Καλύτερη η ΑΕΚ, δίκαιο τρίποντο. Δεν μπόρεσε να απειλήσει ο Παναιτωλικός, ο οποίος ήταν την περισσότερη ώρα σε παθητικό ρόλο.

16:52

Λήξη αναμέτρησης... Τελικό αποτέλεσμα, ΑΕΚ - Παναιτωλικός 2-0.

16:51

90'+3: Εκτελεί το πέναλτι ο Μάνταλος, πέφτει στη αριστερή γωνιά του ο Κυριακίδης και κρατά το 2-0.

16:50

90'+2: Πέναλτι για την ΑΕΚ. Ο Μάκος ανατρέπει τον Τζιμπούρ.

16:49

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στο ΟΑΚΑ...

16:48

90': Νέα καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Εκτελείται το κόρνερ με τον Μάνταλο, η μπάλα βγαίνει εκτός περιχοής, σουτ Πλατέλλα, χτυπά στον Γιόχανσον, νέα εντυπωσιακή απόκρουση από τον Κυριακίδη.

16:47

89': Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Φάουλ του Μάνταλου από τα αριστερά του ημικύκλιου, κεφαλιά από τον Τζιμπούρ, σώζει ο Κυριακίδης σε κόρνερ.

16:45

87': Κόκκινη στον Πάουλο (δεύτερη κίτρινη για κλωτσιά στον Λαμπρόπουλο). Με δέκα θα μείνει ο Παναιτωλικός.

16:43

85': Τρίτη αλλαγή και για την ΑΕΚ. Ο Λαμπρόπουλος αντί του Άρθο.

16:38

80': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Παναιτωλικός. Ο Ζαρκαδάς αντί του Μύγα.

16:35

76': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ένα - δύο Μάνταλου - Τζιμπούρ, ο τελευταίος πατά στον πρώτο με τακουκάνι, σουτ από θέση τετ α τετ στα δεξιά της περιοχής διώχνει σε κόρνερ ο Κυριακίδης, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο στην εξέλιξη της φάσης.

16:35

76': Συρτό αδύναμο σουτ Κέβιν, κανένα πρόβλημα για Μπαρόχα.

16:33

Σέντρα Τζιμπούρ από τα αριστερά και ο Πλατέλλας με προβολή στη μικρή περιοχή ανάμεσα στους αμυντικούς του Παναιτωλικού στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και ουσιαστικά "καθαρίζει" το ματς. Φωνάζει ο Ματζουράκης για χέρι στο κοντρόλ του Τζιμπούρ πριν από τη σέντρα...

16:32

74': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!