17:50

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 3-2 για την Κέρκυρα.

17:47

17:43

87': Ενγκουέμ αντί Νατσιόπουλου για τη Λαμία.

17:39

83': Παπαευθυμίου αντί Καραγιάννη για τη Λαμία.

17:37

81': Γεωργακόπουλος αντί Κόντου για την Κέρκυρα.

17:36

80': Κίτρινη στον Ντιόγκο.

17:31

75': Κόρνερ για τη Λαμία, ο Νατσιόπουλος το εκτελεί και ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει.

17:28

Από μεγάλη απόσταση δοκιμάζει το πόδι του ο Φάμπιο και σκοράρει με την μπάλα να περνά κάτω από τα χέρια του Ρίζου. Μεγάλο μερίδιο ευθύνης για τον τερματοφύλακα της Λαμίας.

17:28

71': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

17:27

71': Φάμπιο αντί Ζορμπά για την Κέρκυρα.

17:26

69': Κίτρινη στον Σερτζίνιο.

17:25

Προσπαθεί να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό της πλεονέκτημα η Κέρκυρα που πιέζει.

17:21

65': Κακό το σουτ του Ζορμπά, πολύ ψηλά φεύγει η μπάλα.

17:20

64': Άστοχο σουτ του Ντουαλά εκτός περιοχής.

17:18

62': Ο Ντουαλά βγάζει κάθετη για τον Σουάνη, εκείνος με προβολή προσπαθεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και ο Ρίζος αποκρούει.

17:17

61': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Σύγχυση στην άμυνα της Λαμίας, ο Κοτσώνης δεν διώχνει σωστά, ο Ρίζος γλιστράει, αλλά η κεφαλιά του Ζορμπά φεύγει άουτ.

17:15

59': Κίτρινη στον Κρητικό.

17:13

57': Αδύναμο φαλτσαριστό σουτ από τον Κόντο, εύκολα μπλοκάρει ο Ρίζος.

17:11

Είναι έξαλλος ο Βαζάκας, διαμαρτύρεται συνεχώς στα τελευταία λεπτά και δέχεται τις παρατηρήσεις του διαιτητή.

17:07

51': Κοτσώνης αντί Καραλή για τη Λαμία.

17:05

49': Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Λεάντρο. Πολύ περίεργη η απόφαση του διαιτητή, δεν φαίνεται να υπάρχει καν φάουλ! Κέρδισε την κάρτα και ο Σουάνης με υπερβολική πτώση.

17:02

46': Κρητικός αντί Όμο για την Κέρκυρα.

17:02

17:01

16:46

16:45

Αυτή τη φορά ο Κόντος ανέλαβε την εκτέλεση, σημάδεψε επίσης δεξιά και ο Ρίζος έπεσε από την άλλη.

16:45

45'+1: ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

16:45

45': Κίτρινη στον Κοντέων, ο οποίος κάνει ξεκάθαρα χέρι μετά την εκτέλεση κόρνερ του Ζορμπά. Αψυχολόγητη ενέργεια από τον παίκτη της Λαμίας.

16:44

45': Πέναλτι για την Κέρκυρα!

16:42

42': Αδύναμο συρτό σουτ από τον Ντουαλά, άουτ φεύγει η μπάλα.

16:41

41': Κόρνερ από τον Σιλιγαρδάκη παίρνει ο Σουάνης. Ο Ζορμπάς το εκτελεί και ο Ρίζος κερδίζει φάουλ.

16:39

Με προσωπικές ενέργειες του Κόντου προσπαθεί κατά κύριο λόγο να αναπτυχθεί η Κέρκυρα.

16:35

35': Κόρνερ για τη Λαμία περνά ανεκμετάλλευτο.

16:32

32': Συρτό σουτ του Σουάνη από μέσα αριστερά, άουτ φεύγει η μπάλα.

