19:09

19:09

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-1 για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

19:08

90'+3: Μακρινό σουτ από τον Ακόστα, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

19:06

90'+1: Ηλιάδης αντί Τσάβες για τον ΠΑΣ.

19:05

19:04

Καλή η σέντρα του Ναδάλες, δεν πιάνει την κεφαλιά ο Ίλιτς.

19:01

86': Κόρνερ για την Καλλονή. Ο Μπαργκάν το εκτελεί, απομακρύνουν οι παίκτες του ΠΑΣ.

18:57

83': Δεύτερη κίτρινη στον Ούκα που αποβάλλεται. Σωστή η απόφαση.

18:56

82': Γιάκος αντί Μανιά για τον ΠΑΣ.

18:55

81': Κίτρινη σε Μανούσο και Καρανίκα μετά το γκολ για μία αψιμαχία.

18:54

Ο Ναδάλες βάζει τη σένταρ, ο Τσάβες παίρνει την κεφαλιά και ο Χογκ πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση. Ωστόσο, στη συνέχεια ο Μανιάς από κοντά σκοράρει.

18:54

79': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

18:53

78': Κλαντρούμπσκι αντί Σάμπα για την Καλλονή.

18:50

75': Γαρουφαλιάς αντί Κοζορώνη για τον ΠΑΣ.

18:49

74': Από τα όρια της περιοχής ο Μανιάς αμαρκάριστος σουτάρει και ο Χογκ αποκρούει. Σκοράρει στη συνέχεια ο Ίλιτς από θέση οφσάιντ και σωστά ακυρώνεται το γκολ.

18:46

71': Πλασέ από δύσκολη γωνία κάνει ο Ίλιτς, πάνω από τα δοκάρια φεύγει η μπάλα.

18:44

70': Αντέτζο αντί Σπυρόπουλου για την Καλλονή.

18:42

68': Κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΣ, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

18:41

66': Γίνεται η σέντρα από τον Μανιά, ο Ίλιτς με το τακουνάκι πάει πρώτος στην μπάλα και τη στέλνει ελάχιστα άουτ.

18:39

Κοντρολάρει και σουτάρει με τη μία από απόσταση ο Μπαργκάν, που εκτελεί τον Βελλίδη. Θα μπορούσε να έχει αντιδράσει καλύτερα ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ.

18:39

64': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΟΝΗ!

18:35

60': Γιορέντε αντί Κρολ για την Καλλονή.

18:32

57': Κίτρινη στον Ούκα.

18:30

55': Κίτρινη στον Τζημόπουλο.

18:29

54': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ! Ο Ναδάλες κάνει τη σέντρα από αριστερά, ο Ακόστα παίρνει την σκαστή κεφαλιά και σημαδεύει το αριστερό δοκάρι.

18:25

50': Δοκιμάζει το πόδι του ο Γεωργίου και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

18:23

49': Δοκιμάζει αδύναμο σουτ ο Ίλιτς, εύκολα ο Χογκ.

18:23

48': Ωραίος συνδυασμός από τους παίκτες του ΠΑΣ, ο Τσουκαλάς μπαίνει στην περιοχή και αντί να σουτάρει κάνει τακουνάκι.

18:20

46': Σέντρα για το δεύτερο ημίχρονο.

18:19

Επιστροφή στον αγωνιστικό χώρο για τις δύο ομάδες.

18:04

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

18:04

Ένταση ανάμεσα στον Μανιά και τον Ούκα.

18:04

45'+2: Κόρνερ για την Καλλονή, πολύ κακή και δυνατή η εκτέλεση του Σάμπα.

18:03

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:01

44': Κόρνερ για την Καλλονή, που εκτελείται με καθυστέρηση λόγω τραυματισμού του Κοζορώνη, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:57

40':Κίτρινη στον Μιχαήλ.

17:55

39': Γίνεται η σέντρα από τον Μανούσο απο δεξιά, ο Κεϊτά παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

17:51

Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς, με την Καλλονή να έχει την μπάλα, αλλά να είναι ακίνδυνη.

17:48

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Βελλίδης.

17:46

30': Κίτρινη στον Ναδάλες.

17:43

26': Κίτρινη στον Μπαργκάν.

17:39

22': Κόρνερ για την Καλλονή, διώχνει με μπουνιές ο Βελλίδης.

17:37

21': Ο Αναστασιάδης παίρνει την κεφαλιά προς τα πίσω, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και ο Χογκ σώζει την εστία του.

17:34

Πολύ κακή η Καλλονή, δεν μπορεί με τίποτα να κρατήσει την μπάλα.

17:31

15': Γίνεται η σέντρα από δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Τζημόπουλο, εκείνος κάνει δυνατό σουτ και τη στέλνει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

17:31

14'; Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Το εκτελεί ο Ίλιτς, διώχνει ο Αθανασιάδης.

17:30

13': Κίτρινη στον Κεϊτά.

17:28

Ο Τσάβες βρίσκει τον Μανιά, εκείνος κάνει με τη μία το σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:25

Το γκολ της Καλλονής που ακυρώθηκε με αυτό του ΠΑΣ που μέτρησε είναι ίδιες φάσεις. Αυτό είπε στον τέταρτο ο Θεοδωρίδης.

17:24

Εντελώς αμαρκάριστος είναι ο Μανιάς, βρίσκεται πίσω από την άμυνα των παικτών της Καλλονής, μπαίνει περιοχή και με πλασέ στην απέναντι γωνία σκοράρει. Ωστόσο, η μπάλα σ' εκείνον έχει πάει από αντίπαλο.

17:24

7': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:23

Ανοιχτό το ματς στα πρώτα λεπτά, γρήγορος ο ρυθμός.

17:19

2': Ο Ίλιτς κάνει ωραία ενέργεια, βρίσκει τον Τσάβες, αλλά το τελείωμά του είναι κάκιστο.

17:19

2': Σκοράρει ο Γεωργίου αλλά το γκολ ακυρώνεται, καθώς ο παίκτης συλλαμβάνεται σε θέση οφσάιντ. Λανθασμένη η απόφαση, η μπάλα στον παίκτη της Καλλονής πηγαίνει από αντίπαλο!

17:18

17:16

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της τρομοκρατικής επίθεσης στο Παρίσι.

17:13

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:08

Αναγκασμένη να ψάξει βαθμούς παντού είναι η Καλλονή στη μάχη που δίνει για την παραμονή.

17:05

Επιστροφή στις νίκες ψάχνει ο ΠΑΣ και παράλληλα τη δεύτερη εντός έδρας σερί προκειμένου να πάρει απόσταση από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με την Καλλονή ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Βελλίδης, Καρανίκας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Ναδάλες, Κοζορώνης, Τσουκαλάς, Ακόστα, Τσάβες, Ίλιτς, Μανιάς
Αναπ: Περιστερίδης, Γιάκος, Γαρουφαλιάς, Φερφελής, Μπέριος, Ηλιάδης, Στρούνα
ΚΑΛΛΟΝΗ
Χογκ, Σπυρόπουλος, Ούκα, Αναστασιάδης, Κρολ, Καλτσάς, Κεϊτά, Σάμπα, Γεωργίου, Μπαργκάν, Μανούσος
Αναπ: Δαύκου, Κλαντρούμπσκι, Αντέτζο, Γιορέντε, Χατζηδημητρίου, Ξύδας, Μπουρούς
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Σταθόπουλος (Ηλείας), Πυλαρινός (Ζακύνθου) 4ος: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)