17:51

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-0 για την Καλλιθέα.

17:47

17:45

88': Κόρνερ για τον ΑΟΧ. Ο Μασάδο το εκτελεί και η φάση σταματάει για επιθετικό φάουλ.

17:44

87': Παγώνης αντί Φράγκου για την Καλλιθέα.

17:40

84': Ο Μασάδο κάνει το σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:36

80': Κίτρινη στον Καρτσαμπά.

17:34

Στο 56% η κατοχή μπάλας για την Καλλιθέα.

17:33

77': Ο Τζάκσον εκτελεί φάουλ, ο Σταύρου παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:32

76': Κίτρινη στον Παγώνη.

17:29

73': Κίτρινη στον Μπριλάκη.

17:29

72': Δυνατό σουτ από τον Σταύρου, άουτ φεύγει η μπάλα.

17:28

71': Ο Τζάκσον εκτελεί απευθείας φάουλ από μακριά, με δυσκολία διώχνει ο Μπλάζιτς.

17:28

71': Κίτρινη στον Σάντερσον.

17:26

69': Μούχταρης αντί Αρναρέλλη για την Καλλιθέα.

17:24

67' Δεύτερη κίτρινη στον Πίκολο, με 10 η Καλλιθέα.

17:23

Έχει πέσει εντελώς ο ρυθμός του ματς.

17:20

63': Σταύρου αντί Μπέλη για την Καλλιθέα.

17:16

60': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΟΧ! Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μασάδο, στο οριζόντιο δοκάρι σταματάει η μπάλα. Στη συνέχεια ο Λίτα παίρνει την κεφαλιά, Γκέσιος και Μπριλάκης παρεμβαίνουν και στέλνουν την μπάλα ψηλά.

17:15

59': Κίτρινη στον Πίκολο.

17:15

58': Λίτα αντί Σαΐν για τον ΑΟΧ.

17:12

56': Ο Αρναρέλλης κάνει το σουτ εκτός περιοχής και ο Μπλάζιτς αποκρούει. Δεν καταφέρνει στην επαναφορά να βρει την μπάλα ο Λουκάνοβιτς.

17:11

55': Ο Μασάδο εκτελεί φάουλ, ο Μπριλάκης κάνει την κίνηση, αλλά δεν κοντρολάρει όπως θα ήθελε.

17:09

53': Δυνατή σέντρα-σουτ από τον Λουκάνοβιτς, αποκρούει ο Μπλάζιτς.

17:08

Προσπαθεί να ισορροπήσει για πρώτη φορά στο ματς ο ΑΟΧ.

17:05

48': Ωραία προσποίηση από τον Μπέλη, κάνει και το δυνατό σουτ με το αριστερό και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:03

46': Τσούτσης αντί Δεινόπαπα για τα Χανιά.

17:02

17:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:48

16:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:42

Κάκιστος ο ΑΟΧ, πάρα πολλά τα προβλήματα, δεν βγάζουν την παραμικρή αντίδραση οι παίκτες του.

16:38

Ο Λουκάνοβιτς κόβει στον Αρναρέλλη, εκείνος βγάζει ωραία πάσα και ο Μπέλης σκοράρει ανενόχλητος.

16:37

37': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ!

16:33

33': Δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής ο Αρναρέλλης, η μπάλα φεύγει άουτ.

16:32

32': Κίτρινη στον Μασάδο.

16:29

28': Κίτρινη στον Δεινόπαπα.

16:28

28': Ο Τζάκσον κάνει το γύρισμα από αριστερά, ο Μπέλης πιάνει γυριστό στην κίνηση και ο Μπλάζιτς μπλοκάρει εύκολα.

16:27

Σκέφτηκε να κάνει και δεύτερη αλλαγή ο Γράφας μέσα σε λίγα λεπτά. Προς το παρόν την "πάγωσε".

16:24

24': Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα, ο Λουκάνοβιτς βγάζει ωραία μπαλιά στον Μπέλη, εκείνος κάνει διαγώνιο πλασέ και ο Μπλάζιτς αποκρούει.

16:22

Στο 63% η κατοχή μπάλας για την Καλλιθέα.

16:21

20': Νυκτάρης αντί Ηρακλή για τον ΑΟΧ.

16:19

18': Διαγώνιο σουτ από τον Μπέλη, άουτ φεύγει η μπάλα.

16:16

16': Ο Λουκάνοβιτς κάνει ένα σουτ, η μπάλα κοντράρει και τα Χανιά κερδίζουν κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

16:12

Δεν δείχνει σημάδια αντίδρασης ο ΑΟΧ.

16:09

Ο Αρναρέλλης πατάει στον Λεβέντη, εκείνος βγάζει από δεξιά σέντρα και ο Μπέλης με κεφαλιά σκοράρει.

16:09

8': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ!

16:08

8': Ο Τζάκσον μπαίνει στην περιοχή, κάνει δυνατό γύρισμα, ο Μπλάζιτς δεν μπλοκάρει, αλλά ο Φράγκος δεν μπορεί να το εκμεταλλευτεί.

16:07

7': Μπαίνει στην περιοχή ο Αρναρέλλης από δεξιά, κάνει το γύρισμα για τον Λουκάνοβιτς, αλλά κόβεται.

16:04

4': Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα! Ο Τεγούσης κάνει ωραία την κάθετη κίνηση, παίρνει την μπάλα, πλασάρει, αλλά ο Μπλάζιτς τον σταματάει.

16:03

3': Ωραία προσωπική ενέργεια από τον Φράγκο κακό και άστοχο το σουτ του.

16:01

15:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:55

Στους 17 βαθμούς η θερμοκρασία στην Καλλιθέα.

15:52

Το ίδιο ισχύει και για τον ΑΟΧ, που μεσοβδόμαδα πήρε διπλό με ανατροπή στον Βόλο κόντρα στον Ολυμπιακό.

15:49

Δύο νίκες στη σειρά μετράει η Καλλιθέα για πρωτάθλημα και Κύπελλο και θέλει να συνεχίσει έτσι.

15:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Καλλιθέας με τα Χανιά ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Κατσούλης, Λεβέντης, Τσώνης, Πίκολο, Ρουσάκης, Τεγούσης, Μπέλης, Φράγκος, Τζάκσον, Αρναρέλλης, Λουκάνοβιτς.
Αναπ: Μιχελής, Προκς, Σταύρου, Μούχταρης, Παγώνης, Σμυρλής, Μπούζας
ΧΑΝΙΑ
Μπλάζιτς, Χατζηλιάδης, Παγώνης, Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Ηρακλής, Σάντερσον, Μασάδο, Σαΐν, Δεινόπαπας, Γκέσιος.
Αναπ: Βλαχάκης, Νύκταρης, Λίτα, Διαμαντόπουλος, Ρίκκα, Σταματής, Τούσης
Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος (Αιτ/νίας) Βοηθοί: Χουλιαράς (Αιτ/νίας), Γκοτσόπουλος (Αχαΐας) 4ος: Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)