3
-
1
19:09

90+3': Τέλος του αγώνα.

19:09

Ο Αμπέντ εκμεταλλεύεται τις κόντρες, μπαίνει στην περιοχή και με δυνατό σουτ κάνει το 3-1.

19:08

90+3': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.

19:06

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:05

90': Κίτρινη ο Μανιάς.

19:02

87': Ανεκμετάλλευτο κι αυτό το κόρνερ για τον ΠΑΣ.

19:01

86': Ωραία εκτέλεση του Τσάβες, διώχνει σωτήρια ο Στιλ σε κόρνερ. Ευκαιρία ο ΠΑΣ.

19:01

86': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΣ, λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά.

19:01

85': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Διώχνουν οι του Παναθηναϊκού.

18:58

83': Κίτρινη ο Τσάβες.

18:56

81': Κίτρινη ο Φερφελής.

18:55

80': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτελεί ο Ακόστα, διώχνουν οι αμυντικοί.

18:54

79': Ο Φερφελής στη θέση του Ίλιτς. Κλείνει τις αλλαγές του και ο Πετράκης.

18:52

77': Ο Κουτρουμπής στη θέση του Ατζαγκούν. Έκλεισε τις αλλαγές του ο Αναστασίου.

18:52

77': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη από θέση μέσα αριστερά, πάνω από τα δοκάρια.

18:50

75': Κίτρινη ο Ζέκα.

18:48

73': Ο Μανιάς στη θέση του Μπέριου. Δεύτερη αλλαγή για τον Πετράκη.

18:47

72': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Πράνιτς, κεφαλιά του Θελάντερ στην αγκαλιά του Βελλίδη.

18:46

Ο Τσάβες εκτελεί στο κέντρο της εστίας και μειώνει, καθώς ο Στιλ έπεσε στην αριστερή του γωνία.

18:46

71': ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.

18:45

70': Κίτρινη ο Ταυλαρίδης για χέρι. Σωστή και αυτή η απόφαση του Λαμπρόπουλου.

18:45

70': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΣ.

18:43

68': Κακό σουτ του Ατζαγκούν έξω από την περιοχή, άουτ.

18:42

67': Ο Καρανίκας στη θέση του Ναδάλες. Πρώτη αλλαγή για τον Πετράκη.

18:42

67': Κόρνερ για τους πράσινους. Εκτελεί ο Πράνιτς, άουτ η κεφαλιά του Πέτριτς.

18:40

66': Ο Πράνιτς στη θέση του Λαγού. Δεύτερη αλλαγή του Αναστασίου.

18:40

65': Κίτρινη ο Νάνο.

18:38

63': Σέντρα του Στρούνα, κεφαλιά άουτ του Ακόστα. Καλη στιγμή για τον ΠΑΣ.

18:35

Ο Πέτριτς εκτελεί χαμηλά και δυνατά στην αριστερή γωνία, ο Βελλίδης πέφτει σωστά, αλλά δεν φτάνει στην μπάλα. 2-0 οι πράσινοι.

18:35

60': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.

18:35

59': Κίτρινη για τον Μπέριο, που μάρκαρε απρόσεκτα τον Θελάντερ. Σωτή η απόφαση του Λαμπρόπουλου.

18:34

59': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναθηναϊκό.

18:33

58': Ο Μπεργκ στη θέση του Καρέλη. Πρώτη αλλαγή για τον Αναστασίου.

18:31

55': Πέτριτς και Ατζαγκούν βρίσκονται σε θέση βολής μέσα στην περιοχή, αλλά τα σουτ τους σταματούν στα σώματα.

18:28

53': Ο Λαμπρόπουλος διέκοψε για λίγο το ματς, ζητώντας να κατέβουν κάποια πανό από τις εξέδρες.

18:28

53': Κίτρινη ο Μιχαήλ.

18:26

52': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Περνά ανεκμετάλλευτο.

18:24

49': Ο Ναδάλες δοκιμάζει ένα πλασαριστό σουτ έξω από την περιοχή, φεύγει άουτ.

18:20

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:19

Επιστρέφουν στο χορτάρι οι δύο ομάδες.

18:03

45': Τέλος ημιχρόνου δίχως καθυστερήσεις.

18:01

42': Πέτριτς και Καρέλης συνεργάζονται πολύ ωραία, αλλά το πλασέ του Κροάτη από το ύψος της περιοχής είναι κακό και φεύγει αρκετά μέτρα άουτ.

17:56

39': Γέμισμα στην περιοχή με φάουλ του Αμπέντ, αδύναμη κεφαλιά του Ταυλαρίδη, μπλοκάρει ο Βελλίδης.

17:55

37': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, το 5ο. Εκτελεί ο Νάνο, επιθετικό φάουλ του Πέτριτς.

17:49

32': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Εκτελεί ο Ίλιτς, διώχνουν οι αμυντικοί.

17:47

30': 61% - 39% η κατοχή, 3 (3) - 3 (1) οι τελικές.

17:47

29': Ο Καρέλης προσπαθεί να αιφνιδιάσει από πολύ μακριά τον Βελλίδη, που με γρήγορα βήματα προς τα πίσω μπλοκάρει εύκολα.

17:45

28': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Κακή συνεννόηση στην εκτέλεσή του, κατοχή για τον ΠΑΣ.

17:44

27': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Φοβερή κάθετη του Τσουκαλά με εξωτερικά φάλτσα, ο Ίλιτς πλασάρει μόλις άουτ από θέση τετ α τετ.

17:43

25': Ο Νάνο εκτελεί απευθείας φάουλ από πλάγια θέση, σε ετοιμότητα ο Βελλίδης, που διώχνει με γροθιές.

17:40

23': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Νάνο, διώχνουν οι αμυντικοί.

17:37

20': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Αμπέντ, διώχνει με γροθιές ο Βελλίδης μετά από άστοχη κεφαλιά του Ζέκα.

17:35

Σκόρερ ο Καρέλης. Ωραία κάθετη του Ζέκα, ο Καρέλης κάνει αρχικά ένα αδύναμο πλασέ, ο Βελλίδης δεν έχει σωστή αντίδραση και δεν μπλοκάρει, ο Έλληνας φορ βρίσκει την μπάλα πάλι μπροστά του και με πλασέ ανοίγει το σκορ.

17:34

17': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.

17:33

15': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Νάνο, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Κοζορώνης.

17:29

12': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτελεί ο Ίλιτς, κεφαλιά του Κοζορώνη, ο Στιλ δεν μπλοκάρει την μπάλα, το σουτ του Ακόστα καταλήγει άουτ. Επικίνδυνη στιγμή στα καρέ του Παναθηναϊκού.