16:53

16:53

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 2-1.

16:52

90'+5: Κίτρινη στον Κουλιμπαλί.

16:52

90'+5: Κίτρινη στον Οικονόμου.

16:50

90'+3: Ο Γουνδουλάκης κάνει το σουτ εκτός περιοχής και ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

16:50

Μπήκε μια μπάλα στον αγωνιστικό χώρο κι είχαμε προσωρινή διακοπή.

16:49

90'+2: Ο Μασούρας δοκιμάζει από μακριά το πόδι του και αστοχεί.

16:48

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:47

89': Κόρνερ κερδίζει ο Ανσαριφάρντ που παίρνει ξανά την μπάλα στη συνέχεια προσπαθώντας να ροκανίσει τον χρόνο.

16:46

88': Κόβεται ο Μασούρας για οφσάιντ κι ενώ έφευγε μαζί με τον Ανσαριφάρντ χωρίς αντίπαλο. Οριακή η φάση.

16:44

86': Μακρινό σουτ από τον Σιώπη, η μπάλα κοντράρει και ο Σωτηρίου μπλοκάρει εύκολα.

16:42

85': Μητρόπουλος αντί Καραμάνου για τον Πανιώνιο.

16:42

Αποκτά άγρια ομορφιά το ματς, έχει γίνει ροντέο.

16:40

82': Κίτρινη στον Βλάχο.

16:40

82': Βγαίνει στην αντεπίθεση ο Πανιώνιος, ο Ανσαριφάρντ επιλέγει από μακριά να κάνει σουτ και ο Σωτηρίου μπλοκάρει εύκολα.

16:39

Εκτοξεύτηκαν 2-3 μπουκάλια προς τον τέταρτο διαιτητή.

16:38

Μπουμάλ και Καραμάνος αλλάζουν ωραία την μπάλα, ο Ανσαριφάρντ από πλάγια βγαίνει μόνος του με τον Σωτηρίου και πλασάρει ιδανικά.

16:37

80': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

16:36

79': Δημήτρης αντί Ιτούα για τον Πλατανιά.

16:35

Στο έδαφος ο Ιτούα, προσωρινή διακοπή στο ματς.

16:34

77': Κίτρινη στον Μουνάφο.

16:32

75': Μακρινό σουτ από τον Μασούρα, λίγο έξω φεύγει η μπάλα.

16:31

74': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Από φάουλ του Μπουμάλ η μπάλα καταλήγει στον Οικονόμου, εκείνος κάνει δυνατό σουτ και ο Σωτηρίου αποκρούει ενστικτωδώς.

16:30

73': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μπουμάλ κι αστοχεί.

16:29

72': Ανσαριφάρντ αντί Μπακασέτα για τον Πανιώνιο.

16:28

71': Ξεμαρκάρεται ο Μενδρινός, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

16:25

68': Ντίνας αντί Γιακουμάκη για τον Πλατανιά.

16:24

67': Πολύ καλό μακρινό σουτ του Γουνδουλάκη, η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω από την εστία.

16:22

Εμφανώς αγχωμένοι οι παίκτες του Πανιωνίου, κάνουν πολύ εύκολα το λάθος.

16:20

Προσωρινή διακοπή στο ματς, στο έδαφος ο Μενδρινός.

16:18

61': Μασούρας αντί Βιγιάλμπα για τον Πανιώνιο.

16:15

58': Κίτρινη στον Ανγκούλο.

16:14

56': Από πολύ μακριά εκτελεί απευθείας φάουλ ο Μιλούνοβιτς και στέλνει την μπάλα ψηλά.

16:10

"Πάμε πάμε, δεν πειράζει" φώναξε στους παίκτες του ο Ουζουνίδης. "Έλα λίγο" η επόμενη ατάκα του κόουτς του Πανιωνίου για να ξυπνήσουν οι παίκτες του.

16:08

Ο Μιλούνοβιτς εκτελεί κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο Ιτούα παίρνει την κεφαλιά και σκοράρει.

16:08

51': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

16:06

Πολλά τα λάθη στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

16:03

16:01

15:46

15:45

15:44

44': Βγάζει επικίνδυνη σέντρα ο Γουνδουλάκης, βγαίνει και διώχνει ο Παπαδόπουλος και στη συνέχεια το σουτ του Γιακουμάκη σταματάει στον Ρισβάνη.

15:41

42': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Μπακασέτα, περνάει η φάση.

15:39

40': Μακρινό σουτ από τον Μπακασέτα, εύκολα μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

15:37

38': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Ο Μιλούνοβιτς το εκτελεί και ο Παπαδόπουλος κερδίζει το φάουλ.

