16:49

16:49

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1.

16:49

90'+3: Κίτρινη στον Περιστερίδη.

16:45

16:45

90': Κίτρινη στον Σαπαλίδη.

16:45

Ο Τσάβες εκτελεί το κόρνερ, η κεφαλιά του Κωστόπουλου πάει στο οριζόντιο δοκάρι και ο Σαπαλίδης από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

16:44

89': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

16:42

87': Από πλάγια κάνει διαγώνιο σουτ ο Ομπράντοβιτς και δεν βρίσκει στόχο.

16:41

86': Δοκιμάζει το πόδι του από απόσταση ο Τσάβες και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

16:39

84': Μακρινό σουτ απο τον Κωστόπουλο, μπλοκάρει ο Περιστερίδης χωρίς δυσκολία.

16:36

Κλειστά παίζει πλέον ο ΠΑΣ δεδομένου ότι έχει και το αριθμητικό μειονέκτημα.

16:33

Εντολή από τον Πετράκη να παίρνει συνεχώς την μπάλα ο Τσάβες.

16:32

77': Ιωαννίδης αντί Καλογερόπουλου για τον Αχαρναϊκο΄.

16:30

75': Κίτρινη στον Μπέριο.

16:27

72': Τσάβες αντί Λίλα για τον ΠΑΣ.

16:24

69': Αποβολή για τον Κοζορώνη, αυστηρή η δεύτερη κίτρινη.

16:21

66': Τσουκαλάς αντί Στρούνα για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

16:21

66': Παβίσεβιτς αντί Αθανασίου για τον Αχαρναϊκό.

16:21

Εκτελείται το κόρνερ, ο Κωστόπουλος παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, 1-1.

16:20

65': ΓΚΟΛ για τον ΑΧΑΡΝΑΪΚΟ!

16:19

64': Κίτρινη στον Τζημόπουλο.

16:18

63': Κίτρινη στον Αθανασίου.

16:18

Ένταση στον αγωνιστικό χώρο στα τελευταία λεπτά με πρωταγωνιστή τον Αθανασίου.

16:15

60': Κίτρινη στον Ομπράντοβιτς.

16:11

56': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αθανασίου από μακριά, ψηλά φεύγει η μπάλα.

16:10

55': Ομπράντοβιτς αντί Φιγκέιρα για τον Αχαρναϊκό.

16:06

Ωραία η σέντρα του Ναδάλες στο ύψος της μικρής περιοχής, πετιέται ο Γιάκος και με προβολή από κοντά σκοράρει.

16:05

50': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

16:03

48': Κίτρινη στον Μαρή.

16:02

46': Τζημόπουλος αντί Σκόνδρα για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

16:01

16:01

Επιστροφή στον αγωνιστικό χώρο για τις δύο ομάδες.

15:45

15:44

15:42

Πολλά τα παράπονα του Γκόγκιτς από τους παίκτες του.

15:38

Ανεβασμένος ο Αχαρναϊκός, πιέζει τον ΠΑΣ που χάνει εύκολα την μπάλα.

15:34

36': Κόρνερ κερδίζει ο Φιγκέιρα. Αυτό εκτελείται και ο Εμέκα μόνος του κάνει κάκιστη κεφαλιά και αστοχεί.

15:31

32': Κόρνερ για τον Αχαρναϊκό, μπλοκάρει εύκολα ο Περιστερίδης.

15:30

31': Ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό, στην πλάτη της άμυνας ο αμαρκάριστος Ταμπάκης δεν κάνει το τελείωμα που θα έπρεπε και αστοχεί. Όλα ξεκίνησαν από λάθος εκτίμηση του Μπέριου.

15:27

28: Κόρνερ για τον ΠΑΣ περνά ανεκμετάλλευτο.

15:23

25': Λάθος στο βολέ από τον Παγούδη, σουτάρει με τη μία ο Σαπαλίδης και αστοχεί.

15:21

23': Δύο διαδοχικά κόρνερ για τον Αχαρναϊκό, αλλά περνούν ανεκμετάλλευτα.

15:19

21': Κίτρινη στον Κοζορώνη.

15:17

Πατούν καλύτερα οι γηπεδούχοι, έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων και προς το παρόν προσπαθούν κυρίως με σέντρες να βγάλουν φάση.

15:14

15': Κόρνερ παραχωρεί ο Παγούδης. Ο Λίλα το εκτελεί, ο Κοζορώνης κάνει το γυριστό και αστοχεί.

15:12

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

15:09

Κυκλοφορεί στα τελευταία λεπτά την μπάλα ο ΠΑΣ.

15:06

7': Ωραία ενέργεια από τον Ταμπάκη, μπαίνει στην περιοχή από πλάγια αλλά το πλασέ του είναι άστοχο.

15:03

Μικροτραυματισμός για τον Λίλα και προσωρινή διακοπή.

14:59

14:57

14:56

Υπενθυμίζεται ότι ο Αχαρναϊκός είναι επικεφαλής του ομίλου έχοντας νικήσει την Αναγέννηση Καρδίτσας, έναν βαθμό έχουν οι Γιαννιώτες που είχαν φέρει ισοπαλία με τον Ηρακλή την πρώτη αγωνιστική.

14:53

Από ήττα από τον Πανιώνιο προέρχεται ο ΠΑΣ Γιάννινα.

14:49

Τέσσερα ματς χωρίς νίκη μετρούν οι Μενιδιάτες που βέβαια ρίχνουν το βάρος τους στο πρωτάθλημα.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αχαρναϊκού με τον ΠΑΣ Γιάννινα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
Παγούδης, Μουστάκης, Σωτηράκος, Μωυσιάδης, Κωστόπουλος, Εμέκα, Μαρής, Αθανασίου, Καλογερόπουλος, Φιγκέιρα, Ταμπάκης.
Αναπ: ΜΠαμπανιώτης, Αναστασίου, Παβίσεβιτς, Ιωαννίδης, Παπαδόπουλος, Μαρούδας, Ομπράντοβιτς
Περιστερίδης, Στρούνα, Μπέριος, Σκόνδρας, Ναδάλες, Κοζορώνης, Λίλα, Σαπαλίδης, Ηλιάδης, Γιάκος, Φερφελής.
Αναπ: Βελλίδης, Τζημόπουλος, Μασούρας, Κολιοφούκας, Τσάβες, Ίλιτς, Τσουκαλάς
Διαιτητής: Κιοτζένης (Ξάνθης) Βοηθοί: Καραβασίλης (Καβάλας), Απτόσογλου (Αθηνών) 4ος: Ευαγγέλου (Αθηνών)