19:52

19:51

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

19:48

90'+2: Κίτρινη στον Μπλάζιτς.

19:47

19:46

90': Ο Γκόμες κάνει το γύρισμα, ο Καμπάνταης σουτάρει στην κίνηση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:44

88': O Γκόμες μπαίνει στην περιοχής, κάνει και δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία του Μπλάζιτς, ο οποίος παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:42

Ο Γκόμες κάνει την σέντρα, ο Γεωργακόπουλος παίρνει την κεφαλιά, ο Μπλάζιτς πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση, αλλά από κοντά ο Καμπάνταης σκοράρει.

19:42

86': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

19:38

83': Κίτρινη στον Δεινόπαπα.

19:37

81': Αδύναμο σουτ από τον Γεωργακόπουλο, εύκολα ο Μπλάζιτς.

19:35

79': Κίτρινη στον Παγώνη.

19:32

Μικρή διακοπή στο ματς.

19:30

74': Κίτρινη στον Παρασκευαΐδη.

19:28

72': Καλή η σέντρα του Κόντου, χάνει το κοντρόλ ο Καμπάνταης, προλαβαίνει ο Διαμαντόπουλος και διώχνει ο Μπλάζιτς.

19:25

69': Κίτρινη στον Βενέτη.

19:22

66': Κάνει από μακριά το σουτ ο Γεωργακόπουλος, πολύ εύκολα μπλοκάρει ο Μπλάζιτς.

19:20

64': Σάντερσον αντί Μπουζούκη για τον ΑΟΧ.

19:20

64': Γεωργακόπουλος αντί Σουάνη για την Κέρκυρα.

19:17

62': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΧ! Ο Λίτα φεύγει στην πλάτη της άμυνας από την πάσα του Γκέσιου, κάνει το πλασέ και αστοχεί.

19:17

61: Δεινόπαπας αντί Σαΐν για τα Χανιά.

19:16

60': Κάνει ένα σουτ ο Ζορμπάς και μπλοκάρει εύκολα ο Μπλάζιτς.

19:12

56': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Εκτελείται με πάσα, ο Γκόμες παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και ο Μπλάζιτς μπλοκάρει.

19:08

52': Γκέσιος αντί Νύκταρη για τον ΑΟΧ.

19:05

49': Εντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Ντιόγκο.

19:02

46': Διπλή αλλαγή για την Κέρκυρα, Κόντος και Καρντόσο μπαίνουν, Μακρίδης και Φάμπιο βγαίνουν.

19:02

19:01

18:48

18:47

45': Κίτρινη στον Μπριλάκη.

18:45

43': Φάουλ από μακριά εκτελεί ο Μασάδο, εύκολα μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

18:42

Ο Λίτα εκτελεί απευθείας φάουλ από απόσταση και νικάει τον Κουτζαβασίλη. Φέρει ευθύνη ο τερματοφύλακας της Κέρκυρας, όφειλε να έχει αντιδράσει πιο γρήγορα.

18:41

40': ΓΚΟΛ για τα ΧΑΝΙΑ!

18:38

37': Ο Λίτα μπαίνει προς τα μέσα, κάνει διαγώνιο σουτ σημαδεύοντας την αριστερή γωνία του Κουτζαβασίλη που πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

18:36

34': Κίτρινη στον Κρητικό.

18:34

33': Κίτρινη στον Μπουζούκη

18:32

31': Ο Ζορμπάς εκτελεί φάουλ, ο Φάμπιο παίρνει την κεφαλιά και ο Μπλάζις μπλοκάρει εύκολα.

18:30

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

18:27

Στο 63% η κατοχή μπάλας για την Κέρκυρα.

18:24

Φεύγει στην αντεπίθεση ο ΑΟΧ, αλλά ο Σαΐν μπερδεύεται στο φινάλε.

18:23

Αρκετά τα λάθη από τους παίκτες της Κέρκυρας.

18:19

19': Ένα ακόμη φάουλ εκτελεί ο Μασάδο, εύκολα απομακρύνεται η μπάλα.

18:17

Με τα στημένα του Μασάδο θα προσπαθήσει όπως φαίνεται να απειλήσει ο ΑΟΧ..

18:13

11': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Φάμπιο ανοίγει δεξιά για τον Σουάνη, εκείνος κάνει διαγώνιο σουτ και ο Μπλάζιτς αποκρούει. Στη συνέχεια το σουτ του Μακρίδη σταματάει στην πλάτη του Παγώνη.

18:10

9': Ο Σουάνης μπαίνει στην περιοχή, κάνει το γύρισμα και ο Καμπάνταης δεν τελειώνει σωστά τη φάση.

18:09

8': Έξυπνα εκτελεί φάουλ με πορεία προς το τέρμα ο Μασάδο, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

18:05

Έχει μπει καλύτερα η Κέρκυρα.

18:02

18:01

Ενός λεπτού σιγή για όσα έγιναν το βράδυ της Παρασκευής (13/11) στο Παρίσι.

17:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:53

Να συνεχίζουν με θετικά αποτελέσματα θέλουν οι Χανιώτες.

17:49

Επιστροφή στις νίκες αναζητούν οι Φαίακες μετά την ήττα από την Παναχαϊκή.

17:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Κέρκυρας με τα Χανιά ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Γκόμες, Βενέτης, Παρασκευαΐδης, Ντιόγκο, Κρητικός, Μακρίδης, Ζορμπάς, Φάμπιο, Σουάνης, Καμπάνταης
Αναπ: Αραμπατζής, Γεωργακόπουλος, Ντατίδης, Όμο, Λέντριτς, Κόντος, Βλάχος
ΧΑΝΙΑ
Μπλάζιτς, Παγώνης, Μπριλάκης, Σαΐν, Διαμαντόπουλος, Καρτσαμπάς, Ν. Νύκταρης, Μασάδο, Μπουζούκης, Τσούτσης, Λίτα.
Αναπ: Πρίφτης, Σάντερσον, Δεινόπαπας, Χατζηλιάδης, Ρίκκα, Γκέσιος, Νύκταρης
Διαιτητής: Τίκας Τριαντάφυλλος (Καρδίτσας) Βοηθοί: Τακόπουλος, Τίκας Χ. Δημήτριος (Καρδίτσας) Τέταρτος: Καραλιόλιος (Γρεβενών)