Έληξε το ματς, νίκη με 2-1 για την ΑΕΚ.

21:24

Ξανά στο έδαφος ο Άρθο που βγαίνει εκτός.

21:23

90'+2: Κόρνερ για τον Πανθρακικό, το εκτελεί ο Ροτζέριο, παίρνει την κεφαλιά ο Χασομέρης και μπλοκάρει ο Μπαρόχα.

21:22

21:20

89': Κίτρινη στον Νικόλτση.

21:17

86': Τζιμπούρ αντί Αραβίδη για την ΑΕΚ.

21:14

83': Βγαίνει μόνος του ο Μπουονανότε, αλλά χάνει το κοντρόλ και στη συνέχεια και την ισορροπία του.

21:10

79': Κίτρινη στον Μπουονανότε.

21:09

Έχει αλλάξει ξανά το σχηματισμό της η ΑΕΚ που παίζει πλέον με τριάδα στα μετόπισθεν.

21:05

74': Στη θέση του Μάνταλου ο Κορδέρο για την ΑΕΚ, ενώ ο Λαμπρόπουλος μπαίνει αντί του Μπαρμπόσα.

21:04

73': Καλό φαλτσαριστό σουτ από τον Νικόλτση, εκτός εστίας περνά η μπάλα.

21:01

Υπήρξε μπέρδεμα, το γκολ αρχικά ακυρώθηκε, αλλά ο διαιτητής σωστά το πήρε πάνω του και το μέτρησε. Δεν επηρεάζει τη φάση ο παίκτης του Πανθρακικού που είναι σε θέση οφσάιντ.

20:59

Ο Ντιγκινί στρώνει στον Ροτζέριο, εκείνος κάνει το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Άρθο και καταλήγει στα δίχτυα.

20:59

68': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ!

20:58

Δεν δείχνει ικανός να ανατρέψει την κατάσταση ο Πανθρακικός που στα τελευταία λεπτά είναι εντελώς ακίνδυνος.

20:54

64': Νικόλτσης αντί Λαδάκη για την ΑΕΚ.

20:52

Ο Μπουονανότε σημαδεύει τη δεξιά γωνιά του Πασχαλάκη που πέφτει από την άλλη.

20:52

61': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:51

60': Κίτρινη στον Πασχαλάκη.

20:51

60': Πέναλτι για την ΑΕΚ! Ο Μπουονανότε δίνει στον Μάνταλο, εκείνος περνά τον Πασχαλάκη που τον ανατρέπει.

20:47

Ψάχνει διαδρόμους ο Πανθρακικός, αλλά δεν τα καταφέρνει έως τώρα.

20:43

52': Κόρνερ για τον Πανθρακικό, στα σώματα το σουτ του Ποτουρίδη.

20:41

Δεν έχει ρυθμό το ματς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου 45λεπτου.

20:37

46': Ροτζέριο αντί Βάλτερ για τον Πανθρακικό.

20:37

20:35

20:20

20:20

Πονάει ο Βάλτερ, είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο και ζητά αλλαγή.

20:19

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:17

45': Πολύ μακρινό σουτ από τον Χασομέρη, ούτε αυτή τη φορά μπλοκάρει σταθερά ο Μπαρόχα.

20:14

Έχει γρήγορο ρυθμό το ματς, καθώς και οι δύο ομάδες επιδιώκουν να βγαίνουν γρήγορα στην επίθεση όταν παίρνουν την μπάλα.

20:10

Αλλάζει τον σχηματισμό της ΑΕΚ ο Πογιέτ, το γυρνάει στο κλασικό 4-2-3-1. Δίπλα στον Σιμόες πλέον ο Γιόχανσον.

20:08

35': Μπουγαΐδης αντί Μελίσση για τον Πανθρακικός.

20:07

Στο έδαφος με ενοχλήσεις ο Μελίσσης, μικρή διακοπή.

20:05

32': Κάνει τη σέντρα ο Γκάλο, παίρνει την κεφαλιά ο Μπαρμπόσα, εύκολα μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

20:04

Στο 55% η κατοχή μπάλας για την ΑΕΚ.

20:03

30': Απίστευτη ευκαιρία ο Πανρθακικός! Ο Βάλτερ κάνει δυνατό σουτ, ο Μπαρόχα χάνει την μπάλα και μετά ο ανενόχλητος Μπαϊκαρά γλιστρά και δεν πλασάρει όπως θα ήθελε με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο Βενεζουελάνος.

20:02

Κυκλοφορεί την μπάλα και προσπαθεί να ελέγξει το ματς ο Πανθρακικός.

19:58

25': Κίτρινη στον Χασομέρη.

19:56

24': Κακό σουτ ο Μεχία, πολύ ψηλά φεύγει η μπάλα.

19:55

23': Ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Ο Μπαϊκαρά κάνει ωραία προσπάθεια και στη συνέχεια συρτό σουτ, με δυσκολία αποκρούει ο Μπαρόχα.

19:54

21': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μεχία εκτός περιοχής, άουτ φεύγει η μπάλα.

19:51

Ο Μπαρμπόσα βγάζει τη σέντρα, ο Γιόχανσον παίρνει την κεφαλιά και κρεμάει τον Πασχαλάκη που έχει κάκιστη τοποθέτηση.

19:50

18': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:49

16': Ευκαιρία για τον Πανθρακικό, δυσκολεύεται να διώξει την μπάλα η άμυνα της ΑΕΚ, αλλά τα καταφέρνει στο τέλος.

19:48

15': Κίτρινη στον Μπαρμπόσα.

19:44

12': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ο Μάπουονανότε το εκτελεί, νέο κόρνερ παραχωρεί ο Λαδάκης, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

19:41

Έχει μπει δυνατά η ΑΕΚ που ψάχνει από νωρίς το πρώτο γκολ επί εποχής Πογιέτ.

19:38

5': Δυνατό σουτ από τον Γκάλο εκτός περιοχής, πέφτει και αποκρούει ο Πασχαλάκης.

19:36

3': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος το εκτέλεσε, αδύναμη η κεφαλιά ο Γιόχανσον, εύκολα ο Πασχαλάκης.

19:34

19:31

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της τρομοκρατικής επίθεσης στο Παρίσι.

19:29

Στον αγωνιστικό χώρο βγαίνουν οι δύο ομάδες.

19:25

Αρκετό κόσμο έχει το γήπεδο.

19:22

Να ξεπεράσει το σοκ από την εντός έδρας ήττα από τον Αστέρα θέλει η ΑΕΚ.

19:18

Βαθμούς σε κάθε ματς είναι αναγκασμένος να ψάχνει ο Πανθρακικός, ο οποίος είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πανθρακικού με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Μελίσσης, Ποτουρίδης, Παπαχρήστου, Μεχία, Λαδάκης, Χασομέρης, Μπαϊκαρά, Βάλτερ, Ντιγκινί
Αναπ: Αθανασιάδης, Μπουγαΐδης, Χρήστου, Ροτζέριο, Σέτι, Χαβίτο, Νικόλητσης
Μπαρόχα, Γκάλο, Άρθο, Κολοβέτσιος, Σοϊλέδης, Γιόχανσον, Σιμόες, Μάνταλος, Μπαρμπόσα, Μπουονανότε, Αραβίδης
Αναπ: Ανέστης, Λαμπρόπουλος, Μπακάκης, Πλατέλλας, Κορδέρο, Τζιμπούρ, Κρισάντους
Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας) Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Καμπούρης (Εύβοιας) 4ος: Σημαιάκης (Χαλκιδικής)