20:08

Λήξη της αναμέτρησης, 2-2 το τελικό σκορ.

20:06

20:06

90': Κίτρινη στον Μπέριο.

20:02

87': Ιντζόγλου αντί Λάζαρ για τον Ηρακλή.

20:02

86': Εντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Μακρή.

19:59

84': Φερφελής αντί Μανιά για τον ΠΑΣ.

19:59

84': Κίτρινη στον Μπουκουβάλα.

19:55

80': Καρανίκας αντί Στρούνα για τον ΠΑΣ.

19:52

77': Ο Τσάβες παίρνει την κεφαλιά, ο Μανιάς γυρίζει άουτ.

19:49

73': Λουκίνας αντί Βέλλιου για τον Ηρακλή.

19:48

72': Κίτρινη στον Κοζορώνη.

19:44

69': Χαντί αντί Τσιλιανίδη για τον Ηρακλή.

19:44

68': Ο Κοζορώνης εκτελεί απευθείας και αυτό το φάουλ, ο Περνίς πέφτει και απόκρούει.

19:42

67': Λίλα αντί Ακόστα για τον ΠΑΣ. Αποδοκιμασίες για τον Αλβανό.

19:41

Ο Βέλλιος αφήνει στον Κυριακίδη κι εκείνος από πολύ μακριά κάνει ένα απίστευτο σουτ για αφήνει άγαλμα τον Βελλίδη. Εκπληκτικό γκολ!

19:41

65': ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

19:38

Ο Κοζορώνης με ωραία εκτέλεση φάουλ νικάει τον Περνίς. Φέρει ευθύνη ο τερματοφύλακας του Ηρακλή, αφού η μπάλα πήγε στη γωνιά που ήλεγχε κι εκείνος ξεκίνησε να πηγαίνει από την άλλη.

19:37

62': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

19:36

61': Κίτρινη στον Στάμου.

19:34

59': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ηρακλή! Ο Πασάς κάνει εξαιρετικό σουτ και η μπάλα σταματάει στη ρίζα της δεξιάς δοκού.

19:32

Υποτονικός ο ρυθμός.

19:28

Χωρίς τελικά στα πρώτα λεπτά του, προσπαθεί να ελέγξει ο Ηρακλής το ματς.

19:24

Με λάθη ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο.

19:20

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

19:19

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο.

19:04

19:02

44': Γίνεται πάσα στο δεύτερο δοκάρι, ο Ακόστα κάνει το πλασέ και ο Περνίς αποκρούει έχοντας προλάβει να κλείσει τη γωνιά του.

18:58

Στο έδαφος ο Σαραμαντάς, νέα διακοπή.

18:56

39': Φάουλ σε εξαιρετική θέση κερδίζει ο Τσάβες. Ο ίδιος το εκτελεί και στέλνει την μπάλα στο τείχος.

18:54

Στο έδαφος ο Τσιλιανίδης, προσωρινή διακοπή.

18:52

Ο Τσιλιανίδης από αριστερά κάνει την παράλληλη, ο Βέλλιος αλλάζει εκπληκτικά την πορεία της μπάλας, η οποία πάει στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα.

18:51

35': ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

18:50

Από το βολέ του Βελλίδη ο Μανιάς παίρνει την κεφαλιά, ο Ίλιτς εκτελεί με τη μία νικάει τον Περνίς.

18:49

32': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

18:48

31': Στραβοκλοτσιά από τον Μπέριο, κόρνερ για τον Ηρακλή. Ο Τσιλιανίδης το εκτελεί, γίνεται επιθετικό φάουλ πάνω στον Μανιά.

18:46

Φωνάζει στους παίκτες του ο Παπαδόπουλος γιατί οι Γιαννιώτες βρίσκουν πολύ εύκολα χώρους για να κάνουν σουτ.

18:42

25': Ο Τσάβες σουτάρει ξανά εκτός περιοχής και η φάση έχει ξανά την ίδια κατάληξη με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

18:41

24': Δοκιμάζει το πόδι του ο Σαραμαντάς, μπλοκάρει ο Βελλίδης.

18:40

23': Ο Τσάβες από τα όρια της περιοχής δοκιμάζει το πόδι του και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:36

19': Εξαιρετική αντεπίθεση ο ΠΑΣ, ο Μανιάς από δεξιά βγάζει τη σέντρα, ο Ακόστα παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:33

Περιμένει ο Ηρακλής στα πρώτα λεπτά.

18:29

12': Ο Ακόστα αφήνει στον Μανιά, εκείνος κάνει σουτ αδύναμο εκτός περιοχής και ο Περνίς μπλοκάρει.

18:26

9': Ο Κοζορώνης εκτελεί φάουλ ο Μανιάς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα εκτός εστίας.

18:23

Ελαφρώς καλύτερα πατάει ο ΠΑΣ.

18:20

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

18:17

18:16

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Βασίλη Κοντοβαζαινίτη, πρώην προέδρου της ΕΠΑΕ.

18:14

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:12

Πέντε χρόνια κι επτά μήνες πέρασαν από την τελευταία αναμέτρηση των δύο ομάδων στο πλαίσιο της Σούπερ Λίγκας.

18:08

Τρίποντο για πρώτη φορά μετά την πρεμιέρα ψάχνει ο Ηρακλής.

18:04

Επιστροφή στις νίκες θέλει ο ΠΑΣ με τον Πετράκη να παίρνει στην αποστολή τον Λίλα παρά τον ντόρο που έγινε πρόσφατα λόγω του πανηγυρισμού του κόντρα στον Ολυμπιακό.

18:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ηρακλή ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

Βελλίδης, Στρούνα, Μπέριος, Μιχαήλ, Ναδάλες, Κοζορώνης, Τσουκαλάς, Τσάβες, Ακόστα, Ίλιτς, Μανιάς.
Αναπ: Περιστερίδης, Γιάκος, Λίλα, Σαπαλίδης, Σκόνδρας, Καρανίκας, Φερφελής
ΗΡΑΚΛΗΣ
Περνίς, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Στάμου, Ζιαμπάρης, Μακρής, Λάζαρ, Πασάς, Τσιλιανίδης, Κυριακίδης, Βέλλιος.
Αναπ: Χουάντερσον, Λουκίνας, Χαντί, Σοάρες, Ζαμπάζης, Ιντζόγλου, Πορτουλίδης
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών) Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Γεωργιάδης (Κοζάνης) 4ος: Σπάθας (Πειραιά)