0
19:07

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

19:06

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για τον Πανιώνιο, ο οποίος περνά και στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

19:03

90': Εκτελεί φάουλ από πλάγια ο Μπακασέτας, δεν καταφέρνει να μπει στην πορεία της μπάλας ο Μασούρας.

19:03

19:01

87': Κίτρινη στον Πεχλιβανόπουλο.

18:58

85': Πολύ καλό απευθείας φάουλ από τον Μητρόπουλο, πέφτει και αποκρούει ο Πολίτης.

18:56

85': Κίτρινη στον Ταχταρίδη.

18:52

Στο έδαφος ο Καραμάνος με κράμπα, προσωρινή διακοπή.

18:50

78': Από μακριά κάνει σουτ ο Μπακασέτας και ο Πολίτης πέφτει και αποκρούει.

18:48

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Μεντούρ.

18:47

75': Μπακασέτας αντί Βιγιάλμπα για τον Πανιώνιο.

18:46

74': Κάρδαρης αντί Πέττα για τη Ζάκυνθο.

18:44

72': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μασούρας και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:40

68': Ο Μασούρας βγάζει τη σέντρα, ο Καραμάνος κοντρολάρει, κάνει και το σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

18:39

67': Μασούρας αντί Ντουρμισάι για τον Πανιώνιο.

18:37

64': Κουρέλλας αντί Ζέλιου για τη Ζάκυνθο.

18:35

62': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Οικονόμου, στο τείχος σταματά η μπάλα.

18:32

59': Κίτρινη στον Νίκιτς.

18:29

56': Βγαίνει τελικά ο μέσος του Πανιωνίου, στη θέση του ο Σιώπης.

18:26

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Καθάριος.

18:24

51': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, ο Βιγιάλμπα το εκτελεί και κανένας δεν καταφέρνει να μπει στην πορεία της μπάλας.

18:21

Ο Κάραμα κατέβηκε στον πάγκο της Ζακύνθου και θα δει από εκεί το υπόλοιπο του ματς.

18:18

46': Κρολ αντί Βυθούλκα για τη Ζάκυνθο.

18:18

18:16

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:01

18:01

45': Δεν κοντρολάρει καλά ο Μεντούρ, κάνει το σουτ από μέσα δεξιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:57

Δυσκολεύεται πολύ η Ζάκυνθος να κρατήσει μπάλα και να ζορίσει λίγο τον Πανιώνιο.

17:53

38': Κίτρινη στον Πέττα.

17:52

Ωραία προσωπική ενέργεια από τον Χαλκιαδάκη, ο οποίος μπαίνει από δεξιά στην περιοχή και σουτάρει με το αριστερό.

17:51

37': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

17:49

35': Ο Χαλκιαδάκης δίνει στον Βιγιάλμπα, εκείνος κάνει φαλτσαριστό αδύναμο πλασέ και ο Πολίτης μπλοκάρει.

17:48

34': Ωραία προσπάθεια από τον Καθάριο που δίνει στον Χαλκιαδάκη, αμέσως το πλασέ ο τελευταίος που αστοχεί.

17:46

32': Βγάζει τη σέντρα ο Βιγιάλμπα, παίρνει την κεφαλιά ο Καραμάνος και στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:44

30': Πολύ μακρινό σουτ από τον Μητρόπουλο, ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

17:43

Προσπαθεί να παίρνει την πρώτη μπάλα ο Ντουρμισάι και να τη σπάει όσο μπορεί.

17:40

25': Κίτρινη στον Καθάριο.

17:36

23': Εξαιρετική προσωπική ενέργεια από τον Βλάχο, κάνει και το δυνατό σουτ και ο Πολίτης αποκρούει.

17:33

Δεν υπάρχει ιδιαίτερος ρυθμός στο ματς. Ο Πανιώνιος έχει την υπεροχή, αλλά τίποτα περισσότερο έως τώρα.

17:29

14': Αντεπίθεση για τον Πανιώνιο, ο Καραμάνος ψάχνει τον Βιγιάλμπα, αλλά ο τελευταίος δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας.

17:25

Δύο συνεχόμενα λάθη από τον Χαλκιαδάκη που έχασε εύκολα την μπάλα.

17:22

Σε θέση οδηγού από το πρώτο λεπτό προσπαθεί να μπει ο Πανιώνιος.

17:18

4': Από εκτέλεση κόρνερ ο Χατζηισαΐας παίρνει την κεφαλιά και ο Πολίτης μπλοκάρει εύκολα.

17:15

17:12

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:11

Για την πρώτη αγωνιστική του Κυπέλλου ο Πανιώνιος είχε περάσει με διπλό από το Αγρίνιο, ενώ η Ζάκυνθος είχε έρθει ισόπαλη (2-2) με τον Εργοτέλη.

17:08

Ήττα για τη Ζάκυνθο στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος με 1-0 από τον Πανσερραϊκό στο φινάλε.

17:05

Από νίκη επί του ΠΑΣ Γιάννινα προέρχονται οι Νεοσμυρνιώτες.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πανιωνίου με τη Ζάκυνθο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Βλάχος, Χατζηισαΐας, Οικονόμου, Τασουλής, Μητρόπουλος, Καθάριος, Χαλκιαδάκης, Βιγιάλμπα, Ντουρμισάι, Καραμάνος.
Αναπ: Παπαδόπουλος, Ανσαριφάρντ, Μπακασέτας, Μασούρας, Σιώπης, Πινιώτης, Ρισβάνης
ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Πολίτης, Κυριακίδης, Ταχταρίδης, Βοσνακίδης, Πεχλιβανόπουλος, Πέττας, Νίκιτς, Ναζίμ, Μεντούρ, Ζέλιος, Βυθούλκας.
Αναπ: Λάλι, Αποστόλου, Πέττας, Ορφανίδης, Κρολ, Κουρέλλας, Κάρδαρης
Διαιτητής: Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής) Βοηθοί: Κουρομπίλια (Δυτικής Αττικής), Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής) 4ος: Κορδολαίμης (Ανατολικής Αττικής)