19:50

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 η ΑΕΛ.

19:47

19:47

90': Κίτρινη στον Αναστασόπουλο.

19:46

Πολύ χαμηλό το τέμπο, ελέγχει το ματς η ΑΕΛ.

19:42

86': Γυριστό σουτ από τον Μπόγιοβιτς, εύκολα μπλοκάρει ο Στρατηλάτης.

19:41

85': Κομεσίδης αντί Νικολακάκη για την ΑΕΛ.

19:39

Τώρα είναι στο έδαφος ο Μπόγιοβιτς, πάλι δεν έχουμε ματς.

19:37

Στο έδαφος ο Αρβανίτης, προσωρινή διακοπή.

19:33

77': Κουτσιανικούλης αντί Μπουντούπουλου για την ΑΕΛ.

19:31

75': Καπός αντί Μαρουκάκη για την ΑΕΛ.

19:29

73': Συρτό σουτ χωρίς δύναμη από τον Μαρουκάκη, εύκολα ο Στρατηλάτης.

19:27

71': Γουόρντεν αντί Διαμαντόπουλου για τον Ολυμπιακό Βόλου.

19:25

68': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ! Ο Μπόγιοβιτς κάνει δυνατό σουτ εκτός περιοχής, ο Στρατηλάτης αποκρούει και στη συνέχεια η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

19:22

66': Ο Γιοβάνοβιτς γυρίζει στον Καβουσάκη, εκείνος διώχνει πάνω στον Τσιάρα, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

19:19

63': Μοράν αντί Τσιλιγκίρη για τον Ολυμπιακό Βόλου.

19:18

62': Κίτρινη στον Μπουτζίκο.

19:16

59': Ο Πάτο δοκιμάζει από πολύ μακριά το πόδι του και η μπάλα φεύγει ψηλά.

19:13

57': Κίτρινη στον Τσιάρα.

19:12

Εντελώς ακίνδυνος ο Ολυμπιακός Βόλου, δέχεται αλλεπάλληλες επιθέσεις στα τελευταία λεπτά.

19:09

Ανοίγει το κοντρόλ ο Μπουντόπουλος και η μπάλα φεύγει άουτ.

19:05

Ο Μπουντόπουλος το εκτελεί προς το δεύτερο δοκάρι, η μπάλα χτυπάει στην πλάτη του Καραμανλή, στρώνεται στον Γιοβάνοβιτς κι εκείνος αμαρκάριστος εκτελεί τον Στρατηλάτη.

19:04

48': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

19:04

47': Κόρνερ για την ΑΕΛ.

19:02

19:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:48

18:45

44': Κίτρινη στον Μπόγιοβιτς.

18:44

18:43

Στο 60% η κατοχή μπάλας για την ΑΕΛ.

18:41

40': Ο Διαμαντόπουλος κάνει κακό κοντρόλ, η μπάλα φεύγει δεξιά και το σουτ του στη συνέχεια είναι εντελώς άστοχο.

18:39

38': Από τα όρια της περιοχής ο Μαρουκάκης κάνει διαγώνιο σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

18:37

Έχουμε παιχνίδι και πάλι με τις απαραίτητες προειδοποιήσεις από τον διαιτητή, ο οποίος δεν θα ανεχτεί ξανά κάποια ρίψη φωτοβολίδας.

18:35

Διακόπτεται το ματς μήπως και ηρεμήσουν τα πράγματα! Υπήρξε ρίψη φωτοβολίδων προς τον πάγκο των φιλοξενούμενων.

18:33

Σύρραξη στον αγωνιστικό χώρο, έχουν ξεφύγει τα πράγματα! Πήγαν να μπουν και άνθρωποι από τους δύο πάγκους, τελικά ηρέμησαν τα πνεύματα.

18:33

34': Κίτρινη στον Γιοβάνοβιτς.

18:32

33': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Πάτο κάνει εξαιρετική ενέργεια, δίνει την κατάλληλη στιγμή στον Βέρτζο που είχε προωθηθεί, αλλά το διαγώνιο σουτ του τελευταίου φεύγει άουτ.

18:31

Μία ακόμη διακοπή, πολλά τα φάουλ. Δεν υπάρχει ρυθμός στο ματς.

18:29

30': Κίτρινη στον Βέρτζο.

18:26

Νέα διακοπή στο ματς για συστάσεις και διαμαρτυρίες.

18:25

Ένταση στον αγωνιστικό χώρο που ξεκινάει από Αρβανίτη και Μαρουκάκη.

18:23

24': Κίτρινη στον Νάστο.

18:19

Ευχαριστημένος από τα μαρκαρίσματα και τα τρεξίματα των παικτών του έως τώρα ο Σούλης Παπαδόπουλος.

18:16

17': Τώρα γίνεται η αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου, στη θέση του πρώην αρχηγού του ΠΑΣ Γιάννινα ο Νικολόπουλος.

18:16

Διακοπή στο ματς, στο έδαφος ο Ντάσιος.

18:14

Έχει ένα σφίξιμο στον προσαγωγό ο Ντάσιος, πολύ δύσκολα θα συνεχίσει.

18:11

Αλλαγή ζητάει ο Αρβανίτης για τον Ντάσιο. Φαίνεται να δυσκολεύεται ο τελευταίος.

18:09

Προσπαθεί να ελέγξει το ματς η ΑΕΛ. Κυκλοφορεί την μπάλα και κυρίως παίζει παράλληλα.

18:05

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους οι δύο ομάδες.

18:02

3': Σουτ στην κίνηση από τον Νάστο, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Καβουσάκη.

17:59

17:58

17:56

Αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο.

17:52

Προβληματική η εκκίνηση του Ολυμπιακού Βόλου, που στο τελευταίο του ματς πρωταθλήματος πάντως νίκησε τη Λαμία με 1-0.

17:49

Εντυπωσιακά έχει ξεκινήσει φέτος η πρωτοπόρος ΑΕΛ, η οποία έχει αφήσει βαθμούς μόνο στη Ριζούπολη με το 0-0.

17:45

Καλησπέρα σας, το μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Ολυμπιακό Βόλου ξεκινάει σε 15 περίπου λεπτά.

ΑΕΛ
Καβουσάκης, Νικολακάκης, Βέρτζος, Γιοβάνοβιτς, Μονιάκης, Αναστασόπουλος, Ναγιάρ, Μπουντόπουλος, Πάτο, Μαρουκάκης, Μπόγιοβιτς
Αναπ: Ξενοδόχοφ, Κομεσίδης, Χοτζάλι, Κοντοχρήστος, Μπανούσης, Κάπος, Κουτσιανικουλης.
Στρατηλάτης, Ντάσιος, Αρβανίτης, Καραμανλής, Μπουτζίκος, Τσιάρας, Νάστος, Τσιλιγκίρης, Νικολιάς, Ντεπέτρις, Διαμαντόπουλος.
Αναπ: Δασκαλάκης, Μοράν, Χιντζίδης, Νικολόπουλος, Σκοπελίτης, Κυζιρίδης, Γουόρντεν
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) Βοηθοί: Τζιαμπάσης (Κοζάνης), Τζιουβάρας (Κοζάνης) 4ος: Ζούγρας (Κοζάνης)