Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-0 για την Ξάνθη.

19:07

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:07

90': Κίτρινη στον Ερέα.

19:05

88': Σέντρα απο τον Μητρόπουλο, κεφαλιά ο Ρισβάνης από κοντά, μπλοκάρει ο Τσέναμο.

19:02

85': Κίτρινη στον Οικονόμου.

18:59

Προσπαθεί όσο μπορεί να ροκανίσει τον χρόνο η Ξάνθη πλέον.

18:55

78': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, ο Μπακασέτας το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι, ο Μητρόπουλος κάνει το πλασέ και ο Τσέναμο μπλοκάρει.

18:54

77': Φάργκας αντί Έλτον για την Ξάνθη.

18:51

75': Σουτ από μακριά κάνει ο Κόρμπος, εύκολα μπλοκάρει ο Τσέναμο.

18:49

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Πανιώνιος χωρίς να είναι επικίνδυνος.

18:47

70': Ο Μασούρας βρίσκει τον Ανσαριφάρντ, αλλά εκείνος χάνει το κοντρόλ και μαζί την ευκαιρία για να μειώσει.

18:43

66': Κοντρολάρει και γυρίζει ωραία ο Ανσαριφάρντ, κάνει και το συρτό σουτ και ο Τσέναμο μπλοκάρει.

18:40

63': Μασούρας αντί Μπουμάλ για τον Πανιώνιο.

18:38

60': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Βιγιάλμπα το εκτελεί, διώχνει με γροθιές ο Τσέναμο.

18:36

Στο έδαφος ο Ερέα, φαίνεται να έχει τραυματιστεί σοβαρά.

18:33

56': Μητρόπουλος αντί Καραμάνου μήπως και διορθωθεί αυτό το πρόβλημα για τους φιλοξενούμενους.

18:31

Πολλά τα κενά στον χώρο του κέντρου για τον Πανιώνιο.

18:28

51': Κίτρινη στον Μπακασέτα.

18:27

50': Κόρνερ κερδίζει η Ξάνθη και περνά ανεκμετάλλευτο.

18:24

47': Ο Ντιμιτρόφ στον Ράνο, εκείνος με τακουνάκι βρίσκει τον Ερέα και το πλασέ του τελευταίου φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

18:23

46': Σουτ εκτός περιοχής από τον Έλτον, εύκολα μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

18:23

46': Ανσαριφάρντ αντί Σιώπη για τον Πανιώνιο.

18:22

18:22

18:06

18:05

18:04

Ο Ντιμιτρόφ παίρνει την μπάλα από αριστερά, βγάζει παράλληλη σέντρα και ο Ράνος πετάγεται πρώτος στην μπάλα και σκοράρει με τα στόπερ του Πανιωνίου να έχουν χάσει τη φάση.

18:03

44': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

18:01

43': Κίτρινη στον Ράνο.

17:57

38': Σκληρό φάουλ του Κόρμπου στον Λουσέρο. Δεν τον είχε δει ο μέσος του Πανιωνίου, που παίρνει και κίτρινη.

17:55

37': Τριάδης αντί Νιέτο για την Ξάνθη. Θα υπάρξουν και εσωτερικές αλλαγές.

17:53

Έχει πρόβλημα και ο Νιέτο, πιάνει τον προσαγωγό του και ζητά αλλαγή.

17:51

33': Στρώνει στον Μπακασέτα ο Καραμάνος, άστοχο το εκτός περιοχής σουτ του πρώτου.

17:49

Προβληματικός ο Πανιώνιος, δεν κρατάει μπάλα και δυσκολεύεται πολύ να δημιουργήσει.

17:45

Στο 60% η κατοχή μπάλας για την Ξάνθη.

17:43

25': Πατάει περιοχή ο Μπουμάλ, ετοιμάζεται για το σουτ και κόβεται την τελευταία στιγμή από τον Φλίσκα που παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

17:40

22': Ντιμιτρόφ αντί Γουάλας για την Ξάνθη. Αναγκαστική η αλλαγή.

17:37

Ο Έλτον κάνει εξαιρετική διαγώνια μπαλιά στην πλάτη του Σιώπη, ο Νιέτο πατάει περιοχή, κάνει διαγώνιο σουτ από μέσα αριστερά και νικάει τον Παπαδόπουλο. Φέρει ευθύνη ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου, θα μπορούσε να έχει αντιδράσει καλύτερα στην κλειστή του γωνία.

17:37

18': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

17:36

Μικρή διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Βιγιάλμπα και του Τσέναμο. Συγκρούστηκαν οι δυο τους.

17:35

16': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Η κεφαλιά του Λισγάρα πάει προς τα πίσω, ο Βιγιάλμπα το εκμεταλλεύεται, κάνει το πλασέ και ο Τσέναμο, που είχε, βγει αποκρούει.

17:33

Ενέργεια ζητά από τους παίκτες του ο Ουζουνίδης.

17:30

11': Κόρνερ για την Ξάνθη, ο Λουσέρο το εκτελεί στο δεύτερο δοκάρι αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη.

17:28

Η Ξάνθη έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

17:25

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς στα πρώτα λεπτά.

17:22

3': Κίτρινη στον Βλάχο.

17:19

17:18

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της τρομοκρατικής επίθεσης στο Παρίσι.

17:15

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:09

Εντυπωσιακά έχει ξεκινήσει τη σεζόν ο Πανιώνιος, που ψάχνει άλλο ένα τρίποντο.

17:05

Την επιστροφή στις νίκες αναζητούν οι Ακρίτες μετά το ματς με την ισοπαλία με την Καλλονή.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ξάνθης με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΞΑΝΘΗ
Τσέναμο, Μπέρτος, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Γουάλας, Φλίσκας, Λουσέρο, Ερέα, Νιέτο, Έλτον, Ράνος
Αναπ: Γκαραβέλης, Τριάδης, Καπετάνος, Φάρκας, Κρίστοφερ, Ντιμιτρόφ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Παπαδόπουλος, Βλάχος, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Οικονόμου, Σιώπης, Κόρμπος, Μπακασέτας, Μπουμάλ, Βιγιάλμπα, Καραμάνος
Αναπ: Διούδης, Τασουλής, Ανσαριφάρντ, Χαλκιαδάκης, Μητρόπουλος, Μασούρας, Αργυρόπουλος
Διαιτητής: Τριτσώνης (Αθηνών) Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Απτόσογλου (Αθηνών) 4ος: Φωτιάδης (Σερρών)