Στους 15 βαθμούς έφτασε ο Άρης, που έκανε το πέντε στα πέντε στο πρωτάθλημα.

19:25

Λήξη του ματς! Άρης - Λαγκαδάς 2-0

19:25

90’+3: Κίτρινη στον Ν’ Λουντούλου, που ζήτησε πέναλτι, για θέατρο

19:23

90’+1’: Παράλληλη σέντρα του Ραούλ Μπράβο, ο Πολίτης προσπάθησε να γυρίσει με το στήθος και παραλίγο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, με τον Καλογεράκη όμως να διώχνει σωτήρια

19:21

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά παιχνίδια στο «Κλεάνθης Βικελίδης»

19:20

89’: Δυνατό σουτ από τον Παναγιωτούδη, ο Τζινάρ πέφτει και μπλοκάρει εντυπωσιακά στη δεξιά του γωνία

19:16

85’: Φάουλ από τον Παναγιωτούδη, η μπάλα πέρασε απ’ όλους και ο Τζινάρ μπλόκαρε

19:12

81': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Άρη. Μέσα ο Ντόγος, έξω ο Παυλίδης

19:09

77’: Δυνατό το γύρισμα του Κυβελίδη στον Ν’ Λουντούλου, που δεν μπόρεσε να τη στείλει στα δίχτυα

19:08

76': Τελευταία αλλαγή για τον Λαγκαδά. Παπαναστασίου αντί Βεϊδαμενίδη

19:03

71': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Καλογέρης στη θέση του τραυματία Ντούνη

19:03

Ο Ντούνης τραυματίστηκε και μεταφέρεται εκτός αγωνιστικού χώρου

19:01

69’: Σουτ του Πόι έπειτα από σέντρα του Ν' Λουντούλου, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

18:58

67’: Δεύτερη αλλαγή για τον Λαγκαδά. Σαράφογλου αντί Κράββαρη

18:55

Πιο δραστήριοι οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο μέρος, χωρίς όμως να έχουν καταφέρει να απειλήσουν

18:52

59': Την πρώτη του αλλαγή κάνει και ο Λαγκαδάς, με τον Πολίτη να παίρνει τη θέση του Καπετανόπουλου

18:51

59': Αλλαγή για τον Άρη. Βγαίνει ο Καπνίδης, με τον Κυβελίδη να περνάει στον αγώνα

18:47

57': Ο Ντούνης έκανε το 1-2 με τον Παυλίδη, αλλά το σουτ του πρώτου πέρασε άουτ

18:44

54’: Ο Ντούνης γύρισε από τα δεξιά για τον Καπνίδη, που έκανε το σουτ, αλλά οι αμυντικοί έδιωξαν μακριά

18:41

Τίποτα το αξιόλογο μέχρι στιγμής στο παιχνίδι, με τον Άρη να εξακολουθεί πάντως να έχει την κατοχή της μπάλας

18:37

Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες

18:36

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

18:22

Λήξη α' ημιχρόνου. Άρης - Λαγκαδάς 2-0

18:21

45'+1': Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Καπνίδης προσπαθεί να κάνει την προβολή, αλλά πέφτει με δύναμη πάνω στον Καλογεράκη

18:20

Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις του αγώνα

18:15

Ο Άρης έχει πάρει αυτό ακριβώς που θέλει από το πρώτο ημίχρονο. Οι «κίτρινοι» για ένα ακόμα παιχνίδι είναι κυρίαρχοι και προηγούνται με 2-0, με τον αντίπαλο να μην έχει καταφέρει ακόμα να μπει στην περιοχή των γηπεδούχων με αξιώσεις

18:11

Σκόρερ για του γηπεδούχους ο Ντούνης, που βγήκε μόνος του απέναντι από τον Καλογεράκη και με ιδανικό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για τον Άρη

18:10

37': ΓΚΟΛ για τον Άρη

18:08

Εύστοχο το χτύπημα του Καπνίδη, που έφτασε τα 4 τέρματα σε 5 παιχνίδια και παραμένει πρώτος σκόρερ των «κίτρινων»

18:07

33': ΓΚΟΛ για τον Άρη

18:07

33’: Πέναλτι κέρδισε ο Άρης για χέρι του Καπετανόπουλου

18:05

31’: Μία ακόμα καλή ευκαιρία για τον Άρη με την μπάλα έπειτα από σέντρα του Ν΄Λουντούλου και κεφαλιά του Καπνίδη να περνάει άουτ

18:01

27': Μπήκε μέσα στην περιοχή ο Παυλίδης, γλίστρησε και οι αμυντικοί έδιωξαν σε κόρνερ. Δεν προέκυψε κάτι ιδιαίτερο στη συνέχεια με τη φάση να σταματάει λόγω παράβασης

17:57

23’: Κίτρινη στον Τσερκέζη για μαρκάρισμα στον Γεωργιάδη. Ο παίκτης του Άρη αποχώρησε κουτσαίνοντας, αλλά επέστρεψε για να συνεχίσει στο παιχνίδι