Ένταση στο φινάλε μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων.

16:48

Λήξη αναμέτρησης, χωρίς σκορ το ματς.

16:46

90'+3: Κίτρινη στον Φάμπιο.

16:44

16:43

"Έξω, έξω" φωνάζουν από τον πάγκο του Αχαρναϊκού για να μην κλείνονται οι γηπεδούχοι.

16:39

86': Αναστασίου αντί Ματσούκα για τον Αχαρναϊκό.

16:39

86': Φάμπιο αντί Καρντόσο για την Κέρκυρα.

16:37

84': Κόρνερ για τον Αχαρναϊκό, διώχνουν οι αμυντικοί της Κέρκυρας.

16:34

Έχουν σταματήσει να ρισκάρουν οι δύο ομάδες γνωρίζοντας ότι από εδώ και στο εξής κάθε λάθος πιθανότατα δεν διορθώνεται.

16:30

Στο έδαφος ο Χριστόπουλος, προσωρινή διακοπή στο ματς.

16:27

74': Ταμπάκης και Μαρής αντί Καλογερόπουλου και Αθανασίου για τον Αχαρναϊκό.

16:26

73': Αδύναμο συρτό σουτ από τον Ματσούκα, πολλά μέτρα άουτ φεύγει η μπάλα.

16:25

73': Βγάζει τη σέντρα από δεξιά ο Ζορμπάς, κάνει γυριστό ο Σουάνης και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:21

69': Στα σώματα το γυριστό σουτ του Γκόμες.

16:17

65': Μακρίδης αντί Κόντου για την Κέρκυρα.

16:16

64': Γίνεται η σέντρα από τον Χριστόπουλο, ο Παβίσεβιτς παίρνει την κεφαλιά και ο Κουτζαβασίλης πέφτει στη γωνιά του και αποκρούει.

16:15

63': Κίτρινη στον Όμο.

16:15

62': Κίτρινη στον Καλογερόπουλο.

16:13

60': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό! Ο Παβίσεβιτς μπαίνει στην περιοχή και από πλάγια κάνει διαγώνιο σουτ, ενώ είχε δίπλα του αμαρκάριστο τον Καλογερόπουλο.

16:12

59': Σουάνης αντί Καμπάνταη για την Κέρκυρα.

16:10

57': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Παρασκευαΐδης γυρίζει στον Καμπάνταη, εκείνος είναι μόνος του, κάνει το διαγώνιο σουτ από τη μικρή περιοχή και ο Παγούδης αποκρούει.

16:08

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Καρντόσο.

16:05

52': Κίτρινη στον Ομπράντοβιτς.

16:04

51': Σουτ από μακριά κάνει ο Ζορμπάς, πέφτει και μπλοκάρει ο Παγούδης.

16:04

50': Κίτρινη στον Αθανασίου.

16:01

15:58

15:45

15:44

45'+1: Δεν παίρνει την κεφαλιά ο Παβίσεβιτς, η μπάλα στρώνεται στον Ματσούκα και το σουτ του τελευταίου φεύγει ψηλά.

15:44

15:42

44': Μακρινό σουτ από τον Αθανασίου, πολύ ψηλά φεύγει η μπάλα.

15:40

Στο 54% η κατοχή μπάλας για την Κέρκυρα.

15:37

38': Κίτρινη στον Ματσούκα.

15:34

35': Γίνεται η σέντρα από αριστερά, παίρνει ο Κωστόπουλος την κεφαλιά και αστοχεί.

15:33

34': Περνάει ο Ματσούκας, μπαίνει στην περιοχή, κάνει από δύσκολη γωνία το σουτ και ο Κουτζαβασίλης αποκρούει.

15:28

30': Πολύ κακό σουτ από τον Ντουαλά.

15:28

29': Μπαίνει στην περιοχή ο Ματσούκας έχοντας αδειάσει τον Ζορμπά, χάνει την ισορροπία του και το σουτ καταλήγει στον Κουτζαβασίλη.

15:27

Δείχνει να έχει πρόβλημα ο Ντουαλά.

15:23

24': Κόρνερ για την Κέρκυρα, ο Βενέτης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

15:22

Δυσαρεστημένος ο Διγκόζης από όσα βλέπει, παρατηρήσεις στους παίκτες του για το πώς αμύνονται.

15:19

21': Αφήνει την μπάλα να σκάσει ο Παβίσεβιτς, κάνει στη συνέχεια διαγώνιο σουτ και αστοχεί.

15:18

20': Ο Παβίσεβιτς από μέσα δεξιά κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

15:15

17': Δυνατό σουτ από τον Παβίσεβιτς, αποκρούει στην κλειστή του γωνιά ο Κουτζαβασίλης.

15:13

15': Κόρνερ για την Κέρκυρα περνά ανεκμετάλλευτο.

15:09

11': ΔΟΚΑΡΙ για την Κέρκυρα.! Ο Κόντος στρώνει στον Ντουαλά, εκείνος πιάνει δυνατό σουτ και στέλνει την μπάλα στη συμβολή των δοκών.

15:06

Έχει μπει καλύτερα η Κέρκυρα στα πρώτα λεπτά, χωρίς ρυθμό το ματς.

15:04

6': Κάνει το συρτό σουτ ο Κόντος, εύκολα μπλοκάρει ο Παγούδης.

15:01

Διακοπή αμέσως στο ματς, στο έδαφος ο Ζορμπάς.

15:01

14:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:54

Εξαιρετικός ο καιρός, στους 20 βαθμούς η θερμοκρασία.

14:52

Προβληματική η εικόνα της Κέρκυρας στα τελευταία τρία ματς που μετρά δύο ισοπαλίες και μία ήττα.

14:48

Από την ήττα απο την Παναχαϊκή προέρχεται ο Αχαρναϊκός που ψάχνει πρώτο τρίποντο μετά από δύο αγωνιστικές.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αχαρναϊκού με την Κέρκυρα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
Παγούδης, Σωτηράκος, Χριστόπουλος, Ιωαννίδης, Χριστοφιλέας, Κωστόπουλος, Αθανασίου, Καλογερόπουλος, Ματσούκας, Ομπράντοβιτς, Παβίσεβιτς.
Αναπ: Μπαμπανιώτης, Εμέκα, Μωυσιάδης, Ταμπάκης, Φιγκέιρα, Παπατόλιος, Μαρής
ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Γκομές, Ντιόγκο, Βενέτης, Παρασκευαΐδης, Όμο, Καρντόσο, Κόντος, Ζορμπάς, Ντουαλά, Καμπάνταης.
Αναπ: Αραμπατζής, Κρητικός, Μακρίδης, Βλάχος, Σουάνης, Φάμπιο, Λέντριτς
Διαιτητής: Μπλούνας (Μεσσηνίας) Βοηθοί: Λαμιάς (Μεσσηνίας), Σερεμέτης (Μεσσηνίας) 4ος: Ευαγγέλου (Αθηνών)