

20:38

20:22

20:21

20:18

Ωραία ενέργεια απόν τον Τσιμίκα, προλαβαίνει να βγάλει και τη σέντρα και από το ύψος της μικρής περιοχής με κεφαλιά ψαράκι σκοράρει ο Ντομίνγκεζ.

20:17

41': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:14

38': Ο Φιμπόνγκασον βγάζει τη σέντρα, ο Ερνάνι κάνει γυριστό στην κίνηση και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:12

Στο έδαφος ο Ερνάνι, μικρή διακοπή.

20:10

35': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Σκαρτσίλας, εύκολα μπλοκάρει ο Καπίνο.

20:08

"Να παίζουμε με τέσσερις στα χαφ" είπε μεταξύ άλλων στους παίκτες του ο Μαραντάς στις οδηγίες που έδωσε.

20:06

Κυκλοφορεί ξανά την μπάλα στον χώρο του κέντρου ο Ολυμπιακός παγώνοντας τον ρυθμό.

20:02

26': Ωραία γυρίζει την μπάλα ο Παναιγιάλειος, άστοχο το δυνατό σουτ του Σπίνουλα.

19:59

Ο Σαλίνο κάνει το γύρισμα, ο Φινμπόγκασον δεν μπορεί να κοντρολάρει, αλλά έρχεται ο Καμπιάσο και με σουτ στην κίνηση σκοράρει.

19:59

23': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:56

Έχει ανεβεί ο Παναιγιάλειος στα τελευταία λεπτά.

19:52

16': Εντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Φουστέρ.

19:50

14': Σουτ με τη μία από τον Καμπιάσο και η μπάλα φεύγει ψηλά.

19:47

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ολυμπιακός, ο οποίος έχει πάρει τα ηνία του ματς.

19:44

9': Δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Τσιμίκας και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:41

6': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό περνά ανεκμετάλλευτο, καθώς σφυρίζεται επιθετικό φάουλ στον Ζντιέλαρ.

19:39

4': Βγαίνει γρήγορα ο Καπίνο προ του Σπίνουλα και καθαρίζει τη φάση.

19:36

19:32

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:26

Εντυπωσιακή η προσέλευση του κόσμου στο γήπεδο.

19:22

Με γκέλα ξεκίνησε στο Κύπελλο ο Ολυμπιακός, ο οποίος αναζητά την πρώτη του νίκη μετά το 2-2 με τον Πλατανιά.

19:19

Ήττα για τον Παναιγιάλειο την πρώτη αγωνιστική από τον Απόλλωνα Σμύρνης και ήδη οι ελπίδες του για πρόκριση είναι ελάχιστες.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πανειγιάλειου με τον Ολυμπιακό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Πίτκας, Σανδραβέλλης, Ιωάννου, Κολόκας, Ομάρ, Κρτσμάρεβιτς, Γκοτσούλιας, Πέρεθ, Σκαρτσίλας, Σπίνουλας, Πέριτς
Αναπ: Γκουτσίδης, Λινάρδος, Μαυρόπουλος, Μπαλτιμάς, Μπούνας, Μπουρλάκης, Ρέλλας.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Καπίνο, Ντα Κόστα, Αυλωνίτης, Σαλίνο, Τσιμίκας, Ζντιέλαρ, Καμπιάσο, Ερνάνι, Φουστέρ, Ντομίνγκεζ, Φινμπόγκασον
Αναπ: Κατσιμήτρος, Κασάμι, Κολοβός, Ντουρμάζ, Βούρος, Γιαννιώτας, Σεμπά
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Μπέτσογλου (Κορινθίας) 4ος: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)