19:06

19:06

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 6-0 για την ΑΕΚ.

19:03

90': Δυνατό σουτ από τον Κορδέρο αλλά η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

19:02

89': Κόρνερ για την ΑΕΚ παραχωρεί ο Κακαράς, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

18:58

85': Γίνεται η σέντρα από τον Μπουονανότε, ο Κρισάντους κάνει την κεφαλιά και ο Μανιάτης πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

18:55

Ο Αραβίδης δίνει για τον Μπουονανότε, εκείνος κάνει το κοντρόλ, τσιμπά και την μπάλα προ του Μανιάτη και τον νικά.

18:54

81': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:51

Από τις συνεχόμενες κόντρες η μπάλα πηγάινει στον Αραβίδη, εκείνος κάνει με τη μία το σουτ από μέσα δεξιά και σκοράρει.

18:51

78': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:48

75': Ο Κρισάντους δίνει στον Τζιμπούρ, το συρτό σουτ του είναι ακίνδυνο και ο Μανιάτης μπλοκάρει εύκολα.

18:45

72': Ο Τζιμπούρ δίνει στον Μπουονανότε, εκείνος είναι αμαρκάριστος και κάνει άστοχο σουτ από μέσα αριστερά.

18:43

70': Στη θέση του Ναούμ ο Γιαννιτσάνης για τον Πανελευσινιακό.

18:39

67': Στη θέση του Πλατέλλα ο Κρισάντους για την ΑΕΚ.

18:38

65': Κόρνερ για την ΑΕΚ περνά ανεκμετάλλευτο.

18:36

Παρατηρήσεις από τον Πογιέτ στους παίκτες του.

18:33

60': Νικολάου αντί Ταμπάκη για τον Πανελευσινιακό.

18:33

Στο έδαφος ο Ταμπάκης, προσωρινή διακοπή.

18:29

56': Δυνατό σουτ του Σοϊλέδη δε βρίσκει στόχο.

18:27

54': Κόρνερ για την ΑΕΚ, απομακρύνουν με δυσκολία οι φιλοξενούμενοι.

18:25

52': Εντελώς ακίνδυνο το μακρινό σουτ του Μπακάκη.

18:25

52': Κασνέτσης αντί Παληγεώργου για τον Πανελευσινιακό.

18:23

50': Ωραία ενέργεια από τον Πλατέλλα, κάνει από μέσα δεξιά και το συρτό σουτ και ο Μανιάτης αποκρούει.

18:20

47': Από πλάγια δεξιά σουτάρει ο Αραβίδης και ο Μανιάτης μπλοκάρει.

18:19

46': Αλλαγή για την ΑΕΚ, Φαγιέ αντί Γιόχανσον.

18:18

18:17

18:03

18:02

Από μακριά ο Σοϊλέδης κάνει δυνατό σουτ, η μπάλα κοντράρει, αλλάζει λίγο πορεία και καταλήγει στα δίχτυα του Μανιάτη.

18:02

45'+1: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:02

18:01

45': Δοκιμάζει από απόσταση το πόδι του ο Τζιμπούρ, πέφτει και διώχνει ο Μανιάτης.

17:59

43': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Μπουονανότε εκτελεί φάουλ, ο Γιόχανσον παίρνει την πρώτη κεφαλιά, ο Αραβίδης τη δεύτερη και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Μανιάτη.

17:57

41': Ο Σοϊλέδης βγάζει τη σέντρα, στο πρώτο δοκάρι ο Αραβίδης βάζει την προβολή και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:55

39': Από μακριά ο Ναούμ κάνει ένα εντελώς άστοχο σουτ.

17:52

36': Δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής ο Αραβίδης και αστοχεί.

17:51

33': Ο Σβάρνας αντί Λαμπρόπουλου για την ΑΕΚ.

17:47

Ο Μπακάκης δίνει στον Αραβίδη, εκείνος στον Μπουονανότε, ο τελευταίος αδειάζει τον προσωπικό του αντίπαλο και στη συνέχεια σκοράρει.

17:47

31': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:44

29': Σουτ εντός περιοχής από πλάγια δοκιμάζει ο Κορδέρο, αποκρούει ο Μανιάτης.

17:43

Ο Γιόχανσον σουτάρει, ο Μανιάτης αποκρούει, η μπάλα πηγαίνει ξανά στον Σουηδό που αρχικά κάνει κάποιες προσποιήσεις και στη συνέχεια σκοράρει από κοντά.

17:42

27': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:38

"Πουλάμε συνέχεια την μπάλα" οι παρατηρήσεις προς τους παίκτες του Πανελευσινιακού από τον πάγκο.

17:37

21': Με δυσκολία διώχνει ο Μανιάτης προ του Τζιμπούρ.

17:33

17': Σκαφτή μπαλιά από τον Αραβίδη για τον αμαρκάριστο Μπουονανότε, εκείνος παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.

17:29

14': Κόρνερ για τον Πανελευσιναικό, με ευκολία απομακρύνουν οι παίκτες της ΑΕΚ.

17:27

Η διαφορά των δύο ομάδων είναι πολύ μεγάλη και φαίνεται από νωρίς.

17:24

Σε φάση διαρκείας οι αμυντικοί του Πανελευσινιακού απομακρύνουν, η μπάλα πηγαίνει στον Πλατέλλα κι εκείνος με σουτ από το ημικύκλιο νικά τον Μανιάτη.

17:24

8': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:23

Σε θέση οδηγού από το πρώτο λεπτό η ΑΕΚ.

17:19

4': Κόρνερ για την ΑΕΚ, ο Μπουονανότε το εκτελεί και η κεφαλιά του Λαμπρόπουλου είναι άστοχη.

17:16

17:14

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:11

Ιδανικές οι συνθήκες, 17 βαθμούς έχει στο ΟΑΚΑ.

17:08

Πολλές οι ήττες στη σεζόν για τους Ελευσίνιους, που έτσι ξεκίνησαν και στο Κύπελλο κόντρα στην ΑΕΛ.

17:05

Δύο σερί νίκες μετρά η Ένωση, η οποία για το Κύπελλο είχε περάσει από την έδρα της Ξάνθης την πρώτη αγωνιστική.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Πανελευσινιακό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Ανέστης, Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος, Σοϊλέδης, Κορδέρο, Γιόχανσον, Πλατέλλας, Μπουονανότε, Αραβίδης, Τζιμπούρ.
Αναπ: Ντούνης, Σβαρνάς, Βασιλαντωνόπουλος, Μπαρμπόσα, Σιμόες, Φαγιέ, Κρισάντους
Μανιάτης, Ταμπάκης, Λίτσος, Κακαράς, Τσολακίδης, Μποτωνάκης, Παληγεώργος, Γκεμίσης, Ναούμ, Πουρνός, Μπλάνκο
Αναπ: Στεργιώτης, Γιαννιτσάνης, Κασνέτσης, Κορνελάτος, Παπακωνσταντίνου, Νικολάου, Ελευθεριάδης.
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Βεργέτης (Αρκαδίας) 4ος: Παππάς (Αθηνών)