Τέλος αναμέτρησης, ήττα με 2-1 για τον Αστέρα.

22:02

Στο έδαφος ο Βάτερμαν, διακοπή στο ματς.

22:01

90'+3: Από μακριά δοκιμάζει το πόδι του ο Ιγκλέσιας, πολύ ψηλά φεύγει η μπάλα.

22:01

90'+1: Κόρνερ κερδίζει ο Λανθαρότε, το εκτελεί απευθείας και στέλνει την μπάλα άουτ.

21:59

21:56

88': Σκούρτης αντί Μάσα για τον Αστέρα.

21:55

87': Εκτός ο Στιλιτς, μέσα ο Αστίθ για τον ΑΠΟΕΛ.

21:55

86': Καλή εκτέλεση φάουλ, ο Ιγκλέσιας εν πιάνει την κεφαλιά όπως θα ήθελε, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Ο Λανθαρότε το εκτελεί, εντελώς άστοχη η κεφαλιά του Μπερτόλιο.

21:53

85': Από μακριά γυρίζει και σουτάρει με το αριστερό ο Πιατκόφσκι, εύκολα ο Θεοδωρόπουλος.

21:49

81': Ο Στίλιτς πατάει στον Χαραλαμπίδη, εκείνος όμως κάνει άψυχο τελείωμα και ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει.

21:48

80': Αυτό εκτελείται, Θεοδωρόπουλος και Σανκαρέ δεν μπορούν να συνεννοηθούν και λίγο έλειψε να μπει αυτογκόλ.

21:48

80': Ο Χαραλαμπίδης από τα όρια της περιοχής και δεξιά κάνει δυνατό σουτ στην κίνηση και ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει σε κόρνερ.

21:47

79': Χαραλαμπίδης αντί Βάντερ για τον ΑΠΟΕΛ.

21:44

Ωραία ενέργεια από τον Μπερτόλιο, αλλά τα χαλάει στην τελική πάσα.

21:42

74': Λανθαρότε αντί Κουρμπέλη για τον Αστέρα.

21:39

Ακόμη πιο επιθετική θα κάνει την ομάδα του σε λίγο ο Βεργέτης με τον Λανθαρότε.

21:36

69': Δεν είναι καλή η εκτέλεση φάουλ του Φερνάντες, εύκολα μπλοκάρει ο Βάτερμαν.

21:35

Ισοφάρισε σε 2-2 η Σάλκε στο άλλο ματς.

21:32

64': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ. Ο Βάντερ φεύγει μόνος του, δίνει στον Πιατκόφσκι, εκείνος καθυστερεί και το πλασέ του κοντράρει στον Γιαννούλη και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνάει ανεκμετάλλευτο.

21:31

63': Στη θέση του Καβενάγκι ο Πιατκόφσκι για τον ΑΠΟΕΛ.

21:30

62': Νίκο Φερνάντες αντί Δημούτσου για τον Αστέρα.

21:27

Ο Εφραίμ εκτελεί το κόρνερ, ο Καρλάο παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Θεοδωρόπουλου.

21:27

59': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ!

21:27

58': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ! Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Εφραίμ ανενόχλητος πιάνει την κεφαλιά και με τα πόδια ο Θεοδωρόπουλος παραχωρεί κόρνερ.

21:26

Έχει ανατρέψει το σκορ και νικάει μέσα στη Γερμανία η Σπάρτα. Αυτό σαφώς και δεν είναι καλό για τον Αστέρα

21:25

57': Κόρνερ κερδίζει ο Αστέρας. Το εκτελεί στο δεύτερο δοκάρι ο Μάσα, αλλά ο Γιάννου δεν παίρνει την κεφαλιά.

21:22

Χτύπησαν σε εναέρια μονομαχία Δημούτσος και Καρλάο, διακοπή στο ματς.

21:21

52': Ωραία αντεπίθεση από τον Αστέρα, ο Μάσα δίνει στον Μπερτόλιο και το πλασέ του είναι τραγικό με αποτέλεσμα η μπάλα να σταματήσει στα σώματα.

21:19

Κυκλοφορεί ξανά την μπάλα ο ΑΠΟΕΛ, σε παθητικό ρόλο ο Αστέρας.

