Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για τον Παναθηναϊκό.

Στο μισό γήπεδο παίζεται πλέον το ματς, πιέζει ο Πλατανιάς.

17:49

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:48

90': Τριανταφυλλόπουλος αντί Νάνο για τον Παναθηναϊκό.

17:46

88': Τσουράκης από δεξιά τη σέντρα, κεφαλιά ο Κουλιμπαλί, άουτ η μπάλα.

17:44

85': Εντελώς άστοχο μακρινό σουτ του Τσουράκη.

17:42

Έχουμε διακοπή στο ματς λόγω μικροτραυματισμού του Πράνιτς.

17:41

83': Ο Μενδρινός δοκιμάζει εκτός περιοχής το πόδι του και ο Στιλ αποκρούει με μπουνιές.

17:40

82': Στη θέση του Ράμος ο Γουνδουλάκης για τον Πλατανιά.

17:38

Στα τελευταία λεπτά έχει ανεβεί και ο Πλατανιάς που ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης.

17:34

77': Γιακουμάκης αντί Στανισάβλιεβιτς για τον Πλατανιά.

17:33

75': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Με εντυπωσιακό τακουνάκι ο Μπεργκ βγάζει μόνο του τον Καλτσά, εκείνος κάνει δυνατό σουτ με το αριστερό και ο Ολιμπά πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση.

17:29

71': Δοκιμάζει το πόδι του από το ημικύκλιο ο Μενδρινός και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρι.

17:27

Προσπαθεί και για δεύτερο ο Παναθηναϊκός, αλλά δεν μπορεί να βγάλει φάσεις.

17:23

64': Βγαίνει ο Καρέλης, στη θέση του ο Καλτσάς για τον Παναθηναϊκό.

17:22

64': Κίτρινη στον Κουλιμπαλί.

17:20

62': Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Ντίνας. Ο ιδιος το εκτελεί και σημαδεύει το τείχος.

17:19

Πολύ κακό το ματς στα τελευταία λεπτά με αρκετά λάθη και αργό ρυθμό.

17:15

57': Αμπέντ αντί Ατζαγκούν για τον Παναθηναϊκό.

17:14

56': Τσουράκης αντί Αποστολόπουλου για τον Πλατανιά.

17:11

53': Κόρνερ κερδίζει ο Παναθηναϊκός. Ο Νάνο το εκτελεί, στο πρώτο δοκάρι διώχνει ο Βάντερσον.

17:07

49': Κίτρινη στον Σελίν.

17:05

47': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεργκ φεύγει στην πλάτη της άμυνας, κάνει εξαιρετικό κοντρόλ, αμέσως το πλασέ και σημαδεύει το δεξί δοκάρι. Εξαιρετική η μπαλιά του Νάνο από την οποία άρχισαν όλα.

17:04

17:01

Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες του Πλατανιά, επιστρέφουν σταδιακά και οι "πράσινοι".

16:47

16:47

Ο Ατζαγκούν κάνει με το αριστερό ένα μακρινό σουτ, η μπάλα παίρνει περίεργα φάλτσα και ξεγελάει τον Ολιμπά, που φέρει ευθύνη. Ο Αφρικανός τερματοφύλακας αρχικά ξεκίνησε να πηγαίνει προς λάθος κατεύθυνση με αποτέλεσμα να μην έχει τη δυνατότητα στη συνέχεια να αποκρούσει όπως θα ήθελε.

16:46

45'+1: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:46

16:44

44': Ο Στανισάβλιεβιτς γυρίζει από δεξιά και ο Ράμος αστοχεί με σουτ στην κίνηση.

16:44

Δεν μπορούν οι "πράσινοι" να πατήσουν περιοχή με το αμυντικό τείχος του Πλατανιά.

16:40

40': Αδύναμο σουτ με το αριστερό από τον Μαρινάκη.

16:36

36': Σέντρα από δεξιά κάνει ο Στανισάβλιεβιτς, ο Ντίνας παίρνει αδύναμη κεφαλιά και ο Στιλ μπλοκάρει.

16:35

Παρατηρήσεις στον Καρέλη από τον Αναστασίου.

16:31

31': Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Μπεργκ, φαίνεται να έχει πέσει εύκολα.

16:29

29': Μεγάλη ευκαιρία ο Παναθηναϊκός. Ο Πράνιτς εκτελεί κόρνερ, ο Ταυλαρίδης παίρνει την πρώτη κεφαλιά και από τη μικρή περιοχή ο Μπεργκ με δεύτερη κεφαλιά αστοχεί.

16:26

26': Αλλάζουν την μπάλα Μπεργκ και Καρέλης, κακό το σουτ του δεύτερου.

16:24

Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός.

16:20

Στο έδαφος ο Μενδρινός, προσωρινή διακοπή.

16:18

18': Ο Κουλιμπαλί από μακριά δοκιμάζει το πόδι του, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Στιλ.

16:16

16': Σκοράρει με γυριστό ο Ταυλαρίδης, αλλά σωστά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ.

16:14

14': Κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ από τον Πράνιτς, λίγο πάνω από τα δοκάρια φεύγει η μπάλα.