16:53

16:52

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΛ με 1-0 και παράλληλα έρχεται και η πρόκριση.

16:48

90'+2: Απίστευτη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Νικολακάκης κάνει δυνατό σουτ, ο Τσέναμο αποκρούει και στη συνέχεια ο Μασούρας αστοχεί με εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα.

16:46

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:42

Πιέζει πολύ η Ξάνθη στα τελευταία λεπτά.

16:39

82': Γίνεται η σέντρα από τον Λουσέρο, μπαίνει στην πορεία της μπάλας ο Ερέα αλλά αστοχεί.

16:38

81': Εκτελεί φάουλ ο Λουσέρο, παίρνει την κεφαλιά ο Καπετάνος, αλλά σημαδεύει τον Καβουσάκη.

16:36

Νέα ένταση στον αγωνιστικό χώρο και μικρή διακοπή λόγω κράμπας του Νικολακάκη.

16:32

76': Γίνεται βαθιά μπαλιά για τον Καπετάνο, εκείνος κατεβάζει εξαιρετικά αλλά το πλασέ του υπό πίεση είναι άστοχο.

16:31

75': Στη θέση του Μπόγιοβιτς ο Μαρουκάκης για την ΑΕΛ.

16:30

74': Κόρνερ για την Ξάνθη, ο Λουσέρο το εκτελεί και ο Καβουσάκης μπλοκάρει.

16:27

71': Λάθος από τον Μπανούση, άστοχο το σουτ του Ντιμιτρόφ.

16:26

70': Νικολακάκης αντί Λαμπρόπουλου για την ΑΕΛ.

16:23

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Λαμπρόπουλος.

16:19

63': Ορφανίδης αντί Μπέρτου για την Ξάνθη.

16:15

58': Ο Σολτάνι από αριστερά βγάζει τη σέντρα, ο Καπετάνος κάνει το σουτ και η μπάλα φεύγει άουτ.

16:14

57': Άστοχο το σουτ του Αναστσόπουλου.

16:13

56': Κόρνερ κερδίζει η ΑΕΛ, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

16:09

Αρκετά τα δυνατά μαρκαρίσματα που ξεσηκώνουν αμέσως και διαμαρτυρίες.

16:05

Ματς κέντρου μετά την ανάπαυλα.

16:02

16:01

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Αλλαγή έχει η Ξάνθη, ο Ντιμιτρόφ αντί του Κρίστοφερ.

15:45

15:42

44': Γίνεται η σέντρα από αριστερά, ο Τριάδης παίρνει την κεφαλιά και ο Καβουσάκης πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

15:40

42': Κίτρινη στον Μπέρτο.

15:37

39': Κίτρινη στον Καπετάνο για θέατρο. Έπεσε εύκολα ο φορ της Ξάνθης ζητώντας πέναλτι. Πολλες οι διαμαρτυρίες από τους παίκτες και των δύο ομάδων.

15:36

38': Κίτρινη στον Μπανούση.

15:33

Πολύ ωραία συνεργασία από τους παίκτες της ΑΕΛ, ο Ροβίθης αφήνει την μπάλα να περάσει και ο Μπόγιοβιτς με έναν κεραυνό εντός περιοχής εκτελεί τον Τσέναμο.

15:32

34': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

15:30

32': Κίτρινη στον Παπαστεριανό.

15:26

28': Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Βγαίνει η σέντρα από τον Κουτσιανικούλη, ο Μπόγιοβιτς είναι αμαρκάριστος, αλλά δεν πιάνει την κεφαλιά όπως θα ήθελε και η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

15:26

28': Ο Ροβίθης μπαίνει στη θέση του για την ΑΕΛ.

15:24

Έχει πρόβλημα ο Κρητικός, δεν μπορεί να συνεχίσει.

15:22

24': Κατεβάζει την μπάλα και σουτάρει με τη μία ο Κρίστοφερ από μέσα δεξιά, αλλά αστοχεί.

15:20

21': Από προσπάθεια του Λαμπρόπουλου η ΑΕΛ κερδίζει κόρνερ, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

15:18

Έχει ανεβάσει ρυθμό η ΑΕΛ.

15:15

17': Κίτρινη στον Κουτσιανικούλη για μαρκάρισμα στον Μπέρτο.

15:15

Ένταση στον αγωνιστικό χώρο, στα χέρια οι παίκτςε των δύο ομάδων.

15:12

14': Βρίσκει χώρο ο Αναστασόπουλος, κάνει και το δυνατό σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

15:09

11': Παράλληλη επικίνδυνη μπαλιά, πέφτει και κόβει ο Καρυπίδης.

15:06

Πατάει καλύτερα σε αυτά τα πρώτα λεπτά η Ξάνθη.

15:02

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο ματς.

14:58

14:56

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:55

Νίκη την πρώτη αγωνιστική για τους "βυσσινί" στο Κύπελλο, ήττα για τους Ακρίτες από την ΑΕΚ.

01:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΛ με την Ξάνθη ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΕΛ
Καβουσάκης, Μασούρας, Βέρτζος, Κομεσίδης, Κοντοχρήστος, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μανούσης, Κρητικός, Κουτσιανικούλης, Μπόγιοβιτς
Αναπ: Πατσιογιώργος, Σουλιώτης, Νικολακάκης, Μαρουκάκης, Ροβίθης
ΞΑΝΘΗ
Τσέναμο, Μπέρτος, Καρυπίδης, Φλίσκας, Μπαξεβανίδης, Παπαστεριανός, Λουσέρο, Κρίστοφερ, Σολτάνι, Τριάδης, Καπετάνος.
Αναπ: Γκαβέλης, Φάρκας, Τόμιτς, Ερέα, Ντιμιτρόφ, Ορφανίδης, Φασίδης
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) Βοηθοί: Μερκενίδης (Μακεδονίας), Νατσιόπουλος (Μακεδονίας) 4ος: Συμεωνίδης (Πιερίας)