Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:22

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-1 για την Καλλιθέα.

21:21

90'+3: Αδύναμο σουτ από τον Μπέλη, εύκολα μπλοκάρει ο Ρίζος.

21:18

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:17

89': Αδύναμο διαγώνιο σουτ από τον Τσίπρα, άουτ πάει η μπάλα.

21:15

Ο Μπέλης δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει στην πλάτη του Λεάντρο και καταλήγει στη δεξιά γωνία του Ρίζου.

21:14

86': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ!

21:12

Προσπαθεί η Καλλιθέα, αλλά αυτό δεν αρκεί μια και έχει δυσκολίες στη δημιουργία φάσεων.

21:09

81': Ιγνατίδης αντί Μπούζα για την Καλλιθέα.

21:07

80': Παπαευθυμίου αντί Καλαϊτζίδη για τη Λαμία.

21:07

79': Ο Μπέλης δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

21:04

Διακοπή στο ματς, στο έδαφος ο Ρίζος.

21:01

74': Κόρνερ για την Καλλιθέα από το τάκλιν του Καλαϊτζίδη. Πολύ κακή η εκτέλεση του Μπέλη.

20:59

72': Τσίπρας αντί Σμυρλή για την Καλλιθέα.

20:58

71': Βγάζει τη σέντρα ο Παγώνης, ο Φράγκος παίρνει αφύλαχτος την κεφαλιά αλλά δεν σημαδεύει σωστά.

20:57

69': Τσαμούρης αντί Καλλέργη για τη Λαμία.

20:56

Ρωτήθηκε αν αντέχει να μείνει κι άλλο στον αγωνιστικό χώρο ο Καραλής και είπε πως μπορεί για λίγα λεπτά ακόμη.

20:53

65': Δεύτερη κίτρινη στον Τζόκιτς, ο οποίος μετά από ένα φάουλ εις βάρος του εκνευρίζεται και κλωτσάει την μπάλα.

20:52

65': Κίτρινη στον Καλλέργη.

20:48

61': Ο Μπούζας εκτελεί φάουλ, ο Ρίζος δεν μπλοκάρει, αλλά η φάση σταματάει εκεί καθώς ο Φράγκος συλλαμβάνεται σε θέση οφσάιντ.

20:47

60': Μπέλης αντί Κατσικογιάννη για την Καλλιθέα.

20:44

57': Κίτρινη στον Τζόκιτς για θέατρο.

20:43

55': Πέφτει εύκολα στην περιοχή ο Προκς, αλλά ο Κοτσώνης τον κρατάει ξεκάθαρα.

20:41

Φωνάζει στους παίκτες του ο Βαζάκας να βγούν μπροστά.

20:37

Προσεκτικά έχουν μπει και οι δύο ομάδες.

20:33

20:32

20:17

20:17

45'+2: Ο Προκς παίρνει την κεφαλιά προς τα πίσω, ο Μπούζας κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:15

45'+1: Μακρινό σουτ από τον Πίντο, εύκολα μπλοκάρει ο Μιχελής.

20:15

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:12

Στο 57% η κατοχή μπάλας για την Καλλιθέα.

20:10

Έχει ανεβεί η Λαμία στα τελευταία λεπτά.

20:06

37': Νατσιόπουλος αντί Τριανταφυλλάκου, ο οποίος έχει ενοχλήσεις, για τη Λαμία.

20:06

37': Κίτρινη στον Ενγκουέμ.

20:04

Γίνεται η σέντρα από αριστερά από τον Τζόκιτς, ο Καραλής παίρνει τη γυριστή κεφαλιά προ του Μιχελή που δεν έκανε καλή έξοδο και σκοράρει.

20:04

35': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:02

33': Κόρνερ κερδίζει η Λαμία, αλλά γίνεται επιθετικό φάουλ μετά την εκτέλεσή του.

20:01

32': Πέφτει εντυπωσιακά ο Σμυρλής για να πάρει πέναλτι, σωστά δεν δίνεται κάτι.

19:59

30': Ζητάει πέναλτι ο Καραλής, θα ήταν αυστηρό αν δινόταν.

19:57

28': Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Αλεξίου παίρνει την κεφαλιά και ο Μιχελής μπλοκάρει εύκολα.

19:54

Στο έδαφος ο Κατσικογιάννης, προσωρινή διακοπή στο ματς.

19:52

Ο Φράγκος δοκιμάζει σουτ εκτός περιοχής με το αριστερό, ο Ρίζος χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Σμυρλής το εκμεταλλεύεται και σκοράρει από κοντά.

19:51

22': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ!

19:50

Πολύ υποτονική η Λαμία, δυσκολεύονται οι παίκτες της να κάνουν σωστή τελική επιλογή.

19:46

Πατάει καλύτερα η Καλλιθέα, που δείχνει πιο επιθετική.

19:42

13': Ο Προκς περνάει κάθετη μπαλιά, ο Φράγκος από μέσα δεξιά κάνει διαγώνιο σουτ και ο Ρίζος παραχωρεί κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

19:40

Δεν έχει ρυθμό το ματς στα πρώτα λεπτά.

19:36

Πίεση ζητάει από τους παίκτες του ο Βαζάκας.

19:33

Σε εξαιρετική κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος.

19:30

19:27

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:24

Ήττα στον Βόλο με 1-0 γα τη Λαμία στο τελευταίο της ματς πρωταθλήματος.

19:22

Από σημαντική εκτός έδρας νίκη προέρχεται η ομάδα του «Ελ Πάσο», που πήρε διπλό στη Ζάκυνθο

19:19

Ένα ακόμη ματς Κυπέλλου για την Τρίτη ανάμεσα σε δύο ομάδες της Β' Εθνικής.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Καλλιθέας με τη Λαμία ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Μιχελής, Σταύρου, Παγώνης, Πίκολο, Μουκτάρης, Κατσικογιάννης, Τεγούσης, Μπούζας, Προκς, Φράγκος, Σμυρλής.
Αναπ: Κατσούλης, Νόνης, Τίπρας, Ευαγγέλου, Μπέλης, Φαρία, Ιγνατίδης
ΛΑΜΙΑ
Ρίζος, Λεάντρο, Ενγκουέμ, Αλεξίου, Καλαϊτζίδης, Καλλέργης, Καραλής, Κοτσώνης, Τζόκιτς, Τριανταφυλλάκος, Τσόπελας
Αναπ: Πανέτσος, Τσαμούρης, Νασιακόπουλος, Αντωνόπουλος, Παπαευθυμίου, Μπουλούλης, Νατσιόπουλος
Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας) Βοηθοί: Τζαφόλιας (Ανατολικής Αττικής), Σπυρόπουλος (Ανατολικής Αττικής) 4ος: Μιχελής (Πειραιά)