21:15

47': Ο Σίλιτς βρίσκει λίγο χώρο έξω από την περιοχή, κάνει αμέσως το σουτ και ο Θεοδωρόπουλος παραχωρεί κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο.

21:14

21:13

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο και πάλι οι δύο ομάδες.

20:58

20:54

Ο Καβενάγκι το εκτελεί, στέλνει την μπάλα ψηλά και προς το κέντρο και νικάει τον Θεοδωρόπουλο.

20:54

45'+9: ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ!

20:54

45'+9: Πέναλτι για τον ΑΠΟΕΛ, κάνει ξεκάθαρα χέρι ο Γιαννούλης.

20:53

45'+8: Δοκιμάζει το πόδι του ο Εφραίμ, πέφτει και αποκρούει ο Θεοδωρόπουλος.

20:52

Άναρχο το ματς στα τελευταία λεπτά, προσπαθεί να ισορροπήσει ο Αστέρας.

20:48

Πολλά τα στημένα που κερδίζουν οι Κύπριοι, αλλά όλα περνούν χωρίς ιδιαίτερες αξιώσεις.

20:46

Δώδεκα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:44

44': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΠΟΕΛ! Από πολύ μακριά ο Εφραίμ εκτελεί απευθείας φάουλ και η μπάλα σταματάει στην εξωτερική πλευρά της οριζόντιας δοκού.

20:42

Δυσκολεύεται πολύ να κρατήσει την μπάλα στην κατοχή του ο Αστέρας.

20:39

39': Κίτρινη στον Στίλιτς.

20:37

37': Ένα ακόμη κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ, το παραχωρεί ο Μάσα. Ο Εφραίμ εκτελεί προς το πέναλτι και ο Γιαννούλης απομακρύνει.

20:34

35': Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ. Ο Εφραίμ πήγε για απευθείας εκτέλεση και έστειλε την μπάλα άουτ.

20:32

Δέκα είναι τα λεπτά που χάθηκαν λόγω της διακοπής σύμφωνα με τον διαιτητή τελικά.

20:30

30': Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ. Ο Εφραίμ το εκτελεί και ο Σανκαρέ προλαβαίνει τον Καρλάο και παραχωρεί άλλο ένα, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:27

Περίπου 11 λεπτά ήταν η διακοπή, έχουμε παιχνίδι και πάλι.

20:26

Αποκαταστάθηκε το πρόβλημα, θα ξεκινήσει σε λίγο το ματς ξανά.

20:23

Ευχάριστα τα νέα και από το άλλο ματς του ομίλου μια και η Σάλκε νικάει τη Σπάρτα.

20:18

Μένει να δούμε πόσος χρόνος θα χρειαστεί για να επανέλθει η τάση του ρεύματος και να φωτιστεί ο αγωνιστικός χώρος ξανά.

20:16

Υπάρχει πρόβλημα με τον φωτισμό στο ΓΣΠ. Διακοπή στο ματς.

20:12

Όρθιος ο Κεστπάγια από τα πρώτα λεπτά. Είναι σαφώς δυσαρεστημένος με ό,τι βλέπει.

20:09

Εξαιρετική ενέργεια από τον Μπερτόλιο, ταλαιπωρεί από αριστερά τον Αρτυματά, βγάζει συρτή σέντρα προς το πέναλτι και ο Λούι με συρτό σουτ σκοράρει.

20:08

8': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

20:07

Έχει μπει καλά ο Αστέρας στα πρώτα λεπτά.

20:04

4': Κίτρινη στο Κουρμπέλη.

20:01

19:57

19:53

Αντιθέτως, ο ΑΠΟΕΛ θέλει να κάνει σεφτέ αφού μετράει δύο διαδοχικές ήττες.

19:49

Δεύτερη δοκιμασία εκτός έδρας για τους Αρκάδες που ως τώρα έχουν έναν βαθμό κι αυτόν στην Τρίπολη με τη Σπάρτα.

19:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΑΠΟΕΛ με τον Αστέρα Τρίπολης ξεκινάει σε 15 λεπτά.