16:49

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Αστέρα με 2-1.

16:47

16:44

88': Νέα απίστευτη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Γλύκος βγαίνει γρήγορα και προλαβαίνει τον Γιάννου. Στη συνέχεια αποκρούει σουτ του Μάσα, ο Αργεντινός κάνει ένα ακόμη και στη γραμμή διώχνουν οι αμυντικοί.

16:43

87': Απίστευτη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μάσα φεύγει μόνος του με τον Γλύκο, πάει να τον περάσει και ανοίγει πολύ την μπάλα.

16:39

Εκτελείται το κόρνερ, ο Σανκαρέ πηγαίνει πρώτος στην μπάλα και στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στην αριστερή γωνία του Γλύκου.

16:38

82': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

16:37

82': Ο Λούι από πολύ μακριά κάνει ένα δυνατό σουτ, η μπάλα πάει να σκάσει μπροστά στον Γλύκο, αλλά εκείνος παραχωρεί κόρνερ.

16:35

79': Μάσα αντί Παπαδόπουλου για τον Αστέρα.

16:31

75': Ο Μακ αποφεύγει τον Σανκαρέ αλλά από πλάγια κάνει σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

16:29

73': Μπαίνει στην περιοχή ο Μακ, καθυστερεί να κάνει κατ και στη συνέχεια το σουτ του είναι αδύναμο. Εύκολα μπλοκάρει ο Μπαντής.

16:28

72': Κίτρινη στον Σάμπο.

16:25

70': Ο Μπερτόλιο εκτελεί φάουλ, ο Κουρμπέλης παίρνει την κεφαλιά και με δυσκολία διώχνει ο Γλύκος που είχε πολλά σώματα μπροστά του.

16:24

68': Ο Πέλκας στρώνει στον Ροντρίγκες, εκείνος κάνει αμέσως το σουτ και αστοχεί.

16:21

66': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Λούι από δεξιά κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Παπαδόπουλος από τη μικρή περιοχή αστοχεί με προβολή.

16:20

64': Εκτός ο Λέοβατς μέσα ο Σάμπο για τον ΠΑΟΚ.

16:17

Πιέζει πλέον ο ΠΑΟΚ, αλλά αφήνει και πολλούς χώρους. Αυτό προσπαθεί να εκμεταλλευτεί ο Αστέρας.

16:14

Διάστρεμμα η πρώτη εκτίμηση για τον Γιαννούλη.

16:13

57': Κόρνερ κερδίζει ο Ροντρίγκες από προσωπική ενέργεια. Ο Πέλκας το εκτελεί πολύ δυνατά και χάνεται η ευκαιρία.

16:11

55': Παντελιάδης αντί Γιαννούλη για τον Αστέρα.

16:08

Στο έδαφος ο Γιαννούλης, δείχνει να έχει χτυπήσει.

16:05

Ο Μπερτόλιο κάνει εντυπωσιακή ενέργεια, αποφεύγει Τζιόλη και Βίτορ, μπαίνει στην περιοχή και τελειώνει υποδειγματικά τη φάση με πλασέ με το εξωτερικό.

16:05

48': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

16:04

48': Κόρνερ κερδίζει ο Αστέρας, εύκολα μπλοκάρει ο Γλύκος από την εκτέλεσή του.

16:02

46': Αλόκο αντί Λανθαρότε για τον Αστέρα.

16:01

46': Αθανασιάδης αντί Ζάιρο για τον ΠΑΟΚ.

16:01

16:01

15:46

15:45

45'+1: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ζάιρο στρώνει στον Μακ, εκείνος κάνει δυνατό σουτ και ο Μπαντής αποκρούει στην κλειστή του γωνιά.

15:45

15:42

43': Ο Παπαδόπουλος παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

15:40

Πολλά τα μαρκαρίσματα στα τελευταία λεπτά, υπάρχει εκνευρισμός και κακές επιλογές.

15:38

39': Κίτρινη στον Βίτορ.

15:37

38': Κίτρινη στον Γιάννου.

15:35

Έχει περάσει στην κορυφή της επίθεσης ο Παπαδόπουλος και είναι αριστερά ο Γιάννου.

15:33

Ούτε μπάλα μπορεί να κρατήσει ο Αστέρας, ούτε να βγάλει συνδυασμούς, ούτε να γίνει απειλητικός με κάποια αντεπίθεση.

15:29

29': Άλλη μία καλή ενέργεια από τον Ροντρίγκες, αλλά στη συνέχεια στέλνει την μπάλα άουτ επιχειρώντας κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ.

15:27

Παρατηρήσεις από τον Βεργέτη στον Γιαννούλη που έχασε τον Ροντρίγκες και στη φάση του γκολ.

15:24

Ο Ροντρίγκες στην περιοχή από δεξιά κάνει κοφτή ντρίμπλα, στη συνέχεια βγάζει παράλληλη πάσα και ο Πέλκας με το στήθος σκοράρει έχοντας κάνει την κάθετη κίνηση.

15:23

23': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

15:20

Πέφτει εύκολα στην περιοχή ο Μπερτόλιο από το τζαρτζάρισμα του Βίτορ, σωστά δεν δίνεται κάτι.

15:19

Κενό ανάμεσα στους Τζιόλη - Γκολάσα και τους επιθετικούς του διακρίνει ο Τούντορ που κάνει παρατηρήσεις στους παίκτες του.

15:16

17': Αδειάζει τον Τζαβέλλα ο Λανθαρότε, αλλά από πλάγια κάνει κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:14

Μονομαχία ανάμεσα σε Σανκαρέ και Γλύκο. Στο έδαφος και οι δύο, προσωρινή διακοπή.

15:10

11': Γίνεται η σέντρα από τον Λούι από δεξιά, ο Ιγκλέσιας παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.