0
-
2
21:09

Πολύ μεγάλη νίκη για την ΑΕΛ Καλλονής με 2-0 επί του Άρη στο "Κλεάνθης Βικελίδης". Πρώτη νίκη στην ιστορία τους για τους Μυτιληνιούς στην Superleague.

21:09

Λήξη της αναμέτρησης.

21:08

90+3': Στην εκπνοή του αγώνα ο Λεοζίνιο βγήκε στην αντεπίθεση, πάσαρε στον Γκαρσία και ο Ισπανός εδραίωσε τη νίκη της ομάδας του.

21:07

Γκολ για την Καλλονή!

21:05

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:04

88': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της και η Καλλονή με τον Γάλα να αντικαθιστά τον Μανούσο.

21:01

85': Ο Γκάσιτς αντί του Μαρσέλο για τη δεύτερη αλλαγή της Καλλονής.

20:57

82': Την κίτρινη κάρτα θα δει και ο Χωριανόπουλος.

20:55

80': Κίτρινη κάρτα και για τον Ουντότζι.

20:55

80': Την κίτρινη κάρτα θα δει ο Λεάντρο.

20:53

78': Πρώτη αλλαγή για την Καλλονή, ο Σιλιγαρδάκης αντικαθιστά τον Καζάκη.

20:51

76': Ύστερα από σέντρα του Παπαδόπουλου, λίγο έλειψε ο Αναστασιάδης να σημειώσει αυτογκόλ.

20:48

73': Τελευταία αλλαγή για τον Άρη, με τον Ηρακλή στη θέση του Πουλίδο.

20:40

65': Ο Καζάκης με κεφαλιά-ψαράκι προ κενής εστίας έστειλε τη μπάλα άουτ ύστερα από σέντρα του Λεοζίνιο, πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή!

20:36

61': Και νέα αλλαγή για τους γηπεδούχους, στη θέση του Τσουμάνη ο Κοτσαρίδης.

20:33

58': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, ο Αγγελούδης παίρνει τη θέση του Έλσνερ.

20:32

57': Ο Μανιάς απέτυχε με προβολή να σκοράρει και αφού προηγήθηκε σουτ του Τάτου, για να ακολουθήσει σωτήρια επέμβαση του Λεάντρο σε προσπάθεια του Έλσνερ σε φάση διαρκείας στα καρέ της Καλλονής.

20:22

49': Ο Τάτος εκτέλεσε το φάουλ που κέρδισε ο ίδιος, προσπαθώντας να αιφνιδιάσει τον Σιδεράκη, που ήταν εκτός εστίας, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει και με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

20:21

48' Την κίτρινη κάρτα είδε ο Φαρία για τράβηγμα της φανέλας του Τάτου.

20:19

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγή οι δύο ομάδες.

20:03

Οι γηπεδούχοι ήταν πιο δραστήριοι στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς πάντως να ικανοποιούν με την απόδοσή τους, ενώ η Καλλονή ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη της καλή στιγμή, αν και ο Καζάκης φάνηκε να παρεμποδίζει τον Διούδη στη φάση του γκολ του Αναστασιάδη.

20:01

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

19:58

45': Δυνατό σουτ του Τάτου, εντυπωσιακή επέμβαση από τον Σιδεράκη, σημαντική ευκαιρία για τον Άρη.

19:54

41': Κίτρινη κάρτα για τον Τσουμάνη.

19:53

39': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μανιάς δέχτηκε την κάθετη πάσα του Σταυρόπουλου, όμως ο Σιδεράκης νίκησε στο τετ-α-τετ τον επιθετικό των "κίτρινων" και απέκρουσε το πλασέ του.

19:51

Ναι μεν ο Άρης έχει την υπεροχή, δεν απειλεί όμως με ορθόδοξο τρόπο και η Καλλονή διατηρεί σχετικά άνετα το προβάδισμά της.

19:43

29': Ο Πουλίδο προσπάθησε να κάνει την κεφαλιά, τον... πρόλαβε όμως ο Τάτος με αποτέλεσμα οι δύο παίκτες να μπερδευτούν και να χαθεί μια καλή ευκαιρία για τον Άρη.

19:36

22': Μακρινό σουτ από τον Μαρσέλο, θα μπλοκάρει ο Διούδης.

19:27

12' Κίτρινη κάρτα στον Διούδη για διαμαρτυρία.

19:26

Ο Λεοζίνιο εκτέλεσε φάουλ, ο Διούδης έκανε άσχημη έξοδο, παρεμποδιζόμενος και από τον Καζάκη, με τον Αναστασιάδη να πετυχαίνει το γκολ με κοντινή κεφαλιά.

19:25

11': Γκολ για την Καλλονή!

19:21

5': Σουτ από τον Ουντότζι, καμία ανησυχία για τον Σιδεράκη.

19:17

3': Σουτ του Έλσνερ από καλή θέση, η μπάλα θα φύγει άουτ.

19:15

ΑΡΗΣ
Διούδης, Καραγκούνης, Τσουμάνης, Πουλίδο, Κύργιας, Σταυρόπουλος, Παπαδόπουλος, Έλσνερ, Τάτος, Ουντότζι, Μανιάς
ΚΑΛΛΟΝΗ
Σιδεράκης, Αναστασιάδης, Λεάντρο, Χωριανόπουλος, Ποντάνι, Mαρσέλο, Φαρία, Λεοζίνιο, Γκαρσία, Μανούσος, Καζάκης
Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών) Βοηθοι: Κουλά (Ξάνθης), Πασχάλης (Ηπείρου) 4ος: Τοπούζης (Θράκης) Παρατηρητής: Σκουφίτσας (Αθηνών)