15:35

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Κουλιμπαλί.

15:34

34': Ζητάει πέναλτι ο Μπουμάλ για ένα τράβηγμα, σωστά δεν δίνεται κάτι.

15:30

31': Πονηρή σέντρα από τον Μπακασέτα, η μπάλα παίρνει τροχιά προς την εστία και ο Σωτηρίου την τελευταία στιγμή αποκρούει.

15:29

30': Στη θέση του μπαίνει ο Μουνάφο για τον Πλατανιά.

15:28

Προσωρινή διακοπή στο ματς, ο Γκνιάτιτς βγαίνει εκτός με φορείο.

15:25

Σκληρό φάουλ του Γιακουμάκη, τη γλιτώνει με παρατηρήσεις.

15:24

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Σιώπης που δέχτηκε αγκωνιά.

15:22

22': Ο Μιλούνοβιτς εκτελεί φάουλ, ο Ιτούα παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα πάει ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια.

15:18

19': Ο Γιακουμάκης παίρνει την κεφαλιά και ο Παπαδόπουλος αποκρούει.

15:16

16': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπακασέτας βγάζει ωραία κάθετη στον Καραμάνο, εκείνος φεύγει στην πλάτη της άμυνας, αλλά ο Σωτηρίου αποκρούει το πλασέ του.

15:13

14': Κόρνερ για τον Πλατανιά, το παραχωρεί ο Οικονόμου. Ο Μιλούνοβιτς το εκτελεί και ο Κόμρπος απομακρύνει σε νέο κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

15:12

Ψάχνουν αρκετά τον Μπουμάλ οι γηπεδούχοι, δείχνει να μην μπορεί να τον μαρκάρει ο Βάντερσον στα πρώτα λεπτά.

15:09

Εντυπωσιακό ότι οι Νεοσμυρνιώτες ανοίγουν το σκορ στην πρώτη φορά που περνούν τη σέντρα με αξιώσεις.

15:08

Ο Μπουμάλ κάνει ωραία ενέργεια από το δεξιά, ταλαιπωρεί τον Βάντερσον, βγάζει τη σέντρα και ο Καραμάνος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα αρχικά στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα.

15:07

8': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

15:06

6': Κόρνερ ξανά για τον Πλατανιά. Ο Μενδρινός το εκτελεί και ο Οικονόμου απομακρύνει.

15:04

Έχει μπει σαφώς καλύτερα ο Πλατανιάς, ο οποίος προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα.

15:02

2': Κόρνερ για τον Πλατανιά, ο Μιλούνοβιτς το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται εύκολα.

15:01

14:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:54

Συνεχίζεται η προσέλευση του κόσμου, που και σήμερα δεν είναι ικανοποιητική

14:51

Χωρίς εκπλήξεις οι δύο ομάδες στις συνθέσεις τους. Τέταρτη σερί νίκη θέλει να πάρει ο Πλατανιάς που κάνει το δικό του ντεμαράζ, τη δεύτερη διαδοχική ψάχνει ο Πανιώνιος που θα τον φέρει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας έστω και προσωρινά!

14:49

Στο γήπεδο και ο Κωνσταντίνος Τσακίρης, πρώην μεγαλομέτοχος του Πανιωνίου.

14:47

Μόλις έφτασε στο γήπεδο ο Αντώνης Νικοπολίδης. Το παρών δίνει και ο Βασίλης Γκαγκάτσης, έος γενικός αρχηγός του Πανιωνίου.

14:45

Καλησπέρα σας, είμαι ο Αντώνης Τσιράκης και θα σας μεταφέρω από τη Νέα Σμύρνη την εξέλιξη στο ματς του Πανιωνίου με τον Πλατανιά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Παπαδόπουλος, Βλάχος, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Οικονόμου, Σιώπης, Κόρμπος, Μπουμάλ, Μπακασέτας, Βιγιάλμπα, Καραμάνος.
Αναπ: Διούδης, Χαλκιαδάκης, Αργυρόπουλος Τασουλής, Μητρόπουλος, Ανσαριφάρντ, Μασούρας
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Ιτούα, Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Μενδρινός, Γουνδουλάκης, Γιακουμάκης, Μιλούνοβιτς, Ανγκούλο
Αναπ: Κοκκαλάς, Ντίνας, Ράμος, Δημήτρης, Αποστολόπουλος, Τζιλβάν, Μουνάφο
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) Βοηθοί: Μερκενίδης, Πάτρας (Μακεδονίας) 4ος: Μάνταλος (Καβάλας)