16:31

Ο Γκόμες αναλαμβάνει την εκτέλεση, διαλέγει τη δεξιά γωνία και σκοράρει. Σωστά έπεσε ο Ρίζος, αλλά δεν γινόταν να αποκρούσει.

16:31

31': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

16:30

30': Κίτρινη στον Λεάντρο.

16:30

30': Πέναλτι για την Κέρκυρα! Τσιμπάει την μπάλα και πέφτει θεαματικά ο Κόντος, διαμαρτύρεται ο Λεάντρο.

16:28

Δεν δείχνει σημάδια αντίδρασης η Κέρκυρα, σαφέστατα επηρεασμένοι οι παίκτες της από τα δύο γρήγορα γκολ που δέχτηκαν.

16:24

Ο Πίντο στρώνει στον Νατσιόπουλο που είναι αμαρκάριστος, εκείνος πλασάρει από τα όρια της περιοχής και σκοράρει.

16:24

24': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

16:21

21': Βγάζει τη σέντρα ο Κόντος, παίρνει την κεφαλιά ο Ντουαλά και ο Ρίζος μπλοκάρει εύκολα.

16:19

20': Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Ντουαλά δεν πιάνει όπως θα ήθελε την μπάλα και αστοχεί.

16:18

Ο Πίντο κάνει προσωπική ενέργεια, νικάει αρχικά τον Παρασκευαΐδη και στη συνέχεια με συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής εκτελεί τον Κουτζαβασίλη.

16:18

18': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

16:14

Πιέζει η Κέρκυρα που έχει μπει αρκετά καλά στο ματς.

16:10

10': Ο Κόντος δίνει στον Ζορμπά, εκείνος εντός περιοχής κάνει αμέσως το σουτ και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16:08

8': Αδύναμο σουτ από τον Ντουαλά, εύκολα μπλοκάρει ο Ρίζος.

16:07

Πιο σίγουρες πάσες ζητά από τους παίκτες του ο Βοσνιάδης.

16:04

5': Κίτρινη στον Καραλή.

16:02

3': Μπαίνει στην περιοχή ο Καραλής, κάνει και αδύναμο σουτ και ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει.

16:02

2': Μακρινό σουτ από τον Καρντόσο, άουτ φεύγει η μπάλα.

16:01

15:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:55

Δύο νίκες στη σειρά έχει η Λαμία που φιλοδοξεί να πάρει κάτι και από το συγκεκριμένο ματς.

15:51

Στα αξιοσημείωτα ότι κάνει ντεμπούτο στον πάγκο τους ο Αλέξανδρος Βοσνιάδης, ο οποίος διαδέχτηκε τον Άγγελο Διγκόζη.

15:48

Τέσσερα σερί ματς χωρίς νίκη για τους Φαίακες, οι οποίοι καλούνται να βγάλουν αντίδραση.

15:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Κέρκυρας με τη Λαμία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Γκόμες, Ντιόγκο, Βενέτης, Παρασκευαΐδης, Όμο, Καρντόσο, Ζορμπάς, Κόντος, Σουάνης, Ντουαλά
Αναπ: Αραμπατζής, Γεωργακόπουλος, Κρητικός, Βλάχος, Ντατίδης, Φάμπιο, Μακρίδης
ΛΑΜΙΑ
Ρίζος, Ζουλιώτης, Τσαμούρης, Λεάντρο, Κοντέων, Σιλιγαρδάκης, Καραγιάννης, Νατσιόπουλος, Σερζίνιο, Καραλής, Πίντο
Αναπ: Πανέτσος, Τόσκας, Ενγκουέμ, Τσόπελας, Κοτσώνης, Νεόφυτος, Παπαευθυμίου
Διαιτητής: Ρούσσος-Μπερκεντζής (Πρέβεζας - Λευκάδας) Βοηθοί: Κωνσταντίνου (Πρέβεζας - Λευκάδας), Τζάνης (Τρικάλων) 4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)