19:04

19:04

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-4 για την ΑΕΛ.

19:03

90'+3: Κίτρινη στον Μπόγιοβιτς.

19:01

19:01

90': Κόρνερ για τον Πανελευσινιακό, ο Δημόπουλος παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:01

89': Γίνεται η σέντρα από αριστερά, ο Μπλάνκο παίρνει μία ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και διώχνει στη συνέχεια ο Ξενοδόχοφ.

18:57

87': Κόρνερ για τον Πανελευσινιακό περνάει ανεκμετάλλευτο.

18:53

83': Δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Παληγεώργος, η μπάλα φεύγει ψηλά.

18:49

Τέσσερις παίκτες της ΑΕΛ βγαίνουν στην αντεπίθεση, ο Καπός έχει στηρίγματα αλλά προτιμάει να τελειώσει μόνος του τη φάση και σκοράρει.

18:49

78': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:47

77': Νέο κόρνερ για την ΑΕΛ, με δυσκολία διώχνει ο Στεργίδης.

18:47

76': Κόρνερ για την ΑΕΛ, ο Μονιάκης το εκτελεί, δεν καταφέρνει να πιάσει την κεφαλιά ο Μπόγιοβιτς.

18:44

74': Καμπλιώνης αντί Ροβίθη για την ΑΕΛ.

18:42

72': Δοκιμάζει το πόδι του ο Παληγεώργος και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:41

71': Κίτρινη στον Κομεσίδη.

18:38

68': Αποκρούει ο Στεργιώτης το πέναλτι του Μπόγιοβιτς πέφτοντας δεξιά.

18:38

67': Κίτρινη στον Ταμπάκη.

18:37

67': Πέναλτι για την ΑΕΛ! Κάνει χέρι ο Ταμπάκης σε μία ντρίμπλα του Ροβίθη.

18:35

Θέλει να αντιδράσει ο Πανελευσινιακός, αλλά δεν μπορεί.

18:31

61': Μπαίνει στην περιοχή ο Γιαννιτσάνης, κάνει σουτ χωρίς ιδιαίτερη δύναμη και μπλοκάρει ο Ξενοδόχοφ.

18:31

Γίνεται η σέντρα από τον Μονιάκη, Μπόγιοβιτς και Σουλιώτης σηκώνονται μόνοι τους, ο δεύτερος παίρνει την κεφαλιά και σκοράρει.

18:30

60': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:29

58': Ωραίο συρτό γύρισμα από τον Μασούρα, ο Καπός βάζει την προβολή και ο Στεργιώτης πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση.

18:28

57': Μπόγιοβιτς αντί Πάτο για την ΑΕΛ.

18:27

56': Κίτρινη στον Μασούρα.

18:22

51': Στεργιώτης αντί Μανιάτη για τον Πανελευσινιακό.

18:20

Διακοπή στο ματς, έχει πρόβλημα ο Μανιάτης.

18:19

Ο Παληγεώργος εκτελεί φάουλ από μακριά, ο Κακαράς παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει την αριστερή γωνία του Ξενοδόχοφ.

18:19

48': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟ!

18:17

Ο Μονιάκης από αριστερά κάνει τη σέντρα, ο Καπός από τη μικρή περιοχή στο πρώτο δοκάρι βάζει το πόδι, προλαβαίνει τον Μανιάτη και σκοράρει.

18:17

46': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:16

46': Μπαρμπόσα και Μπλάνκο μπαίνουν για τον Πανελευσινιακό, Τζώρτζης και Ναούμ βγαίνουν.

18:16

18:13

17:59

17:55

Δεν δείχνει διάθεση να επιτεθεί η ΑΕΛ. Είναι φλύαρη και παίζει κατά κύριο λόγο παράλληλο ποδόσφαιρο.

17:51

Χωρίς τελική προσπάθεια στα τελευταία λεπτά, παιχνίδι κέντρου γίνεται.

17:47

Κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΛ και προσπαθεί να παγώσει τον ρυθμό.

17:43

29': Ευκαιρία για τον Πανελευσινιακό. Ο Γκεμίσης βγάζει ωραία μπαλιά, ο Γιαννιτσάνης κάνει εξαιρετικό κοντρόλ και φεύγει μόνος του, αλλά κάνει τραγικό τελείωμα και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

17:42

29': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Ο Ταμπάκης το εκτελεί και ο Μανιάτης μπλοκάρει εύκολα.

17:40

Κάποιοι φίλαθλοι, τους οποίους συνέλαβε ο τηλεοπτικός φακός, είναι έξω από το γήπεδο μαζεμένοι σε μία ταράτσα.

17:36

Ο Κρητικός παίρνει την μπάλα από αριστερά, συγκλίνει, κάνει εντυπωσιακό σουτ από μακριά και νικάει τον Μανιάτη.

17:36

22': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

17:34

20': Ο Καπός δοκιμάζει από μακριά το πόδι του και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:33

Δεν μπορεί να κρατήσει καθόλου την μπάλα ο Πανελευσινιακός, είναι φανερή η διαφορά των δύο ομάδων.

17:29

15': Κόρνερ για την ΑΕΛ, αλλά η μπάλα απομακρύνεται εύκολα.

17:25

Καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει ταχύτητα στο παιχνίδι της στα πρώτα λεπτά.

17:21

7': Δοκιμάζει από μακριά το πόδι του ο Ροβίθης, η μπάλα φεύγει άουτ.

17:19

5': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Δημόπουλος στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα πάει να βάλει αυτογκόλ, αλλά ο Μανιάτης αποκρούει.

17:17

Πολλές οι αλλαγές για τους προπονητές και των δύο ομάδων. Ούτε ένας παίκτης της ΑΕΛ από αυτούς που αγωνίζονται δεν ήταν βασικός στη Ριζούπολη.

17:14

17:12

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:08

Εξαιρετικό ξεκίνημα για την ΑΕΛ στη σεζόν, με τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία στη Ριζούπολη.

17:05

Μόνο ήττες έχει στη σεζόν ο Πανελευσινιακός, ο οποίος βγάζει τρανταχτές αδυναμίες.

17:01

Καλησπέρα σας, το ματς του Πανελευσινιακού με την ΑΕΛ ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

Μανιάτης, Παληγεώργος, Δημόπουλος, Λίτσος, Γκεμίσης, Ταμπάκης, Κακαράς, Κορνελάτος, Τζώρτζης, Ναούμ, Γιαννιτσάνης.
Αναπ: Στεργιώτης, Νικολάου, Ελευθεριάδης, Τσολακίδης, Βιγιαφάνε, Μπλάνκο, Μπαρμπόσα
ΑΕΛ
Ξενοδόχοφ, Μονιάκης, Κομεσίδης, Σουλιώτης, Ροβίθης, Χάμος, Καπός, Μασούρας, Κρητικός, Χοτζάλι, Πάτο.
Αναπ: Βέρτζος, Νικολακάκης, Λαμπρόπουλος, Κοντοχρήστος, Μπανούσης, Μπόγιοβιτς, Καμπλιώνης
Διαιτητής: Γκαμάρης (Αθηνών) Βοηθοί: Νικολάδος (Αθηνών), Κορτέσης (Αθηνών) 4ος: Ζαραβίνος (Αθηνών)