Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για την Παναχαϊκή.

Πιέζει η Κέρκυρα χωρίς αποτέλεσμα.

17:54

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:54

90': Σέντρα από τον Μακρίδη, ο Γεωργακόπουλος παίρνει την κεφαλιά και ο Αθανασόπουλος μπλοκάρει.

17:51

88': Εκτελεί φάουλ ο Ζορμπάς, ο Όμο παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

17:51

88': Κάνει το σου αρκετά μέτρα εκτός περιοχής ο Μακρίδης, πέφτει και μπλοκάρει ο Αθανασόπουλος.

17:49

86': Ο Κρητικός κάνει από μακριά το σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:48

85': Στη θέση του Ντελέκου ο Ι. Λαμπρόπουλος.

17:45

82': Κίτρινη στον Τζίλας.

17:43

80': Κόρνερ για την Κέρκυρα περνάει ανεκμετάλλευτο.

17:41

Στο έδαφος ο Ντελέκος, μικρή διακοπή.

17:38

75': Καρβουνιάρης αντί Σιατραβάνη για την Παναχαϊκή.

17:36

73': Κίτρινη στον Ντιόγκο.

17:36

73': Γίνεται φάουλ στον Μακρίδη από τον Ασίγκμπα. Έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για πέναλτι μια και πατάει στη γραμμή ο παίκτης της Κέρκυρας. Κακώς δίνεται φάουλ

17:33

70': Γεωργακόπουλος αντί Κόντου για την Κέρκυρα.

17:31

68': Από αριστερά ο Μακρίδης δίνει στον Σουάνη, εκείνος κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:29

66': Πινδώνης αντί Μητρόπουλου για την Παναχαϊκή.

17:27

63': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Ο Ζορμπάς το εκτελεί, ο Κάργας απομακρύνει.

17:25

61': Αλλαγή για την Κέρκυρα, στη θέση του Φάμπιο ο Μακρίδης.

17:21

58': Ο Ζορμπάς εκτελεί φάουλ, ο Όμο παίρνει την κεφαλιά και ο Αθανασόπουλος μπλοκάρει.

17:19

56': Κίτρινη στον Ασίγκμπα.

17:18

55': Ο Όμο κάνει ψαλιδάκι και στέλνει την μπάλα άουτ ύστερα από φάση διαρκείας.

17:17

53': Σκοράρει ο Σουάνης, αλλά σωστά ακυρώνεται το γκολ. Έχει βρει η μπάλα προηγουμένως στο προτεταμένο χέρι του Όμο.

17:15

52': Ξεμαρκάρεται ο Καμπάνταης, κάνει και το δυνατό σουτ εκτός περιοχής και ο Αθανασόπουλος αποκρούει.

17:14

51': Συγκλίνει ο Σιατραβάνης, κάνει και το σουτ και ο Κουτζαβασίλης αποκρούει.

17:13

50': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Ο Ζορμπάς το εκτελεί και ο Αθανασόπουλος μπλοκάρει.

17:10

47': Ο Κόντος από κοντά κάνει το πλασέ, η μπάλα κοντράρει στον Ασίγκμπα και ο Αθανασόπουλος μπλοκάρει.

17:09

46': Καμπάνταης αντί Ντατίδη για την Κέρκυρα.

17:09

17:08

16:54

16:53

45'+3: Εντελώς άστοχο το σουτ του Ντατίδη, ψηλά φεύγει η μπάλα.

16:50

16:49

45': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Στο έδαφος ο Κόντος, προσωρινή διακοπή.

16:46

41': Ο Κοντοδήμος βγάζει τη σέντρα, ο Τζίλας παίρνει την κεφαλιά και ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει εύκολα.

16:45

Δεν πατούν καθόλου καλά οι παίκτες της Κέρκυρας, πολλά τα προβλήματα που έχουν οι Φαίακες.

16:41

Στο έδαφος ο Κοντοδήμος, προσωρινή διακοπή.

