2
-
2
16:52

90+4': Τέλος του αγώνα.

16:48

90+1': Κίτρινη ο Λέκκας.

16:48

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:46

88': Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Άλα.

16:43

86': Μεγάλη ευκαιρία για τη Ζάκυνθο. Ο Αθανασίου σταματά σουτ του Ζαϊρί και στη συνέχεια πλασέ του Ναζίμ από κοντά.

16:40

Ισοφαρίζει ο Ίνιατς. Νέο ρήγμα από αριστερά με τον Ντος Σάντος, η μπάλα φτάνει στον Ίνιατς, που από το ύψος του πέναλτι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με άψογο τελείωμα.

16:40

83': ΓΚΟΛ ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ.

16:38

80': Μεγάλη ευκαιρία ο Εργοτέλης. Γύρισμα από αριστερά, ο Μπουρσέλης κάνει το κοντρόλ και σουτάρει από πολύ καλή θέση μέσα από την περιοχή, λίγο άουτ.

16:36

79': Κίτρινη ο Ν. Πέττας.

16:31

74': Ο Ίνιατς σκοράρει μετά από σέντρα, αλλά ο βοηθός τον υποδεικνύει σε θέση οφσάιντ και το γκολ ακυρώνεται. Σωστή η απόφαση.

16:30

73': Ο Λέκκας στη θέση του Βυθούλκα (αναγκαστική η αλλαγή) και ο Βοσνακίδης σε αυτή του Καμπούρη. Ολοκλήρωσε τις κινήσεις του από τον πάγκο και ο Κάραμα.

16:29

72': Ο Μάνος στη θέση του Δωματά. Έκλεισε τις αλλαγές του ο Λαμπράκης.

16:29

Ο Μπουρσέλης αποφεύγει ωραία δύο αντιπάλους στο ύψος της περιοχής, κερδίζει μία κόντρα και με δυνατό σουτ νικά τον Γεωργακόπουλο μειώνοντας σε 2-1.

16:28

71': ΓΚΟΛ ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ.

16:27

70': Πρόβλημα με τον Βυθούλκα, που αποχωρεί τραυματίας.

16:23

66': Τεράστια ευκαιρία για τη Ζάκυνθο. Ο Ζαϊρί βγαίνει σε θέση τετ α τετ με πολύ χώρο και χρόνο, αλλά δεν πλασάρει σωστά και ο Αθανασίου σώζει.

16:22

65': Ο Ν. Πέττας στη θέση του Κάρδαρη. Πρώτη αλλαγή για τον Κάραμα.

16:21

64': Διπλή ευκαιρία για τη Ζάκυνθο με τον Αθανασίου να σταματά δύο φορές τον Ορφανίδη.

16:20

63': Κίτρινη ο Πεχλιβανόπουλος.

16:17

61': Μέσα οι Μπουρσέλης και Κυριακόπουλος, έξω οι Στεφάνοβιτς και Φουκαράκης. Διπλή αλλαγή από τον Λαμπράκη.

16:17

60': Μακρινό σουτ του Άλα, ψηλά άουτ.

16:16

59': Ωραία επίθεση της Ζακύνθου από δεξιά, σέντρα του Βυθούλκα, ο Ορφανίδης κάνει το σουτ με τη μία, η μπάλα κοντράρει στα σώματα.

16:14

57': Κίτρινη ο Στασινόπουλος.

16:11

54': Γύρισμα του Ντος Σάντος από αριστερά, άουτ το πλασέ του Ίνιατς στην κίνηση.

16:06

Τραγικό λάθος από τον Αθανασίου, που ουσιαστικά κάνει... πάσα στον Ζαϊρί, ο οποίος δίνει αμέσως στον Βυθούλκα, που σε κενή εστία κάνει το 2-0.

16:06

49': ΓΚΟΛ η ΖΑΚΥΝΘΟΣ.

16:03

46': Ξεκίνησε το β' μέρος. Δίχως αλλαγές οι δύο προπονητές.

16:01

Επιστρέφουν στο χορτάρι οι δύο ομάδες.

15:50

45+2': Τέλος ημιχρόνου.

15:49

45+1': Εκτελεί ο Ντος Σάντος, διώχνουν οι αμυντικοί.

15:48

45+1': Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη, η πρώτη. Μετά από ενέργεια του Ντος Σάντος, ο Στεφάνοβιτς φάτσα με την εστία, πλασάρει και ο Γεωργακόπουλος διώχνει σε κόρνερ.

15:47

45': Τεράστια ευκαιρία η Ζάκυνθος. Ο Ζαϊρί βγάζει τετ α τετ τον Κάρδαρη, κακό το πλασέ του, φεύγει άουτ.

15:47

44': Γέμισμα στην περιοχή του Εργοτέλη, ο Βυθούλκας κάνει το σουτ υπό πίεση άουτ. Επιστρέφει και ο Γιαλούσης.

15:46

43': Συνεχίζεται το ματς. Με δέκα προσωρινά ο Εργοτέλης.

15:45

42': Διακοπή, καθώς ο Γιαλούσης βρίσκεται στο έδαφος μετά από χτύπημα που δέχθηκε στην προηγούμενη φάση από τον Ζαϊρί.

15:43

41': Ωραία ατομική ενέργεια του Ζαϊρί, που ευνοείται και από τις κόντρες και μπαίνει με μέτωπο στην περιοχή, ξεμαρκάρεται αλλά σουτάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.