3
-
1
21:24

90+3': Τέλος του αγώνα.

21:21

90+1': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Νάνο, διώχνει ο Τζιόλης.

21:20

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:20

89': Ο Μακ κλέβει και μπαίνει περιοχή από αριστερά, κάνει το γύρισμα, ο Αθανασιάδης δεν προλαβαίνει.

21:19

88': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Νάνο, η μπάλα απομακρύνεται και το σουτ του Λαγού φεύγει άουτ.

21:14

84': Κίτρινη ο Μακ.

21:13

83': Ο Λαγός στη θέση του Αμπέντ και ο Πέτριτς στη θέση του Καρέλη. Έκλεισε τις αλλαγές του και ο Αναστασίου.

21:13

82': Ο Αθανασιάδης στη θέση του Ζάιρο. Κλείνει τις αλλαγές του ο Τούντορ.

21:10

80': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Νάνο, διώχνουν οι αμυντικοί.

21:10

79': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Πλασέ του Πέλκα μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Στιλ.

21:09

78': Απειλεί ο Παναθηναϊκός. Ωραία ενέργεια και σέντρα του Καρέλη, αυτός ψάχνει με το κεφάλι τον Μπεργκ, προλαβαίνει και μπλοκάρει ο Γλύκος.

21:06

75': Γέμισμα-φάουλ του Πέλκα, κεφαλιά άουτ του Τζιόλη.

21:04

Ο Καρέλης μειώνει. Ο Έλληνας φορ πλάσαρε χαμηλά και συρτά στην αριστερή γωνία, ο Γλύκος έπεσε στη δεξιά και η μπάλα στα δίχτυα.

21:04

74': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ.

21:04

73': Το κάνει ο Λέοβατς στον Μαρινάκη. Σωστή και αυτή η απόφαση. Κίτρινη για τον Κροάτη.

21:03

73': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ.

21:01

71': Ο Χαρίσης στη θέση του Σάμπο. Δεύτερη αλλαγή για τον Τούντορ.

21:01

70': Σουτ του Κλωναρίδη, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

20:59

68': Ο Παναθηναϊκός βγήκε ωραία στην επίθεση από αριστερά, κακή επιλογή από τον Καράλη, που δεν έκανε ούτε σουτ, ούτε σέντρα.

20:54

63': Κάθετη του Ατζαγκούν, ο Κλωναρίδης με υπερπροσπάθεια κάνει την προβολή, μπλοκάρει ο Γλύκος.

20:52

62': Ο Κλωναρίδης στη θέση του Κουτρουμπή. Πρώτη αλλαγή για τον Αναστασίου.

20:51

61': Πολύ άστοχο σουτ του Μπεργκ από πλάγια θέση. Δεύτερη τελική στο ματς για τον Παναθηναϊκό.

20:50

60': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, που πιέζει. Εκτελεί ο Πέλκας, διώχνουν οι πράσινοι.

20:47

57': Εκτελεί ο Πέλκας, διώχνει με διπλή προσπάθεια οι του Παναθηναϊκού.

20:47

56': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Ο Ροντρίγκεζ κάνει ενέργεια από δεξιά και σεντράρει, γυριστή κεφαλιά του Μακ, σώζει σε κόρνερ ο Στιλ.

20:44

54': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Πέλκας, κεφαλιά άουτ του Βίτορ.

20:41

51': Κόρνερ ο Παναθηναϊκός, που προσπαθεί να αντιδράσει στις αρχές του β' μέρους. Εκτελεί ο Αμπέντ, διώχνει οι του ΠΑΟΚ.

20:39

48': Στο τείχος η εκτέλεση του Νάνο.

20:37

47': Κίτρινη για τον Τζαβέλλα και φάουλ σε εξαιρετική σημείο για τον Παναθηναϊκό λίγο έξω από την περιοχή.

20:35

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:34

Επιστρέφουν στο χορτάρι οι δύο ομάδες.

20:20

48%-52% η κατοχή και 8 (5) – 1 (1) οι τελικές στο α’ 45λεπτο.

20:18

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

20:17

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:16

44': Κίτρινη ο Βίτορ.

20:14

3-0 ο Βίτορ. Ο Πέλκας εκτελεί το κόρνερ, ο Πορτογάλος προλαβαίνει την έξοδο του Στιλ και με το κεφάλι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

20:13

42': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

20:13

41': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει κάτι μεταξύ πάσας και σουτ, διώχνει σε κόρνερ ο Στιλ και ενώ ο Μακ ήταν αμαρκάριστος.

20:09

38': Πονηρή εκτέλεση φάουλ του Ροντρίγκεζ από δεξιά στο πρώτο δοκάρι, δεν προλαβαίνει ο Τζαβέλλας και ο Στιλ μπλοκάρει.

20:07

35': Καλή στιγμή ο ΠΑΟΚ, που πάτησε περιοχή από αριστερά. Ο Λέοβατς έκανε το γύρισμα, το σουτ του Μακ κόντραρε και κατέληξε στα χέρια του Στιλ.

20:05

33': Αδύναμο σουτ του Ατζαγκούν μέσα από την περιοχή, εύκολα ο Γλύκος.

20:03

Σκόρερ ο Ροντρίγκεζ. Εξαιρετικό τρίγωνο μεταξύ Πέλκα, Ζάιρο και Ροντρίγκεζ, που σουτάρει, ο Στιλ αποκρούει αλλά δεν μπλοκάρει και ο άσος από το Πράσινο Ακρωτήρι τσιμπάει την μπάλα και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

20:03

31': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

20:02

30': Ο Πέλκας στη θέση του Μπερμπάτοφ. Αναγκαστική η πρώτη αλλαγή για τον Τούντορ.

20:01

Ο Μπερμπάτοφ πάντως έχει κάποιες ενοχλήσεις και φαίνεται πως θα αντικατασταθεί.

20:01

Εύστοχος ο Μπερμπάτοφ. Ο Βούλγαρος σημαδεύει στο κέντρο της εστίας, ο Στιλ πέφτει στη δεξιά γωνία και ο ΠΑΟΚ ανοίγει το σκορ.

19:59

28': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

19:58

27': Κίτρινη για τον Ταυλαρίδη, που γκρεμίζει τον Ροντρίγκεζ μέσα στην περιοχή και το δέχεται αδιαμαρτύρητα.

19:58

27': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ.

19:57

25': 52%-48% η κατοχή μέχρι τώρα.