16:49

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-0 για τον Ολυμπιακό.

16:46

16:45

89': Τσότρας αντί Μαρκή για τον Ηρακλή.

16:43

87': Κίτρινη στον Ντα Κόστα.

16:43

87': Κίτρινη στον Βέλλιο.

16:41

Μεγάλη ένταση στον αγωνιστικό χώρο. Έχουν ξεφύγει τα πράγματα, στα χέρια οι παίκτες των δύο ομάδων. Έξαλλος ο Κασάμι, εκνευρισμένος καιο Ντα Κόστα. Όλα άρχισαν από μαρκάρισμα του Βέλλιου στον Μιλιβόγεβιτς.

16:37

81': Ο Ερνάνι μπαίνει στην περιοχή, κάνει διαγώνιο σουτ και αστοχεί.

16:33

Προσωρινά με δέκα ο Ηρακλής, εκτός αγωνιστικού χώρου ο Σαραμαντάς.

16:32

Δείχνει να έχει τελειώσει το ματς, δεν το πιστεύουν οι παίκτες του Ηρακλή. Σταθερά στο ρελαντί ο Ολυμπιακός.

16:30

76': Τσιλιανίδης αντί Ρομάνο για τον Ηρακλή.

16:26

70': Φινμπόγκασον αντί Ιντέγιε για τον Ολυμπιακό.

16:24

68': Κάσσος αντί Κυριακίδη για τον Ηρακλή.

16:23

67': Κίτρινη στον Ρομάνο.

16:20

64': Διπλή αλλαγή στον Ολυμπιακό Ερνάνι αντί Πάρντο και Σεμπά αντί Ντουρμάζ.

16:18

Ο Μαζουακού βγάζει ψιλοκρεμαστή σέντρα, ο Ιντέγιε παίρνει την κεφαλιά και σκοράρει παρά την προσπάθεια του Χουάντερσον.

16:17

61': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

16:16

60': Σουτ εκτός περιοχής από τον Κυριακίδη, δεν ανησυχεί τον Ρομπέρτο.

16:15

60': Ευκαιρία για τον Ηρακλή! Ο Πασάς μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Μαζουακού κόβει την τελευταία στιγμή.

16:13

57': Ο Ρομάνο εκτελεί κόρνερ, ο Βέλλιος παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:10

54': Κόρνερ για τον Ηρακλή. Με πάσα ο Ρομάνο, δεν βγαίνει η κομπίνα τελικά.

16:06

50': Ωραίο τριγωνάκι ανάμεσα σε Μιλιβόγεβιτς, Ντουρμάζ και Κασάμι, αδύναμο το σουτ του τελευταίου, εύκολα ο Χουάντερσον.

16:05

49': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης το εκτελεί και περνάει ανεκμετάλλευτο.

16:02

16:01

15:45

15:43

Στο έδαφος ο Χουάντερσον που πιάνει το πρόσωπό του. Διακοπή στο ματς.

15:42

43': Κίτρινη στον Καρασαλίδη.

15:40

Για άλλη μία φορά κόβει τον Βέλλιο ο Ντα Κόστα, έχει πάει εξαιρετικά στο μαρκάρισμά του.

15:37

38': Κόρνερ για τον Ηρακλή, ο Ρομάνο το εκτελεί και ο Ρομπέρτο απομακρύνει.

15:33

35': Ο Φορτούνης εκτελεί φάουλ, η μπάλα περνάει απ' όλους και στο δεύτερο δοκάρι ο Ιντέγιε κάνει σουτ και αστοχεί.

15:31

Πολύ μόνος του ο Βέλλιος, δεν έχει στηρίγματα. Προσπαθεί να τον βοηθήσει ο Ρομάνο κατά διαστήματα, αλλά αυτό δεν αρκεί.

15:27

29': Κίτρινη στον Μπαρτολίνι.

15:27

28': Μπαίνει στην περιοχή ο Πάρντο και κερδίζει κόρνερ. Επιθετικό κερδίζει ο Μπαρτολίνι μετά την εκτέλεσή του.

15:25

Για ένα ακόμη ματς παίρνει αρκετές πρωτοβουλίες ο Φορτούνης. Τον ψάχνουν πολύ οι συμπαίκτες του.

15:22

Δυσκολεύεται πολύ να κρατήσει μπάλα ο Ηρακλής, ελέγχει απόλυτα το ματς ο Ολυμπιακός χωρίς να έχει φορτσάρει.

15:19

Ο Φορτούνης εκτελεί φάουλ, ο Μπαρτολίνι δεν μπορεί να απομακρύνει σωστά την μπάλα και ο Μιλιβόγεβιτς με διαγώνιο σουτ εντός περιοχής νικάει τον Χουάντερσον.

15:18

20': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

15:17

19': Βγαίνει γρήγορα ο Χουάντερσον και απομακρύνει προ του Ιντέγιε.

15:16

18': Ξανά λανθασμένη απόφαση του επόπτη σε οφσάιντ, καλυπτόταν ο Πασάς, ο οποίος ήταν πολύ πλάγια πάντως.

15:13

14': Ο Βέλλιος από αριστερά κάνει τη σέντρα, ο Ρομάνο παίρνει την κεφαλιά αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά.

15:12

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Κυριακίδης.

15:11

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό στα πρώτα λεπτά το ματς.

15:07

9': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελείται με πάσα, δεν βρίσκει αποδέκτη η σέντρα του Ντουρμάζ.

15:04

5': Πατάει περιοχή από πλάγια ο Βέλλιος και η φάση σταματάει λανθασμένα για οφσάιντ.

15:03

4': Γίνεται η σέντρα από δεξιά, αδύναμη η κεφαλιά του Ιντέγιε, εύκολα μπλοκάρει ο Χουάντερσον.

15:01

2': Ο Φορτούνης εκτός περιοχής πιάνει δυνατό σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

14:59

14:58

Έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:54

Ιδανικές οι καιρικές συνθήκες για ποδόσφαιρο.

14:51

Σερί θέλει να χτίσει ο Ηρακλής που προέρχεται από νίκη επί του Ατρομήτου.

14:48

Να διατηρήσουν το απόλυτο θα προσπαθήσουν οι Πειραιώτες που έχουν έως τώρα το 9x9.

14:45

Καλησπέρα σας, το ματς του Ολυμπιακού με τον Ηρακλή ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Σαλίνο, Σιόβας, Ντα Κόστα, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Κασάμι, Φορτούνης, Πάρντο, Ντουρμάζ, Ιντέγιε.
Αναπ: Καπίνο, Αυλωνίτης, Φουστέρ, Καμπιάσο, Σεμπά, Ερνάνι, Φινμπόγκασον
ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Καρασαλίδης, Μακρής, Ιντζόγλου, Κυριακίδης, Πασάς, Ρομάνο, Βέλλιος.
Αναπ: Περνίς, Τσότρας, Λουκίνας, Κάσσος, Τσιλιανίδης, Χαντί, Ζαμπάζης
Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας) Βοηθοί: Κασσαβέτης (Αιτ/νίας), Μεσσήνης (Αχαΐας) 4ος: Φουκάκης (Ηρακλείου)