17:57

17:57

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 1-0.

17:55

90'+2: ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο! Ο Πίτου Γκαρσία εκτελεί φάουλ, ο Μπάλλας παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Μπαρόχα. Υπήρχε οφσάιντ που δεν δόθηκε πάντως.

17:54

17:52

89': Ο Γκάλο δοκιμάζει το πόδι του και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:51

88': Κορδέρο αντί Μπαρμπόσα για την ΑΕΚ.

17:50

87': Αντεπίθεση για την ΑΕΚ, ο Μπουονανότε δίνει στον Κρισάντους, εκείνος κάνει φαλτσαριστό πλασέ και στέλνει λίγο άουτ την μπάλα.

17:46

Ο Γκάλο εκτελεί φάουλ από αριστερά, ο Κρισάντους παίρνει την κεφαλιά, δίνει περίεργη τροχιά στην μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα. Χαρακτηριστικό της κακής αντίδρασης της άμυνας του Ατρομήτου ήταν ότι πήδηξε μαζί με τον Αραβίδη!

17:45

82': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:44

81': Κίτρινη στον Φυτανίδη.

17:43

80': Αδύναμη κεφαλιά από τον Μπαρμπόσα, εύκολα μπλοκάρει ο Γκορμπούνοφ.

17:43

80': Μπρίτο αντί Μαρσελίνιο για τον Ατρόμητο.

17:42

79': Κρισάντους αντί Βάργκας για την ΑΕΚ.

17:41

Στο έδαφος ο Μαρσελίνιο, διακόπτεται το ματς.

17:38

76': Μπαίνει στην περιοχή ο Ντίντακ, αλλά κάνει κακό γύρισμα. Κόρνερ για την ΑΕΚ. Διώχνε ο Μπάλλας.

17:36

Δείχνει μπλοκαρισμένη η ΑΕΚ στα τελευταία λεπτά.

17:32

69': Μπάλλας αντί Ουσέρο για τον Ατρόμητο.

17:30

67': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μαρσελίνιο, η μπάλα φεύγει άουτ.

17:29

66': Στην πλάτη της άμυνας φεύγει ο Πίτου Γκαρσία, από πλάγια κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:26

63': Κακό πλασέ από τον Μπουονανότε, αρκετά άουτ φεύγει η μπάλα.

17:24

62': Νέο κόρνερ κερδίζει ο Ατρόμητος. Πάλι το εκτελεί ο Πίτου Γκαρσία, και σε αυτό κάνει κακή επιλογή.

17:23

60': Μπουονανότε αντί Πλατέλλα για την ΑΕΚ.

17:21

58': Κόρνερ κερδίζει ο Ατρόμητος. Ο Πίτου Γκαρσία το εκτελεί, εύκολα απομακρύνει ο Μάνταλος.

17:17

54': Βγάζει σέντρα από δεξιά ο Γκάλο, ο Μπαρμπόσα παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:14

51': Κίτρινη στον Γκάλο.

17:12

49': Κίτρινη στον Ουσέρο.

17:09

46': Κίτρινη στον Κιβρακίδη.

17:09

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

17:07

16:51

16:50

45'+1: Γίνεται η μπαλιά προς την περιοχή, δεν διώχνει κανείς, ο Πλατέλλας πάει στην πορεία της και ο Γκορμπούνοφ πέφτει στα πόδια του και αποκρούει.

16:49

16:48

44': Περνάει τον Γκορμπούνοφ ο Μπαρμπόσα, αλλά έχει φύγει πολύ πλάγια, στη συνέχεια κάνει κατι σαν σουτ και ο Λευκορώσος μπλοκάρει.

16:45

41': Ο Μπαρμπόσα εκτελεί φάουλ κάνοντας σέντρα προς το τέρμα, ο Γκορμπούνοφ διώχνει με γροθιές.

16:41

37': Ο Πίτου Γκαρσία εκτελεί κόρνερ, ο Λαζαρίδης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16:40

36': Ο Ουσέρο από πλάγια εκτός περιοχής δοκιμάζει το πόδι του και ο Γκορμπούνοφ αποκρούει.

16:38

34': Ο Μπαρμπόσα εκτελεί κόρνερ, Λαμπρόπουλος και Λαζαρίδης μονομαχούν στον αέρα και η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω.

16:36

32': ΔΟΚΑΡΙ η ΑΕΚ! Ο Μάνταλος κάνει εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής και σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Γκορμπούνοφ.

16:35

Μικρή διακοπή, στο έδαφος βρίσκεται ο Γοδόι.

16:32

Κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο η ΑΕΚ, αλλά δυσκολεύεται να δημιουργήσει φάσεις.

16:29

25': Κόρνερ κερδίζει η ΑΕΚ, διώχνει ο Γκορμπούνοφ μετά την εκτέλεση.

16:25

22': Βγαίνει η σέντρα από τον Βάργκας, ο Αραβίδης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:23

19': Κίτρινη στον Μπαρμπόσα.

16:21

17': Κίτρινη στον Γοδόι.

16:20

16': Βγαίνει με το κεφάλι ο Γκορμπούνοφ και διώχνει.

16:18

Από αριστερά αναπτύσσεται περισσότερο η ΑΕΚ στα πρώτα λεπτά.

16:15

11': Βγάζει σέντρα ο Βάργκας από αριστερά, βγαίνει ο Γκορμπούνοφ και διώχνει.

16:11

7': Κίτρινη στον Μαρσελίνιο.

16:09

5': Ο Πίτου Γκαρσία εκτελεί κόρνερ, ο Γοδόι σκοράρει, αλλά συλλαμβάνεται σε θέση οφσάιντ. Σωστή η απόφαση.

16:05

1': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Βάργκας βγαίνει στην πλάτη της άμυνας από πάσα του Ντίντακ, κάνει το πλασέ και ο Γκορμπούνοφ αποκρούει με το πόδι.

16:04

16:01

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Βασίλη Κοντοβαζαινίτη, πρώην προέδρου της ΕΠΑΕ.

15:59

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:55

Εκπλήξεις από τον Δέλλα, που αφήνει εκτός τον Μπουονανότε και παίζει επιθετικά με Μάνταλο δίπλα στον Γιόχανσον.

15:51

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα αναζητά ο Ατρόμητος.

15:48

Να δώσει συνέχεια στη νίκη της με τη Βέροια θέλει η Ένωση

15:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Ατρόμητο ξεκινάει σε 15 λεπτά.

Μπαρόχα, Γκάλο, Τζανετόπουλος, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Γιόχανσον, Μπαρμπόσα, Βάργκας, Πλατέλλας, Μάνταλος, Αραβίδης
Αναπ: Βούρας, Σοϊλέδης, Κολοβέτσιος, Κορδέρο, Σιμόες, Μπουονανότε, Κρισάντους
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Κοντοές, Γοδόι, Ουσέρο, Πίτου Γκαρσία, Ούμπιντες, Μαρσελίνιο, Ναπολεόνι
Αναπ: Μπάρκας, Μπόρισλαβ Στόιτσεφ, Μπρίτο, Λε Ταλέκ, Μπάλλας, Μίλος Στόιτσεφ, Μπιτόλο
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας) Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Τσολάκης (Αθηνών) 4ος: Τριτσώνης (Αθηνών)