21:53

21:52

Λήξη αναμέτρησης, ήττα με 1-0 και αποκλεισμός για τον Αστέρα.

21:51

90'+2: Γιουλίς αντί Φρίντεκ για τη Σπάρτα.

21:49

21:45

86': Κίτρινη στον Δημούτσο

21:44

85': Στη θέση του Ντότσκαλ ο Χόλεκ.

21:41

82': Με δέκα η Σπάρτα, αποβάλλεται ο Κρεΐτσι.

21:40

82': Παντελιάδης αντί Ιγκλέσιας για τον Αστέρα.

21:38

80': Στη θέση του Φατάι ο Κονατέ για τη Σπάρτα.

21:36

78': Λανθαρότε αντί Φούντα για τον Αστέρα.

21:34

76': Κίτρινη στον Κρεΐτσι.

21:30

72': Προσωπική ενέργεια από τον Γιάννου, δεν κάνει όμως όπως θα ήθελε το σουτ και ο Μπίτσικ μπλοκάρει.

21:26

68': Προσωπική ενέργεια από τον Μάσα που κάνει και το σουτ από μέσα αριστερά και αστοχεί.

21:24

66': Στη θέση του Κουρμπέλη ο Δημούτσος για τον Αστέρα.

21:21

63': Παράλληλο γύρισμα από τον Φατάι, δεν προλαβαίνει με προβολή να μπει στην πορεία της μπάλας ο Λαφάτα.

21:17

59': Σουτ στην κίνηση από τον Ντότσκαλ, ψηλά φεύγει η μπάλα.

21:17

58': Ο Μαρέτσεκ βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Λαφάτα παίρνει την κεφαλιά και ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει στην κλειστή του γωνιά.

21:15

56': Κίτρινη στον Φρίντεκ.

21:13

55': Κίτρινη στον Ιγκλέσιας.

21:13

54': Ο Ντότσκαλ δοκιμάζει το πόδι του από απόσταση και στέλνει την μπάλα άουτ.

21:09

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς, αυτό επιδιώκει πλέον η Σπάρτα.

21:05

47': Ο Φερνάντες εκτελεί φάουλ από μακριά, ο Σανκαρέ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

21:04

21:02

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:48

20:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:45

45': Κάνει ένα πλασέ ο Γιάννου, κοντράρει η μπάλα και κόρνερ για τον Αστέρα, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

20:43

43': Ο Φατάι κερδίζει με άνεση τη μονομαχία από τον Γιαννούλη, πατάει περιοχή κι εκεί κάνει εντυπωσιακό τάκλιν ο Ζησόπουλος.

20:42

Ένταση ανάμεσα στον Φούντα και τον Φρίντεκ, παρατήρηση στον Έλληνα εξτρέμ.

20:38

Προσπαθεί να συνέλθει ο Αστέρας, αλλά προς το παρόν φαίνεται ότι υπάρχει πρόβλημα.

20:34

Από εκτέλεση κόρνερ του Ντότσκαλ ο Μπράβετς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Θεοδωρόπουλου.

20:33

33': ΓΚΟΛ για τη ΣΠΑΡΤΑ!

20:31

31': Κόρνερ για τη Σπάρτα που συνεχίζει να πιέζει. Με δυσκολία διώχνει ο Γιάννου μετά την εκτέλεση.

20:28

Προσπαθεί να ισορροπήσει το ματς μετά το κρεσέντο της Σπάρτα ο Αστέρας.

20:24

Στο έδαφος ο Φρίντεκ, προσωρινή διακοπή στο ματς.

20:23

23': Κακό διώξιμο από τον Μάσα, η μπάλα καταλήγει στον Ντόσκαλ, εκείνος κάνει δυνατό σουτ και ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει εντυπωσιακά.

20:20

20': Τραγικό λάθος από τον Σανκαρέ, ο Κρεΐτσι δεν το εκμεταλλεύεται καθώς το σουτ του πηγαίνει πάνω στον Θεοδωρόπουλο.

20:16

16': Δυνατό σουτ από τον Ντότσκαλ εκτός περιοχής, εκτινάσσεται και αποκρούει ο Θεοδωρόπουλος.

20:13

Πολύ γρήγορος ο ρυθμός του ματς, προσπαθεί να τρέχει όσο μπορεί η Σπάρτα.

20:10

Πολύ ανοιχτό το ματς, ο Αστέρας έχει κατεβεί ξεκάθαρα για να το χτυπήσει.

20:07

7': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σπάρτα. Γίνεται από αριστερά το γύρισμα από τον Χιμπς, στο δεύτερο δοκάρι ο αμαρκάριστος Φατάι κάνει το πλασέ και ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει.

20:05

4': ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα! Ο Φούντας από δεξιά γυρίζει την μπάλα, οι Τσέχοι δεν απομακρύνουν, ο Φερνάντες κάνει δυνατό σουτ και σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Μίτσικ.

20:01

1': Σέντρα στο παιχνίδι.

19:59

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς.

19:56

Με μικρή καθυστέρηση βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:52

Υπενθυμίζεται ότι στην πρεμιέρα στην Τρίπολη η Σπάρτα είχε φύγει με την ισοπαλία κι ενώ ήταν και καλύτερη (1-1).

19:48

Νίκη με την οποία θα προσπεράσουν τη Σπάρτα θέλουν οι Αρκάδες για να βάλουν θεμέλια πρόκρισης.

19:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης στην Πράγα με τη Σπάρτα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Μπίτσικ, Μαρέτσεκ, Μπράμπετς, Ναμουανεσού, Χιμπς, Βάχα, Φρίντεκ, Φατάι, Κρεΐτσι, Ντότσκαλ, Λαφάτα.
Αναπ: Στεχ, Στάινχοφερ, Χόλερ, Μπρέζνανικ, Κονατέ, Χουσμπάουερ, Γιούλις
Θεοδωρόπουλος, Λούι, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Γιαννούλης, Φερνάντες, Κουρμπέλης, Ιγκλέσιας, Μάσα, Φούντας, Γιάννου
Αναπ: Κοσίτσκι, Παντελιάδης, Γκοϊάν, Δημούτσος, Λανθαρότε, Τσοκάνης