17:25

17:25

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για την ΑΕΚ.

17:21

90'+2: ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη. Ο Μπαξεβανίδης κάνει την πάσα, ο Ράνος πέφτοντας πιάνει εντυπωσιακό γυριστό και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

17:19

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:18

90'; Χαλαρό σουτ από τον Ντιμιτρόφ, εύκολα μπλοκάρει ο Μπαρόχα.

17:17

Ψάχνει το γκολ η Ξάνθη, αλλά δεν είναι εύκολο να το βρει.

17:13

84': Τζανετόπουλος αντί Σιμόες, που δεν μπορεί να συνεχίσει, για την ΑΕΚ.

17:13

Πέφτουν κάποιες κροτίδες στον αγωνιστικό χώρο από την πλευρά των οπαδών της ΑΕΚ.

17:10

Στο έδαφος ο Σιμόες, διακοπή στο ματς.

17:08

79': Στη θέση του Βάργκας ο Πλατέλλας για την ΑΕΚ.

17:06

78': Δυνατό σουτ από τον Μπαρμπόσα, αποκρούει ο Τσέναμο με δυσκολία..

17:05

76': Κίτρινη στον Παπαστεριανό.

17:03

74': Ο Γκάλο κάνει το γύρισμα, ο Μπαρμπόσα δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας και το σουτ του Κρισάντους καταλήγει στην αγκαλιά του Τσέναμο.

17:01

72': Ο Χερέα παίρνει ωραία γυριστή κεφαλιά και ο Μπαρόχα κάνει εντυπωσιακή επέμβαση.

17:01

72': Κίτρινη στον Κορδέρο.

16:58

69': Κίτρινη στον Μπαρόχα για διαμαρτυρία.

16:58

69': Από το κόρνερ που εκτελείται ο Φάρκας παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:57

68': Ο Αλμέιντα δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και φεύγει λίγο έξω.

16:53

65': Φλίσκας αντί Καρυπίδη για την Ξάνθη.

16:53

64': Κορδέρο αντί Μπουονανότε για την ΑΕΚ.

16:52

63': Κίτρινη στον Γουάλας.

16:49

Έχει ανοίξει το ματς, προσπαθεί και η Ξάνθη πλέον να βρει ένα γκολ.

16:45

57': Κερδίζει τη μονομαχία με τον Καρυπίδη ο Κρισάντους, κάνει και το διαγώνιο σουτ με το αριστερό και αστοχεί.

16:45

56': Ο Μπαρμπόσα δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και ο Τσέναμο παραχωρεί κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο.

16:44

55': Αλμέιντα αντί Σολτάνι για την Ξάνθη.

16:40

Εκτελείται κόρνερ, η μπάλα μένει μέσα στην περιοχή, ο Καρυπίδης δεν καταφέρνει να διώξει και από κοντά ο Κρισάντους σκοράρει.

16:39

51': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:37

Ψάχνουν τα πατήματά τους οι δύο ομάδες.

16:34

16:32

Στον αγωνιστικό χώρο επέστρεψαν οι δύο ομάδες, κανονικά ο Μπαρόχα.

16:18

16:16

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:15

45': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τον Μπαξεβανίδη. Ο Μπαρμπόσα το εκτελεί και η φάση τελειώνει με επιθετικό φάουλ του Γιόχανσον.

16:13

Δυσκολεύεται να κρατήσει την μπάλα η ΑΕΚ και να χτίσει ορθολογικά επιθέσεις.

16:09

Έχει πρόβλημα ο Μπαρόχα και ίσως γίνει αλλαγή στο ημίχρονο.

16:08

38': Ο Χερέα εκτελεί φάουλ, ο Σολτάνι παίρνει μία ακίνδυνη ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και ο Μπαρόχα μπλοκάρει.

16:07

Πατάει καλύτερα η Ξανθη, έχει κλείσει την ΑΕΚ.

16:03

32': Πάει να κάνει το σουτ ο Ράνος, την τελευταία στιγμή ο Κολοβέτσιος βάζει την κόντρα και παραχωρεί κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο..

16:01

29': O Φάρκας δέχεται ένα τράβηγμα στην περιοχή, πέφτει εύκολα και στη συνέχεια διαμαρτύρεται για πέναλτι

15:58

Αρκετές οι μάχες στο κέντρο στα τελευταία λεπτά.

15:54

24': Από πλάγια δεξιά ο Σολτάνι κάνει ένα σουτ, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Μπαρόχα.

15:51

21': Αλλαγή για την Ξάνθη, Ντα Σίλβα αντί Βασιλακάκη. Φαίνεται πως είναι σοβαρός ο τραυματισμός του δεύτερου.

15:49

Στο έδαφος ο Βασιλακάκης, προσωρινή διακοπή.

15:47

16': Ο Γκάλο βγάζει ωραία σέντρα, ο Βάργκας παίρνει την κεφαλιά από καλή θέση και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:45

Έχει μπει καλύτερα η ΑΕΚ, προσπαθεί να ισορροπήσει το ματς η Ξάνθη.

15:41

11': Ευκαιρία για την ΑΕΚ, από το κόρνερ του Μπουονανότε ο Σοϊλέδης παίρνει την κεφαλιά και στη γραμμή διώχνει προ του Τσέναμο παίκτης της Ξάνθης.

15:41

11': Κόρνερ κερδίζει η ΑΕΚ και στη συνέχεια δεύτερο.

15:39

9': Στο τείχος η μπάλα από την εκτέλεση του Μπαρμπόσα.

15:38

8': Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Κρισάντους.

15:34

4': Κόρνερ για την Ξάνθη. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Ντιμιτρόφ, εύκολα απομακρύνεται η μπάλα.

15:31

15:27

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:23

Από νίκη προέρχεται η ΑΕΚ και μάλιστα με το ευρύ 5-1 επί του Ηρακλή, 0-0 με τον Πανθρακικό έφερε η Ξάνθη στο τελευταίο ματς της.

15:21

Την Πέμπτη θα γίνει το άλλο παιχνίδι του ομίλου ανάμεσα στον Πανελευσινιακό και την ΑΕΛ.

15:18

Ένας μήνας πέρασε από τη μεταξύ τους αναμέτρηση στο πρωτάθλημα. Τότε το ματς είχε λήξει 0-0.

15:15

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεΠτά ξεκινάει το ματς της Ξάνθης με την ΑΕΚ.

ΞΑΝΘΗ
Τσέναμο, Μπαξεβανίδης, Καρυπίδης, Φάρκας, Γουάλας, Παπαστεριανός, Βασιλακάκης, Ντιμιτρόφ, Χερέα, Σολτάνι, Ράνος.
Αναπ: Ζαρόπουλος, Φλίσκας, Αλμέιντα, Ντα Σίλβα, Ορφανίδης, Φασίδης, Νιέτο
Μπαρόχα, Γκάλο, Λαμπρόπουλος, Κολοβέτσιος, Σοϊλέδης, Γιόχανσον, Σιμόες, Βάργκας, Μπουονανότε, Μπαρμπόσα, Κρισάντους.
Αναπ: Βούρας, Τζανετόπουλος, Γαλανόπουλος, Κορδέρο, Άρθο, Βλαχομήτρος, Πλατέλλας
Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας) Βοηθοί: Αναστόπουλος (Αρκαδίας), Χούσκογλου (Θράκης) 4ος: Φωτιάδης (Σερρών)