16:41

Νέο πρόβλημα στην εστία του Κουτζαβασίλη με τα δίχτυα.

16:38

Από αριστερά ο Πέδρο βγάζει σέντρα στο ύψος της μικρής περιοχής, ο Τζίλας νικάει στον αέρα τον Όμο και εκτελεί τον Κουτζαβασίλη.

16:37

32': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

16:35

31': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή! Ο Σιατραβάνης μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει το γύρισμα προς το πέναλτι, ο Πέδρο κάνει το σουτ και στη γραμμή ο Γκόμες διώχνει με το πόδι.

16:32

27': Απευθείας φάουλ εκτελεί λίγο έξω από την περιοχή ο Ντιόγκο, έξω φεύγει η μπάλα.

16:29

24': Κίτρινη σε Γκόμες και Κάργα για μία αψιμαχία.

16:29

Στο έδαφος ο Σουάνης, μεγάλη ένταση στον αγωνιστικό χώρο.

16:26

22': Φεύγει στην πλάτη της άμυνας ο Καρντόσο, κάνει το γύρισμα και παίρνει κόρνερ. Ο Κόντος το εκτελεί, ο Ασίγκμπα διώχνει.

16:24

20': Άστοχο το σουτ που δοκίμασε ο Πέδρο.

16:21

Έχει ανεβεί η Παναχαϊκή, χάνει εύκολα την μπάλα η Κέρκυρα.

16:19

14': Δοκιμάζει το πόδι του από απόσταση ο Ντελέκος, αλλά είναι εντελώς άστοχο.

16:17

12': Ο Πέδρο εκτελεί φάουλ, ο Πέδρο παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16:16

Δεν έχει ρυθμό στα πρώτα λεπτά το ματς, ελαφρώς καλύτερη η Κέρκυρα.

16:12

7': Κίτρινη στον Ντελέκο για θέατρο.

16:09

4': Αδύναμο σουτ από τον Κόντο, εύκολα μπλοκάρει ο Αθανασόπουλος.

16:06

16:04

Μικρή καθυστέρηση γιατί υπάρχει πρόβλημα στην εστία του Κουτζαβασίλη με τα δίχτυα.

16:01

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:57

Κεκλεισμένων των θυρών το ματς λόγω τιμωρίας της Παναχαϊκής.

15:55

Οι δύο ομάδες πριν λίγες μέρες βρέθηκαν αντιμέτωπες στο Κύπελλο. Το ματς έγινε στην Κέρκυρα κι έληξε 1-1.

15:53

Από εκτός έδρας ισοπαλία με τη Ζάκυνθο προέρχεται η Κέρκυρα που με νίκη περνάει ξανά δεύτερη.

15:50

Ήττα για την Παναχαϊκή από τα Χανιά. Προηγουμένως είχαν δύο σερί ισοπαλίες.

15:47

Υπενθυμίζεται πως είναι εξ αναβολής αναμέτρηση για τη 2η αγωνιστική της Β' Εθνικής.

15:45

Καλησπέρα σας, το ματς της Παναχαϊκής με την Κέρκυρας ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Αθανασόπουλος, Ασίγκμπα, Λαμπρόπουλος, Κάργας, Κοντοδήμος, Χατζής, Ντελέκος, Μητρόπουλος, Σιατραβάνης, Πέδρο Τζίλας
Αναπ: Στρέζος, Καρβουνιάρης, Μουκίδης, Παπανικολάου, Χαρτσιάς, Λαμπρόπουλος, Πινδώνης
ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Γκόμες, Βενέτης, Όμο, Ντιόγκο, Κρητικός, Ντατίδης, Ζορμπάς, Κόντος, Φάμπιο, Σουάνης
Αναπ: Αραμπατζής, Βλάχος, Καμπάνταης, Παρασκευαΐδης, Κωτάκης, Μακρίδης
Διαιτητής: Σπυρίων Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής) Βοηθοί: Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής), Κωνσταντίνος Φαρμάκης (Δυτικής Αττικής) 4ος: Νικόλαος Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας)